* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - طلاق+خانواده+ایران+فروپاشی+بنیان+آمار+غرب+اروپا+رتبه+مرغ همسایه+فرهنگ+ازدواج+مشکلات+ صدا و سیما

بهترین دیدنی ها+خواندنی های سودمند


کد خبر: ۳۱۵۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴

جالب این که در سال های اخیر، در برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه طلاق روند نزولی داشته است، به طوری که تعداد طلاق ها در سال 2005 در فرانسه ، بیش از 155 هزار مورد بود ولی اینک به 133 هزار مورد در سال کاهش یافته است. اما در ایران، تعداد طلاق که در سال 85 حدود 94 هزار بود، پارسال به بیش از 150 هزار مورد رسید!
*

در ادامه+دیدگاه صفا ...
بهترین دیدنی ها+خواندنی های سودمنددسته‌ گل عروس+عکس
دانلود آهنگ یارشیرین لیلا فروهر +عکس+متن شعرعکس عاشقانه رمانتیک دختر خوشگل عشق عاشقی تصاویر ولنتاین عشقولانهدانلود ترانه عروسی در روستا لیلا فروهر+عکس عاشقانه+جمله های جالب کارت عروسی
آمار نگران کننده ی طلاق در ایران حتی بیشتر از فرانسه !!!
با مجرد ازدواج کنم یا مطلقه ؟!(+ خوبی و بدی های این گونه ازدواج)!

کد خبر: ۳۱۵۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴

جالب این که در سال های اخیر، در برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه طلاق روند نزولی داشته است، به طوری که تعداد طلاق ها در سال 2005 در فرانسه ، بیش از 155 هزار مورد بود ولی اینک به 133 هزار مورد در سال کاهش یافته است. اما در ایران، تعداد طلاق که در سال 85 حدود 94 هزار بود، پارسال به بیش از 150 هزار مورد رسید!
عصرایران - صبح امروز ، در رادیو جوان یکی از کسانی که با عنوان " استاد حوزه و دانشگاه " معرفی شد ، می گفت - و چند بار هم تکرار کرد - که نظام خانواده در غرب دچار از هم گسیختگی شده است ولی خوشبختانه در ایران، از هم گسیخته نیست. (نقل به مضمون)
 
واقعیت مطلب این است که خانواده در غرب ، همانند دهه های گذشته ، جایگاه مستحکم و سابق خود را ندارد و این، حتی نگرانی اندیشمندان غربی را هم برانگیخته است. زندگی مشترک یک رئیس جمهور با کسی جز همسرش ، چیزی است که در دهه های نه چندان دور ، کسی در غرب تصورش را هم نمی کرد ولی اینک رئیس جمهور فرانسه به جای همسر ، با شریک جنسی اش زندگی می کند که البته اخیراً کاشف به عمل آمد که به او نیز خیانت کرده و با یک هنرپیشه رابطه داشته است!

اما نکته ای که به ما مربوط می شود چیست؟ گیریم که در فرانسه و آلمان و اسپانیا و آمریکا و ... خانواده ها مضمحل شده اند و فرض کنیم که آن جوامع غرق در منجلاب فساد و تباهی اند ؛ آیا استناد به این که آنها مشکل دارند و اغراق در این خصوص ، می تواند نافی مشکلات بسیار بزرگ خود ما باشد؟
 
به عنوان مثال، طلاق یکی از شاخصه هایی است که می توان با استناد به آن، وضعیت کلی خانواده در کشورها را سنجید.
به همین منظور ، سه کشور اصلی اروپا که به تروئیکای اروپا معروف هستند را در نظر می گیریم. فرانسه، حدود 66 میلیون نفر جمعیت دارد و در سال گذشته ، حدود 133 هزار طلاق در آن به ثبت رسید.
در آلمان 82 میلیونی، حدود 190 هزار طلاق به وقوع پیوسته است. انگلیس 60 میلیونی هم 144 هزار طلاق در سال دارد و ... . قطعاً این ها ، آمارهای بالایی هستند و وضعیت نیز "تکان دهنده" است اما بد نیست بدانید که در ایران خودمان هم آمار ، کما بیش با این کشورها -با اندکی بالا و پایین- مشابه و "تکان دهنده" است به گونه ای که در ایران 77 میلیونی ، سال گذشته 150هزار و 324 طلاق به وقوع پیوسته است.
همان طور که می بینید ، به نسبت جمعیت ، ایران و سه کشور اصلی اروپا تفاوت چندان معنی داری در میزان طلاق با یکدیگر ندارند و خانواده های ایرانی ، همانند خانواده های اروپایی در معرض فروپاشی اند.

شاید گفته شود که تعداد ازدواج در غرب پایین آمده ، یا خیلی ها در غرب به صورت روابط خارج از ازدواج با یکدیگر زندگی می کنند و لذا جدایی آنها ثبت نمی شود و نظایر این ها.
این ها ، البته سخنان درستی هستند ولی مگر در همین ایران خودمان ، آمار ازدواج افولی نیست؟ یا در سال های اخیر ، روابط خارج از ازدواج رو به رشد نبوده است؟ 

وانگهی ما در این بحث، درباره شاخص طلاق صحبت می کنیم که مربوط به خانواده های رسمی است و همان گونه که می بینید، هم به صورت مطلق و هم به صورت نسبی - بر مبنای تعداد جمعیت - آمار طلاق در ایران ، نزدیک است به کشورهای اروپایی که جمعیتی نزدیک به ایران دارند.

جالب این که در سال های اخیر ، در برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه طلاق روند نزولی دارد به طوری که تعداد طلاق ها در سال 2005 در فرانسه ، بیش از 155 هزار مورد بود ، در سال 2006 این رقم به 139 هزار کاهش یافته و نهایتاً به 133 هزار مورد در سال رسیده است.
اما در ایران برخلاف فرانسه ، طی سال های اخیر ، آمار طلاق رو به رشد بوده است ؛ ببینید:

سال85 : 94039 طلاق

سال 86: 99852

سال 87: 110510

سال 88: 125747

سال 89: 137200

سال 90: 142841

سال 91: 150324اگر اوضاع همین طور پیش برود ، بعید نیست به زودی از اروپایی ها هم سبقت بگیریم و عبرتی برای آنان شویم!
 
همچنین این را هم باید در نظر بگیریم که طلاق در ایران ، هم محدودیت های قانونی دارد و هم موانع عرفی. به همین دلیل است که خیلی ها موفق به جدایی نمی شوند (مانند زنانی که می خواهند از شوهرانشان جدا شوند ولی نمی توانند) و بسیاری هم به دلیل فضای فرهنگی جدا نمی شوند و ترجیح می دهند بسوزند و بسازند (مانند بسیاری از خانواده های سنتی به ویژه در مناطق روستایی).
بنابراین اگر در ایران هم ، از این موانع کاسته شود بعید نیست آمار طلاق از اروپا هم بیشتر شود چه آن که طلاق در غرب با موانع کمتر قانونی و فرهنگی مواجه است.
حال بگذریم از طلاق های عاطفی که قابلیت ثبت ندارند و این پدیده در ایران بیداد می کند.
 
مخلص کلام این که باید از بالیدن به خود فارغ شویم، فحش دادن به غرب هر چند می تواند برای برخی افراد تسکین بخش باشد و دلشان را خوش کند که آنها دارند فرو می پاشند، اما دردی از ما دوا نمی کند و تنها باعث می شود انرژی و نیرویی که باید صرف شناسایی و حل مشکلات خودمان کنیم، در پرداختن به نقاط ضعف غرب و بزرگنمایی آنها هدر دهیم. 

این که بنیان های خانواده در غرب فرو می ریزد یا خیر ، اصولاً به خود آنها مربوط است ؛ آنچه باید دغدغه ما باشد این که بی هیچ تعارفی باید بپذیریم که بنیان های خانواده در ایران به شدت در حال فروپاشی است.
بنابراین بهتر است کسانی که این سو و آن سو به عنوان استادان حوزه و دانشگاه معرفی می شوند به جای تکرار عبارت نخ نما شده "فروپاشی بنیان خانواده در غرب" به عبارت " فروپاشی بنیان خانواده در ایران" ، بیندیشند و از آن علمی که به استنادش "استاد" خوانده می شوند برای حل مشکلات خودمان استفاه کنند و الا تکرار مکررات هنری نیست که بدان افتخار کرد.
*
برگرفته از : عصر ایرانبهترین دیدنی ها+خواندنی های سودمنددانلود آهنگ یارشیرین لیلا فروهر +عکس+متن شعرعکس عاشقانه رمانتیک دختر خوشگل عشق عاشقی تصاویر ولنتاین عشقولانهدانلود آهنگ ترانه عروسی در روستا لیلا فروهر+عکس عاشقانه و جمله های جالب کارت عروسیآمار نگران کننده ی طلاق در ایران حتی بیشتر از فرانسه !!!
صفا از صفا نیوز :»در گوشی !!! :


دیگه از صدا و سیمای " میلی " بیش از این انتظاری نیست که گوینده ی جریان و حزب و باندی ویژه و در اقلیت باشد و همه چیز را ماست مالی کند و همه بدبختی ها رو به غرب و شرق نسبت بدهد و درون کشور همه چیز خوبه!  همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم !
درود به مهران مدیری که در مجموعه تازه اش " شوخی کردم ... ! " حسابی حال اینها رو گرفته

نمی دونم تا کی صدا و سیمای میلی می خواد مرغ همسایه رو کلاغ نشون بده !

و شگفتا با این همه بدبختی تنگدستی فساد و اعتیاد گسترده ، زادن خاله شاهدونه رو در خبر رسمی و مهم ! بازتاب می دن که به گفته ی رییس صدا و سیمای میلی مردم تشویق بشن که هی بزان !!!!


*** توضیح ضرغامی درباره پرداختن بخش‌های خبری به مادر شدن خاله‌شادونه

ضرغامی سپس به مادر شدن خاله شادونه اشاره کرد و گفت: همانطور که در خبرها می‌آید «خاله شادونه» فرزندش را به دنیا آورد که بعدها سایت‌ها و خبرگزاری‌ها شروع می‌کنند همان‌هایی که می‌گویند چرا صدا و سیما برای رهنمودهایی که داده می‌شود کار نمی‌کند لازم است بگویم چه تبلیغی بهتر از اینکه در خبرها اعلام شود، خاله شادونه بچه‌اش را به دنیا آورد؛ اولا برای مردم فوق‌العاده این خبر جذاب است و سپس برایشان مهم است که شخصیتی مثل خاله شادونه که در برنامه اخیر در شهر اصفهان حاضر بود و متاسفانه به خاطر ازدحام و مدیریت نادرست مسؤولان، چندین کودک از بین رفت، مجری پرتحرکی و فعالی است و در عین حال صاحب فرزند می‌شود و این مساله بهترین تبلیغ برای فرزنددار شدن است.


(( مجید دلبندم ! حادثه در اسپهان نبود ، زنجان بود ! ))


این هم واکنش یکی از خوانندگان انتخاب که بسیار جالب بودم برام :ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
3
285
من که خبر بچه دار شدن خاله شادونه رو شنیدم به کلی متحول شدم و افق های جدیدی در زندگیم باز شد!!!!!!!!!
پاسخ ها
حامد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
lمنم تصمیم به بچه دار شدن گرفتم چقدر تاثیرگذار بود
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
به امید داشتن 24 عدد بچه قد ونیم قد!!!!!!!!
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
من بابای 5 تا بچه هستم
با خبر خاله شادونه به فکر بچه ششم ام
هه هه هه هه


*
ضرغامی ملت رو چی پنداشتی؟!

با این گل گفتارها می خوای ذهن ما رو از پنهان کاری ها منحرف کنید !

از این جذاب های سانسور شده ما زیاد داریم اون ها رو هم پخش کنید. از دست این جعبه سانسور!

اونوقت با کدوم آینده و دلخوشی و پول و امکانات و رفاه و امنیت و... ؟!

( بس نبود ما رو به روز سیاه نشاندید همگیتون؟! )

باور کنید برخی اینقدر بدبخت هستن با یه کیلو سیب زمینی و خبر خاله شادونه زاد ! می رن ده تای دیگه می زان ایششش

(( از دید من پدر و مادری که تا 60 % احتمال می دن بچشون آینده خوبی نداره و از عدم به این جهان بیاوردندش همانا خائنی بیش نیستند هم خودشون رو بدبخت کردن هم بچه رو هم جامعه رو ! همین و بس ... ))51 درصد از ازدواج‌ها در استان البرز به طلاق ختم می‌شوند


خودکشی پدر پس از قتل دوقلوهانیازه ؟ دین گفته ؟ رسمه ؟ عرفه ؟ خدا بزرگه ؟! آره بله درست با اینهمه ازدواج در شرایطی که شرایطش نیست ! یا مطمئنی نمی تونی خیلی چیزها رو تحمل کنی و تنها باید زجر بکشی بهتره واسمون؟ اکنون حس و حال و حوصله ی خودمون رو هم نداریم وااای به یکی دیگه و بهتر بگم 50-100 نفر دیگه که هی نگاه های و متلک های اونها رو هم باید تحمل کنیم . خب نمی شه و نمی تونید و حساس هستید رو برخی چیزها به ویژه به شدت درون گرا و آرمان گرا باشید توی این جامعه خراب و فاسد و تباه و با این گرونی و چشم و هم چشمی و ... مگه مرض دارید به ازدواج می فکرید ؟ ببخشید به خودم می گم شما هر جور راحت هستید .. گر چه دخترها نمی تونن زیاد تنها باشن هزار ناپاک می افتن دنبالشون گر چه با وضعیتی که من می بینم به هیچ کسی دیگه رحم نمی کنن ! از سوی دیگه خب آخرش چه؟اینجا هست که می گن مانند خر تو گل گیر کردن ... همه هم مانند من که نمی تونن تنها باشن و به تنهایی عادت کرده باشن درسته تا مثلا 25 -30 سالگی می پرن روی دختر مردم ولی آخرش چه ؟ هر چی هم بیزار باشی از ازدواج اون دختر حبابی و سرابی بیش نیست مال تو نیست یعنی اینکه دلش پیش تو نیست چند صباحی هست بعدش واست تره هم خرد نمی کنه . گر چه زن آدم هم دیگه اینجوری شده خدا به خیر کنه ((( ناگفته نماند من یکی هرگز هرگز هرگز دستم به هیچ زن و دختری نخورده تا کنون و سپاس مر خدای را خدا کنه هرگز نخوره ... ))) بحران روحی ترس از آینده و هزار چیز دیگه روانی می کنه بیشتر این جوون ها رو . من یکی که ملیونر هم باشم بازم می ترسم به ازدواج بفکرم وااای به ... خدایا چی سر این ملت اومده؟ چی می شه آخرش؟ باور کنید هر کسی که ازدواج می کنه من بد جور نگرانش می شم و هر گاه سر و صدای خودرو ها بلند می شه شب عروسی بوووق بوووق بووووق می گم ای واااای یکی دیگه بدبخت شد !!! همین ها که می گن خدا بزرگه و ... دو روز دیگه محل سگ به شما نمی ذارن و همین ها خودشون پشیمون هستن پس این همه طلاق و اختلاف چی هست؟ من به دخترها حق می دم کاملا نگران آینده باشن با این همه جوان مفنگی معتاد بی کار بی پول و بی عار و فاسد و .... همین جور هم به پسرها حق می دم نگران باشن نگران خیلی چیزها باشن دختری که با چند تا پسر بوده زن می شه واسه آدم ؟ هرگز . بگذریم خدایا خودت به داد این ملت برس ، به سرعت نور به نیستی می رویم و فریاد رسی نیست خودمون هم که تو خواب خرگوشی هستیم .... هی روزگار تو رو خدا از سر شهوت یا خیالات یا عشق زود گذر یا زور  و تحمیل اطرافیان و هزار حماقت دیگه با کسی ازدواج نکنید . فردا همون که براش می مردید براتون می شه آینه دق ، سوهان روح یا شما براش اینگونه می شید پس نه خودتون رو عذاب بدین نه یه بدبخت بی نوای دیگه رو اگه مرد هستین می بینید نمی تونید از رفتارهای بدتون دست بردارید نمی تونید دست از اعتیاد و فساد و دختر و رفیق بازی و هزار گند کاری دیگه دست بکشید پس غلط می کنید یکی دیگه رو بیچاره می کنید. همین طور دخترها این همه احساسی نباشید چشم و گوشتون رو باز کنید زندگی بدون پول بدون عشق بدون صفا و پاکی بدون وفا و مهر و شکیبایی از سرطان بدتر هست هی از طرف فرشته نسازید الکی ، ول کن من برای کی می گم ؟! چنان چشم و گوش این ملت بسته شده که یک متری پرتگاه هم باشن بازم نمی دونن چی به سرشون می خواد بیاد عهد بوق که نیست کسی ندونه چه خبره ... پس مقصر اصلی بیشتر بدبختی ها و طلاق ها و ندانم کاری ها و گرفتاری ها خود ما هستیم هنگام عشق و عاشقی اندکی خرد و آینده نگری و منطق و اقتصاد و فرهنگ و ... در نظر بگیرید . این قلب هایی که دور کله شما اکنون که داغید می چرخه دو روز دیگه با نبود پول و تفاهم تبدیل می شه به آهرمن و کینه گاهی حالم از خودم به هم می خوره اون هایی که یک دهم من هم مشکل و بدبختی ندارن شب و روز می نالن تو وبشون من همچنان خودم رو شاد نشون می دم جوری که هر کسی ندونه میگه این باید خیلی روزگارش خوب باشه گاهی که اینجوری می گم دیگه زدم به سیم آخر ... بگذریم ببخشید تلخ شدید ! گاهی ننویسم می ترکم . شما خوش باشید ما هم یه خاکی به سرمون می ریزیم و گوشامون رو دراز نگه می داریم ! . روزگار در آینده همه چی رو نشون خواهد داد .

گرد آوری و تنظیم : * صفا نیوز *


همه مطالب در این تارنما با ذکر منبع آورده می شودsafaa.tk

انتشار مطالب بدون ذکر منبع لینک دار* صفا نیوز * شرعا و قانونا مجاز نیست.  ■■  safaa.tk ■■عکس+عاشقانه+رمانتیک+دختر+خوشگل+عشق+عاشقی+تصاویر+ولنتاین+عشقولانه
  ■■  safaa.tk ■■


*


درآمد+شغل+دوم+اینترنتی+مطمئن+قانونی


عروسی+آهنگ+داماد+عروس+متن+شعر+دریافت+دانلود+لیلا فروهر+عکس+تصاویر+رقص+دختر+زن+مراسم+شاد+خوشگل+عاشقانه+دلبرانه+شاد+خوشگل+زیبا+دلبرانه+عشقولانه+ترانه+روستا

برچسب ها: طلاق ، فروپاشی بنیان خانواده ، ایران ، رتبه ، آمار ، مقایسه طلاق در ایران و غرب ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com