* * 97/03/20 - عشق+اول+عاشقی+خطرات+هشدار+دوست+پسر+دختر+روابط+رابطه+نوجوانی+همسر+ازدواج+دوستی+شکست+نخستین+عکس+راهنمایی

■■  safaa.tk ■■

نایت اسکین

عکس ها و تصاویر متحرک جشن تولد(کیک و تبریک)


تصاویر زیبای عاشقانه فانتزی+رویایی+خیالی+کارتونی زیبا


عکس+آغوش+عشق+عاشقی+عشقولانه+بغل+غمگین+نوشته 1

عکس+آغوش+عشق+عاشقی+عشقولانه+بغل+غمگین+نوشته 2انگار در مورد یک موجود خیالی حرف می زند. دست هایش را تکان می دهد، جمله ها و کلمه ها را می کشد و با شور و شوق از احساس و مرد رویاهایش حرف می زند. برایش این تازه وارد، یک مرد بی عیب و نقص است...


..

تا کنون 12+1 فروردین ماه 1393 هنوز در واقعیت عاشق کسی نشدم !!! و با شناختی که از دخترها در فضای مجازی به دست آوردم و با توجه به فساد گسترده و فلاکت و فقر و بدبختی و بی کاری و چشم و هم چشمی و اینکه هر کسی به فکر خودش هست حتی بعد ازدواج !  و هزار گرفتاری دیگه و شرایط خودم ، همون بهتر که تاکنون در واقعیت عاشق نشدم !!!حتی اگه وضع مالی و ... من خوب باشه بازم از دید من ازدواج = بی خردی و حماقت ( البته برای خودم نسخه می پیچم و این نسخه پیچی یه شبه نبوده دست کم 15 ساله بهش می فکرم و مهمتر باورش دارم !!شما خودتون درک و شعور دارید با توجه به شرایط و خواسته ها و نیازهاتون نظریه پردازی کنید. گر چه کمتر کسی می تونه به راستی اینجوری فکر کنه ، حتی اگه شب و روز ضد ازدواج جیغ بکشه !!! )


نه اینکه دور از شما خدای ناکرده ، اینقدر پست باشید بیفتید دنبال ناموس مردم !


هرگز چنین نکردم شما هم مرد باشید و چنین نکنید ( بسوزید و بسازید !! )


این رو هم بگم یه روزی یه سالی دیگه نمی تونی و می بری و می بینی خودتی و خودت!! تک و تنهاو دق می کنی!و نیاز به همدم و همراه و دلبر و یار داری که ناگفته پیداست اون زمان دیگه شرایط براتون سخت تر می شه و ...و تازه اون هنگام هست که با همه وجود می شکنی و به همه اون هایی که موجب شدن از عشق و عاشقی بیزار بشی تو دلت خواهی گفت: هی فلانی خیلی نامرد و پست بودی ! چرا باوفا و با صداقت و یک دل و یک رنگ و با مرام و منطقی و ... نبودی ؟!

با اینهمه هر کسی باید حواسش به کاری که می کنه،قولی که می ده و حرفی که می زنه باشه. باور کنید این حرف ها برای کسی که نخستین بار هست عاشق شده و یا هنوز نیرنگ ها و کابوس های پس از عاشقی ( به دور از شما ) رو نمی دونه چرت و پرتی بیش نیست ! گذشت روزگار همه چی رو بهتون نشون می ده به ویژه توی این دوره زمونه و با این عشق های کشکی و زود گذر و هوس گونه و بی سرانجام مگر اندکی از اونها ... بهتره خردگرا باشید توی عاشقی و دوستی و عشق رو با هم ببینید.

الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها ( حافظ )

بگذریم در ادامه ...


دسته‌ گل عروس+عکس
گلچینی از بهترین ترول های بامزه و باحال و خنده دار

گلدان های جالب و زیبا برای باغچه خانه شما
  ■■  safaa.tk ■■


کد خبر: ۸۵۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۱

انگار در مورد یک موجود خیالی حرف می زند. دست هایش را تکان می دهد، جمله ها و کلمه ها را می کشد و با شور و شوق از احساس و مرد رویاهایش حرف می زند. برایش این تازه وارد، یک مرد بی عیب و نقص است.مجله تندرستی:
 انگار در مورد یک موجود خیالی حرف می زند. دست هایش را تکان می دهد، جمله ها و کلمه ها را می کشد و با شور و شوق از احساس و مرد رویاهایش حرف می زند. برایش این تازه وارد، یک مرد بی عیب و نقص است؛ یک موجود رویایی که می تواند زندگی اش را زیر و رو کند. لبخند از لب هایش کنار نمی رود و تمام روز، در خیال هایش غرق می شود. می گوید هر بار که تلفنش زنگ می خورد، قلبش تندتر می زند و هر بار که او را می بیند، دست ودلش می لرزد. یک نوجوان به دلیل محکمی برای عاشق شدن نیاز ندارد. او بدون آنکه با فردی خارق العاده آشنا شده باشد، در ذهنش از او قهرمان می سازد و عاشق خیالی می شود که خودش آن را بافته. اگر شما هم چنین حال و هوایی دارید یا رویابافی یکی از جوان های اطرافتان شما را نگران کرده، در ادامه این مطلب با ما باشید. ما به شما کمک می کنیم تا این حس مهارناپذیر را بهتر بشناسید و توانایی کنترل کردنش را به دست بیاورید.


واقعا می شناسیدش؟


یک عشق اولی از صفتی که گمان می کند در فرد مقابل وجود دارد خوشش می آید اما در واقع، به چیزی دل می بندد که خودش به او نسبت می دهد. او فرد مقابلش را فهمیده، مهربان، قوی و .. توصیف می کند اما این صفت ها بیشتر از آنکه متعلق به فرد مقابلش باشد، توسط این عاشق هیجان زده به او نسبت داده می شود. اگر شما هم چنین حال و هوایی دارید، کمی نسبت به نامی که روی احساستان می گذارید محتاط باشید. احتمالا راه درازی را تا عاشق شدن در پیش دارید.
خودتان را شناخته اید؟


شما برای عاشق شدن به بهانه هایی نیاز دارید. گاهی شباهت فرد مقابل به شما دلیل هجوم آوردن این احساس می شود و گاهی به خاطر تفاوتش عاشق او می شوید. گاهی برایتان تداعی گرج فرد دیگری است و گاهی همان فردی است که همیشه آرزو داشتید باشید. اما شاید بهترین راه برای درست انتخاب کردن و دور شدن از خطرات عشق اول، شناختن خود باشد.

می توانید با شرکت در دوره های آموزش پیش از ازدواج یا کمک گرفتن از یک روانشناس، خودشناسی تان را بیشتر کنید تا به خاطر این دلایل، توهم عشق را با عاشق شدن اشتباه نگیرید. باور کنید دیگر زمان چشم بسته عاشق شدن نیست. دیگر قرار نیست شما با الگوبرداری از والدین تان و آزمون و خطا عاشق شوید، بلکه می توانید با پیش آگاهی و بالاتر بردن خودآگاهی، عشق اول را هم به تجربه ای کم خطرتر تبدیل کنید.

آرام شوید و بعد تصمیم بگیرید


عشق اول انرژی زیادی دارد و می تواند شما را در خود غرق کند. گاهی با بی پروایی زیادی که به شما می دهد، چشم تان را روی خطرهای واقعی می بندد و شما را به فردی بی باک و نترس که از واقعیت فاصله گرفته تبدیل می کند. اگر این انرژی را در خود احساس می کنید مراقب باشید!

به خودتان فرصت دهید تا آرام شوید و بعد تصمیم بگیرید. در این دوران قول و قراری با هم نگذارید و همه وعده ها و تصمیم های جدی را به زمانی که شناخت بیشتر و حقیقی تری از هم پیدا کردید موکول کنید. تا زمانی که هیجان شما کم نشده، وعده ای ندهید که بعد از عهده انجام دادنش برنیایید.

قبل از اینکه به او بگویید، فکر کنید!


اولین عشق، بیشتر از آنکه به یک احساس پخته و آزموده شدن شباهت داشته باشد، نوعی خوش آمدن است؛ یک خوش آمدن بسیار قوی و بی دلیل که با رویابافی و خیالات در هم می آمیزد و احساسی مهارناپذایر و خاص می شود اما احساس خوش آمدن ملاک درستی برای انتخاب نیست.

چنین احساسی با یک یا دو دلیل ایجاد می شود اما عشق واقعی یک شبه ایجاد نمی شود و بعد از شناخت اتفاق می افتد. ممکن است به خاطر ظاهر و موقعیت اجتماعی یک نفر از او خوشتان بیاید یا به خاطر اینکه آداب معاشرت را خوب به جا می آورد دلباخته اش شوید اما تا زمانی که وارد یک ارتباط حقیقی نشوید و ریز و درشت شخصیتش را نشناسید، چیزی به نام عشق پیدا نمی شود. پس قبل از هر چیز و حتی قبل از اینکه به طرف مقابل چیزی بگویید، با خودتان حسابی فکر کنید.


سفره دلتان را باز نکنید


عجله نکنید و همگام با رابطه جلو بروید. قرار نیست با احساس قوی خوش آمدن، همه رازهایتان را فاش کنید. خودافشاگری بیش از حد در این دوره نه تنها به رابطه شما آسیب می زند، بلکه خیلی زود پشیمانتان می کند. پس فاش کردن رازهای زندگی تان را به دوره بعد از شناخت موکول کنید و هر چه را در زندگی تان گذشته، به گوش او نرسانید.به این دو سوال پاسخ دهید


قبل از اینکه در مورد آینده تصمیم بگیرید، باید به این دو سوال پاسخ دهید: «چرا می خواهید ازدواج کنید؟ اگر چه اتفاقی بیفتد از رابطه بیرون می آیید؟» شما باید پاسخ این سوال ها را بدانید و با آگاهی از این اصول وارد رابطه شوید.  در جریان یک رابطه حقیقی ممکن است پاسخ های شما دستخوش تغییرات کوچکی شود، اما قرار نیست به خاطر مطلق نبودن این جواب ها، از دانستن شان صرفنظر کنید. به مرور و در جریان رابطه، می توانید پاسخی را که به این سوالات داده اید تصحیح و تکمیل کنید و آرام آرام بفهمید دنبال چه رابطه و چه همسری می گردید.


خودتان باشید


از زمانی که احساس می کنید با کسی وارد یک رابطه جدی شده اید، باید خودتان باشید. یعنی به همان شکلی رفتار کنید که قرار است بعد از ازدواج باشید. خودخواهی ها، نیازها و انتظاراتتان را همانطور که قرار است بعد از ازدواج نشان دهید بروز دهید و هرگز برای جلب محبت فرد مقابل تان، از خودتان چهره بهتری نسازید. شاید بتوانید در محیط کار همیشه آراسته ظاهر شوید و هیچ وقت عصبانیت تان را بروز ندهید اما در جریان زندگی مشترک، همیشه ظاهر آراسته ندارید، در همه موارد نمی توانید خشم تان را مدیریت کنید و هر روز نمی توانید لبخند به لب باشید. پس خودتان را سانسور نکنید.

*
برگرفته از :» برترین ها
فرق بین عشق و دوست داشتن از نظر دکتر شریعتی+دیدگاه صفا

*

*
*

عکس+عاشقانه+رمانتیک+دختر+خوشگل+عشق+عاشقی+تصاویرگلچین بهترین پیامک های عاشقانه،گزینش"صفا"9

*

گلچین بهترین پیامک های فلسفی،گزینش"صفا"9

*

عکس های عاشقانه و احساسی
گرد آوری و تنظیم : * صفا نیوز *

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

همه مطالب در این تارنما با ذکر منبع آورده می شودsafaa.tk

انتشار مطالب بدون ذکر منبع لینک دار* صفا نیوز * شرعا و قانونا مجاز نیست.

برچسب ها: عاشق ، عشق ، اول ، نخستین ، دختر ، پسر ،

من بهارم
1394/10/2 17:34
مطالب خیلی عالین ولی من واقعا الان دارم گریه میکنم پشیمونم از اینکه با شایانم اما واقعا دوسش دارم چیکار کنم شوما بگین من نادون شوما با عقل چیکار کنم
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ : درود خوش اومدی ... خب اگه اینترنتی هست و طرف در پی نیرنگ و شیطنتی نیست و نمی خواد شما رو به مرحله ای برسونه که خدای ناکرده خودتون با دست خودتون گند بزنید به خودتون و مشکلی توی زندگی شما به وجود نمی آره از درس و زندگی و ... دور نمی شید و رابطه رو بیش از این گسترش نمی دین می شه گفت دوستی مجازی و اینترنتی مشکلاتش خیلی کمتره .. توی واقعیت که از دید من دوستی دختر پسر ، حماقت محض هست و نشانه ی بی خردی و فساد و تباهی دو طرف !! کسی که شما رو دوست داره خودش می آد مگر اینکه شما کاری کردی فرار کنه مانند اینکه نق زده باشید همش یا افسرده باشید همش یا اینکه زیر بار حرف زور نرفتین و هزار چیز دیگه که خدا می دونه و خودتون .. اینجا رو بخونید : http://safanews2.mihanblog.com/post/1303 و همچنین اینجا : http://safanews2.mihanblog.com/post/1341 گاهی برخی دوری ها برای دو طرف بهتره این رو آینده بهمون نشون می ده !!! پس خردگرا باشید... ته بیشتر این عشق ها یه چیزی هست : کشک و فساد !!! دور از جون شما ( در ضمن به من و دیگران ربطی نداره شما کی هستید و طرف کی هست ... ) در ضمن چرا دور شدین چرا رفته ؟ من علم غیب ندارما ... از دو حالت خارج نیست یا اینکه اون شایستگی با شما بودن رو نداره که همون بهتر که بره پی کارش کلاهتون رو هم بندازید هواااا یا اینکه شما خدای ناکرده ... در این صورت بازم بهتر که رفته شما که نمی خواهید یکی رو بیچاره کنید ؟؟؟ !!! حالت سومی هم هست که ای بسا یکی از دو طرف یا هر دو طرف راضی می شن به جدایی چون این عشق و عاشقی تهی نداره یا هزار گرفتاری و بدبختی برای دو طرف یا یکی از دو طرف به وجود می آره این یکی خوبه ! بهتره به جای احساسات کمی هم منطقی باشید کمی هم به همه چی فکر کنید با توهم و خیال کسی به جایی نرسید .... به هر روی این خود شما هستید که بهتر از هر کسی می دونید چیکار کنید فقط فیتیله احساس رو بکشید پایین احساسی که دو سه ماه آتشین و رویایی هست بعدش کم کم به نفرت تبدیل میشه نشون می ده که عشقی در کار نبوده خیالات بوده و .... واقعا اگه دانش آموز و دانشجو هستید درس واجب تر هست وقت برای این مسخره بازی ها همیشه هست ولی خدای ناکرده از درس و زندگی افتادین واسه یه خیال و رویایی کشک گونه یا هر چی بعدش جبرانش خیلی خیلی سخت می شه ... خودم همین جور عمل کردم و با کسی نبودم مگر مجازی که اونم پشیمون شدم یه جورایی چون تا کی مجازی ؟ دو طرف خب روانی می شن واقعی هم که گفتم دوستی دختر پسر از دید من حرااام و نشانه ی فساد دو طرف هست ، پس یکی مانند من باید بسوزه و بسازه مگر اینکه یکی باشه که به راستی بتونه خویشتن دار باشه و نخواد رابطه رو به سوی واقعیت بکشونه و توی عشق و عاشقی صادق باشه و یه روز هوس موندن نکنه روز دیگه هوس رفتن و جدایی .... یه روز نگه تو که خیالی به درد نمی خوری تو که مجازی هستی چه فایده آخرش که مال هم نمی شیم و هی نق بزنه و هی الکی بخواد بیاد تو واقعیتی که اصلا نباید وارد بشه ... باور کنید که : دلا خو کن به تنهایی که از تن+ها بلا خیزد ... این دوره تنهایی رو عشقه ... شما اگه خونده بودین این همه نوشته و نظرهای من رو ، دیگه هیچ سئوالی نمی پرسیدین معلوم هست به شدت تابع و پیرو احساسات هستید مانند همه دخترا یا بیشتر دخترا و همین احساسات شما رو بدبخت کرده و بیچاره ... یه کمی خودتون رو جمع کنید که کمتر از شما سوء استفاده بکنن خدای ناکرده ... دور از جون شما و دوستان دیگه .... شما منتظرید من حرف هایی بزنم که دوست دارید بشنوید ولی من هرگز چنین نمی کنم مگر اینکه کرمی به بدنم باشه یا نیرنگی ( بمیرم اگه اینچنین باشم ) ولی دیگران در کمین همچین دخترایی هستن به دام بندازنشون پس پیش هر کسی سفره دلتون رو وا نکنید .... بگذریم می دونم آب در هاون می کوبم ... خود دانید مسئولیت هر کار هم که می کنید با خودتون هست ... حرف آخر : رابطه ای که داره شما رو زجر می ده یه جای کارش بد جور می لنگه ... حالا یا مقصر شما هستید یا طرف یا روزگار یا هر چی یا دیگران.. یا درستش کنید مشکل رو یا اگه قابل حل نیست تحمل کنید ( اگه تحمل کردن بعدها براتون دردسر درست نکنه یا به زیانتون نباشه ... ) یا اینکه دل بکنید خودتون و طرف دیگه رو آزاد کنید.. ولی دل نشکنید و نامرد بازی در نیارید چون نفرت و کینه و حس تنفر مانند زغال گداخته ای هست که تو دستمون می گیریم و تنها و تنها خودمون رو می سوزونه پس کینه ای نباشیم یا اینکه کاری نکنیم که مجبور بشیم بعدها کینه ای بشیم و .... 95 % عشق های این دوره کشکه ازش دور بشیم به نفعه بیشتر اون هایی که اهل دوست دختر و دوست پسر بودن جدا شدن 70 - 80 % اونها و حتی ازدواج هم کرده باشن یکی دو سال بعدش بیشترشون جدا شدن و طلاق گرفتن یا اینکه اگه با هم هنوز هستن هزار شک به هم دارن هزار بدبختی و گرفتاری و ترس و نگرانی و ... پس با یه حساب سر انگشتی میشه فهمید که اگه بخوای خلاف عقل و خرد و منطق و خدا و دین و عرف جامعه عمل کنی چنان روزگار به سرت می آره که ندونی از کجا خوردی ... ره رو چنان که رهروان رفتند ... جو گیر نشو جو زده نشو این زندگی ما هست که مهمه این اخلاق و شعور و پاکی ما هست که مهمه ... ( البته که زندگی و دیگران هم مهم هستن ما هرگز حق نداریم دیگران رو مسخره کنیم بهشون دروغ بگیم ازش چیزی نخوایم که در توانش نیست و نمی تونه انجام بده و یا اگه انجام بده بدبخت می شه و ... ) ما مسئول هستیم ما باید یه روزی در پیشگاه خدا جوابگو باشیم یا دست کم در پیشگاه عقل و خرد و وجدان خودمون و پیش پدر مادر و قوم و خویش و خانواده و دوستان .... مکن کاری که بر پا سنگت آید... جهان با این فراخی تنگت آید ... ناراحت شدی خوشت نیومد ؟ خب من چیکار کنیم چراغ جادو ندارم که از توش یه دونه همسر و شوهر دلخواه بیرون بیارم پاک و سر به زیر و با ادب و ملیاردر و دانشمند و اندیشمند و ... گاهی نصیحت شنیدن بد نیست .... سعدی فرماید : (( کسی را که پدر و مادرش ادب نکنند ، روزگار ادب خواهد کرد !!! )) سربلند و پیروز باشید و پیرو خرد و منطق و عشق و دوستی راستین و خدایی .... یاحق یاعلی
فاطمه
1394/02/13 13:41
عاااااااااااااااااالی بود
زهره
1394/01/27 21:04
سلام.دمتون گرم خیلی حرفاتون قشنگ بودش واقعا واقیت جامعه رو گفتین.من خیلی از حرفاتون خوشم اومدش.
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ :
www.safaa.tk
1392/11/25 17:35

برای دیدن بهترین تصاویر عاشقانه زیبا و خوشگل به لینک های زیر روی کنید :

http://safanews2.mihanblog.com/post/721#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1580#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1581#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1166

http://safanews2.mihanblog.com/post/681

گلچین بهترین پیامک های عاشقانه،گزینش"صفا"
http://safanews2.mihanblog.com/post/1522

فرق بین عشق و دوست داشتن از نظر دکتر شریعتی+دیدگاه صفا:
http://safanews2.mihanblog.com/post/573

دلایل شكست عشقی:
http://safanews2.mihanblog.com/post/1314

عکس های عاشقانه دختر تنها:
http://safanews2.mihanblog.com/post/1252
برای دیدن واپسین جستارهای این تارنما به این نشانی روی کنید :
http://www.safaa.tk/post/list
فقط و فقط با ذکر منبع لینک دار ■ www.safaa.tk ■■ می توانید از جستارها و عکس ها و مطالب این تارنما استفاده کنید با سپاس فراوان


عکس+عاشقانه+تصاویر+شکل+دانلود+عشقولانه+ولنتاین+سپندارمذگان+سپندارمزگان+اسپندارمذگان+اسپندارمزگان+روز+عشق
+بهترین+تصویر+دیدنی+جذاب+دختر+دوست+پسر+دریافت+
+جدید+نو+خوشگل+زیبا+ناز+جالب+خاطره+انگیژ+دو+نفره+صفا+نوشته+جملات+پیامک+جمله+اس+مسیج+عشق
عاشقی+آهنگ+ترانه+وب+وبلاگ+سایت+تارنما+عمگین+اندوه+دوری+قهر+جدایی+طلاق+گریه+وفا+صفا+مرد+زن
سـهــیــل
1392/11/21 21:38

مرد آزاده به گیتی نکند میل سه کار

تا همه عمر وجودش به سلامت باشد

زن نگیرد اگرش دختر قیصر باشد

وام نستاند ،اگر وعدش قیامت باشد

نرود بر در ارباب جهان بهر طمع

گر چه مشهور چو حاتم به سخاوت باشد

سـهــیــل
1392/11/21 21:37

دلی کز عشق گردد گرم افسردن نمی داند

چراغی را که این آتش بود مردن نمی داند

دلی دارم که هر چندش بیازاری نیازارد

نه دل سنگست پنداری که آزردن نمی داند


سـهــیــل
1392/11/21 21:35
نظر عشق


از استاد دینی پرسیدند عشق چیست؟ گفت:حرام است.

از استاد هندسه پرسیدند عشق چیست؟ گفت:نقطه ای که حول نقطه ی قلب جوان

میگردد.

از استاد تاریخ پرسیدن عشق چیست؟ گفت…

گفت : سقوط سلسله ی قلب جوان.

از استاد زبان پرسیدند عشق چیست؟ گفت:همپای love است .

از استاد ادبیات پرسیدند عشق چیست؟ گفت : محبت الهیات است .

از استاد علوم پرسیدند عشق چیست؟ گفت : عشق تنها عنصری هست که بدون

اکسیژن می سوزد.

از استاد ریاضی پرسیدند عشق چیست؟ گفت : عشق تنها عددی هست که پایان

ندارد


3 ثانیه نگاه، 3 دقیقه خنده، 3 ساعت صفا، 3 روز آشنایی، 3 هفته وفاداری، 3 ماه

بیقراری، 3 سال انتظار، 30 سال پشیمانی


سـهــیــل
1392/11/21 21:34
هرچه گویم عشق را شرح وبیان

چون به عشق آیم خجل مانم از آن

گر چه تفسیر زبان روشنگر است

لیک عشق بی زبان روشنتر است

چون قلم اندر نوشتن میشتافت

چون به عشق آمد قلم برخود شکافت

عقل در شرحش چو خر در گل بخفت

شرح عشق عاشقی هم عشق گفت

شرح عشق ار من بگویم بر دوام

صد قیامت بگذرد وان ناتمام

در نگنجد عشق در گفت وشنید

عشق دریایی است عمقش ناپدید


حضرت مولانا

سـهــیــل
1392/11/21 21:33
عشق شوری در نهاد ما نهاد

جان ما در بوته سودا نهاد

گفتگویی در زبان ما فکند

جستجویی در درون ما نهاد

داستان دلبران آغاز کرد

آرزویی در دل شیدا نهاد

قصه خوبان به نوعی باز گفت

آتشی در پیر ودر برنا نهاد

عقل لیلی در کف مجنون سپرد

جان وامق بر لب عذرا نهاد

بهر آشوب دل سودائیان

خال فتنه بر رخ زیبا نهاد

از پی برگ ونوای بلبلان

رنگ وبوئی برگل رعنا نهاد

فتنه ای انگیخت شوری در فکند

در سرا و شهر ما چون پا نهاد


مولانا

سـهــیــل
1392/11/21 21:30


عشق باید تا شود بر پا سلام زندگی

ورنه نفرت میکند تلخی به کام زندگی

شور باید تا شود هر دم کلام زندگی

ور نه هر کس میشود پیروز جام زندگی

گفته اند با ما که رسم روزگار

می کشد هر عاشقی را سوی دام زندگی

ای جماعت زندگی جز عشق نیست

چون نباشد میشود زهری به نام زندگی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com