* * 97/03/20 - عیب+ایراد+ازدواج+مجرد+مطلقه+طلاق+معایب+محاسن+زن+مرد+پسر+دختر+عکس+معیار+ملاک+همسر+سابق+کم+سن+بالا

■■  safaa.tk ■■

نایت اسکین

عکس ها و تصاویر متحرک جشن تولد(کیک و تبریک)


تصاویر زیبای عاشقانه فانتزی+رویایی+خیالی+کارتونی زیبا


عکس+آغوش+عشق+عاشقی+عشقولانه+بغل+غمگین+نوشته 1

عکس+آغوش+عشق+عاشقی+عشقولانه+بغل+غمگین+نوشته 2


بهترین دیدنی ها+خواندنی های سودمند


کد خبر: ۸۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷

شاید تا یکی، دو دهه پیش ازدواج با افرادی که تجربه تلخ طلاق را پشت‌سر گذاشته بودند، آنقدرها رایج نبود به‌خصوص اگر یک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت اما این روزها با تغییر فرهنگ عمومی جامعه چندان دور از ذهن نبوده.*
جااااااان ؟! گزینه ی هیچکدام!!!در ادامه+دیدگاه صفا ...


دسته‌ گل عروس+عکس
گلچینی از بهترین ترول های بامزه و باحال و خنده دار

گلدان های جالب و زیبا برای باغچه خانه شما
  ■■  safaa.tk ■■
کد خبر: ۸۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷

شاید تا یکی، دو دهه پیش ازدواج با افرادی که تجربه تلخ طلاق را پشت‌سر گذاشته بودند، آنقدرها رایج نبود به‌خصوص اگر یک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت اما این روزها با تغییر فرهنگ عمومی جامعه چندان دور از ذهن نبوده.
مجله سیب سبز: شاید تا یکی، دو دهه پیش ازدواج با افرادی که تجربه تلخ طلاق را پشت‌سر گذاشته بودند، آنقدرها رایج نبود به‌خصوص اگر یک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت اما این روزها با تغییر فرهنگ عمومی جامعه، تغییر الگوهای ازدواج و تغییر سن و سال و معیارهای آن و همچنین تغییر نگرش و سطح دید افراد جامعه، ازدواج با افرادی که تجربه تلخ یک جدایی را داشته‌اند، چندان دور از ذهن نبوده و حتی گاهی می‌تواند نتایج و سرانجام بسیار خوبی را هم برای طرفین رقم بزند.

اگر خواستگاری دارید که قبلا یک بار بر سر سفره عقد رفته یا  قصد دارید با خانمی مطلقه ازدواج کنید، حتما به نکات زیر توجه کرده و آنها را رعایت كنید.

توجه به تمام معیارها و ملاک‌های مورد نظر:


اولین نکته آن است که این ازدواج را مانند بقیه ازدواج‌ها بدانید و فرد مقابل را به دقت با معیارها و ملاک‌هایی که برای همسر آینده‌تان در نظر گرفته‌اید، بسنجید. اگر فرد مقابل (فرد طلاق گرفته) معیارها و ملاک‌های شما را داشت، در مرحله بعد در مورد ازدواج با او فکر کنید و جدی‌تر باشید. پر واضح  است شخصی که با ملاک‌ها و معیارهای  اساسی و اصلی ذهن شما که همیشه در رابطه با انتخاب شریک زندگی‌تان داشته‌اید، متفاوت است، نمی‌تواند فرد مورد نظر شما باشد.

 تحقیق در مورد فرد مقابل:
 

در تمامی ازدواج‌ها لازم است که افراد در رابطه با شخص موردنظرشان برای ازدواج تحقیقات لازم را انجام دهند و از تمامی جوانب خانوادگی، شغلی، اجتماعی و رفتاری طرف مقابل آگاهی یابند. تحقیقات در رابطه با افرادی که یک بار جدا شده‌اند نیز مانند سایر ازدواج‌ها باید انجام شود، البته با دقت و ریزبینی بیشتر.

اجتناب از ترحم و دلسوزی:


 هرگز به دلیل ترحم و دلسوزی یا کمک به فرد مقابل تصمیم به ازدواج با وی نگیرید. چنین ازدواج‌هایی شاید به شما حس خوشایندی بدهد ولی کم‌کم و پس از برخورد با مشکلات زندگی، این حس دلسوزی یا کمک در شما از بین رفته و جای خود را به احساس‌های منفی دیگر می‌دهد و همین احساس‌های منفی پایه‌گذار اختلافات و درگیری‌های آینده خواهد بود. به یاد داشته باشید که فرد مقابل را فقط و فقط به خاطر خودش و خصوصیات و ویژگی‌هایی که دارد برگزینید نه چیز دیگری.اجتناب از سرکوب و سرزنش:

 اگر قصد انجام چنین ازدواجی را داشتید، فراموش نکنید هرگز نباید چه در دوران نامزدی و چه پس از آن در زندگی مشترک با دیدن کوچک‌ترین عیب و ایراد و نقطه ضعفی از فرد مقابل او را سرزنش و تحقیر كنید و مدام گوشزد كنید که «حتما همسر قبلی‌ات هم تو را به خاطر همین رفتارها رها کرده. خب، بنده خدا حق داشته»، «منم لطف کردم یا خامی کردم تو رو به عنوان همسر قبول کردم» و... . استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و... در همه زندگی‌ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج‌هایی نه تنها ممنوع است، بلکه جزء خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می‌شود.


سوء‌استفاده از جایگاه و موقعیت فرد مقابل:

 گاهی برخی تنها به دلیل سوء‌استفاده از جایگاه و موقعیت فرد مقابل حاضر به ازدواج با وی می‌شوند. مثلا آقا پسری به خواستگاری دخترخانمی می‌رود که تازه مطلقه شده است و از نظر مال و ثروت توانمند است یا می‌داند چون این دختر قبلا طلاق گرفته، خیلی راحت می‌تواند با وی ازدواج کند زیرا این دختر مانند دخترهای دیگر نیست و توقعش از زندگی و همسرش کمتر است.

 زمانی که زن مطلقه و مرد مجرد باشد، قضیه را می‌توان از 2 دیدگاه خوش‌بینانه و بدبینانه مورد بررسی قرار داد. اول به نگاه بدبینانه در این زمینه می‌پردازیم.

بخش بدبینانه ماجرا!

زمانی‌که یک مرد مجرد خواهان ازدواج با یک زن مطلقه می‌شود، شاید تفکرات زیر را در ذهنش بپروراند:


1- فکر می‌کند که ازدواج ساده و راحتی در پیش رو دارد! طبق یک انتظار عمومی، زنان مطلقه در ازدواج دوم‌شان کم‌توقع‌تر هستند، سازش بیشتری نشان می‌دهند و تمایل به ازدواج‌های کم‌سر و صدا دارند که در آنها از مراسم پی‌درپی و تشریفات خبری نیست.

2- زنان مطلقه انتظار مالی پایین‌تری دارند و در شرایطی که مهریه، هزینه‌های مراسم ازدواج، هزینه‌های تامین مسکن و درآمد برای پسرها یک دغدغه جدی است، زنان مطلقه با انتظارات پایین‌تر می‌توانند گزینه خوبی باشند.

3- زنان مطلقه حامی ندارند. خانواده آنها به دلیل موقعیت فرزندشان تمایل دارند زندگی دوم دخترشان را حفظ کنند، پس در امور زندگی‌شان دخالت نمی‌کنند.

4- زنی که یک بار از همسرش جدا شده، بار دیگر هم ممکن است از همسرش جدا شود، پس اگر زندگی با او به بن‌بست رسید، دردسرهای کمتری برای طلاق خواهند داشت.

5- زنان مطلقه مهریه و حق و حقوق مالی‌شان را از همسر سابق‌شان دریافت کرده و تمکن مالی بیشتری دارند و می‌توانند منبع حمایتی خوبی برای یک پسر مجرد باشند.

چه تصمیمی باید بگیریم؟

درباره این بخش بدبینانه و آسیب‌زای ازدواج پسران مجرد با زنان مطلقه باید بگوییم بهترین راهکار این است که قبل از ازدواج، زن سعی کند انگیزه‌های اصلی خواستگارش را دریابد. ازدواجی که صرفا به دلیل برخورداری از حمایت یک مرد صورت بگیرد، می‌تواند خطرناک باشد و چالش‌های زندگی قبلی را برای یک زن تکرار کند بنابراین بهتر است کار را به کاردان بسپارید و با مشاوره‌های روانشناسی تک‌نفره و دونفره تصمیم نهایی خود را بگیرید.

بخش خوشبینانه ماجرا!اما این ازدواج‌ها بخش خوشبینانه‌ای هم دارد.


۱ – زنان مطلقه به واسطه تجربه‌هایی که در زندگی اول خود کسب کرده‌اند، توانایی مدیریت بهتری در روابط دارند. به همین دلیل نظر پسران مجرد را بیشتر جلب می‌کنند. این زنان مهارت‌های خانه‌داری، ارتباط با اقوام، برخورد با همسر را دارند و دیگر نیازی نیست با شروع زندگی مشترک، به آزمون و خطا بپردازند.

۲ – زنان مطلقه زنانی هستند که در صورت داشتن یک زندگی آرام، قدر موقعیت را می‌دانند و برای بهتر شدن زندگی تلاش می‌کنند. آنها وضعیت بدتری را چشیده‌اند و حاضر نیستند زندگی خوب امروزی‌شان را به سادگی از دست بدهند.

۳ – در کنار همه اینها به یاد داشته باشید، مطلقه بودن دلیلی برای انتخاب نشدن برای ازدواج نیست چرا که امروزه زنان جوان زیادی را می‌بینیم که شاید در دهه دوم یا اوایل دهه سوم زندگی خود باشند و با قابلیت‌های برجسته و شان خانوادگی و اجتماعی بالا سابقه شکست را داشته باشند بنابراین از نگاه سنتی و قضاوت نادرست درباره این زنان فاصله بگیرید و بر اساس واقعیات موجود انتخاب کنید.

فاطمه عبادی مشاور خانواده:با همسر سابق صحبت نکنید


در میان خواستگاران یک دختر مخصوصا کسانی که به نوعی وارد سن تاخیر ازدواج یا نزدیک به تجرد قطعی هستند، حضور مردانی که طلاق گرفته‌اند یا همسر خود را از دست داده‌اند، بیشتر به چشم می‌خورد. بیشتر این دختران در رابطه با انتخاب چنین مردانی دچار اضطراب و ترس بوده و از عواقب آن می‌ترسند. آنها مدام نگران این موضوع هستند که نکند فرد مورد نظرشان برخلاف ظاهرش، مشکل خاصی داشته که همسر قبلی خود را طلاق داده و شاید سرنوشت مشابهی در ازدواج با این مردان برای آنها رقم بخورد. توجه به نکات زیر می‌تواند راهکارهای مناسبی را جلوی پای این دختران قرار دهد.


علت طلاق را دریابید


دانستن آنکه علت طلاق فرد چه بوده و چرا از همسر خود جدا شده تا حد زیادی نشان دهنده بسیاری از مسائل است که ممکن است برای آن دختر مهم باشد. بسیاری از این عوامل برای شما که به عنوان فرد انتخابی بعدی هستید، ‌ممكن است صدق نکند، در نتیجه می‌توان با دانستن این مسائل انتخاب درستی را انجام داد.


با همسر سابق وی صحبت نکنید!


اکثر اختلافات بین زوجین طلاق گرفته، حالت دعوا دارد و در دعوا منصفانه نظر دادن بسیار سخت است بنابراین برخلاف توصیه‌های رایج، صحبت با زن سابق مرد، راه‌حل مناسبی نیست و برای ایجاد شرایط یک انتخاب صحیح به دختران توصیه می‌شود که به مشاور مراجعه کنند تا بر اساس شرایطی که فرد داشته دست به انتخاب صحیح بزنند.


مطلقه‌ها با هم، مجردها با هم؟


بررسی را در قالب 2گروه ( گروه اول: یک طرف مجرد – یک طرف مطلقه / گروه دوم: هر دو طرف مطلقه) انجام داده و در هر بخش به بیان محاسن و معایب می‌پردازد:

یک طرف مجرد – یک طرف مطلقه


محاسن ازدواج زمانی که یک طرف ماجرا مجرد و طرف دیگر مطلقه است ( فارغ از جنسیت) می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

- وجود کسب تجربه در زندگی مشترک  (مثلا مرد به واسطه تجربه از زندگی مشترک قبلی می‌تواند اکنون به ایفای نقش بهتری بپردازد.)

- آشنایی بیشتر افراد با خواسته‌های عاطفی- روانی طرف مقابل و بهتر برطرف کردن نیازهای روانی او.

- کسب تجربه و آشنایی بیشتر نسبت به انجام مراسم و مناسک‌های موجود در فرهنگ ایرانی (که در صورت بی‌اطلاعی خود می‌تواند زمینه‌ساز اختلاف بین زوج‌های جوان و بی‌تجربه باشد.)

- تلاش بیشتر فرد برای جلوگیری از برخوردها و پیشگیری از تکرار تجربه تلخ گذشتهاین ازدواج‌ها می‌تواند معایبی هم داشته باشد:


- احتمال وجود توقع بالای خودآگاه یاناخوآگاه از همسر فعلی به دلیل تجربیات گذشته

- احتمال قیاس کردن همسر قبلی با همسر فعلی به شکل منفی

- احتمال عدم قطع ارتباط با همسر قبلی و ادامه آن. گاهی این ارتباط می‌تواند در قالب ارتباط ذهنی و فکری باشد نه حتی به صورت واقعی اما گاهی هنوز هم ارتباط به صورت واقعی وجود دارد که قطعا مورد پسند همسر فعلی نیست.

- امکان عدم تسویه حساب حسی و عاطفی با همسر قبلی ( اگر این تسویه‌حساب اتفاق نیفتاده باشد ممکن است فرد با یادآوری خاطرات گذشته سبب آزار خود و طرف مقابل شود.)

- آسان شدن موضوع طلاق برای فرد و خارج شدن از ذهن فرد به عنوان یک تابو. در این ازدواج‌ها معمولا فرد در صورت برخورد و بروز مشکلات جدی با فرد جدید، احتمالا راحت‌تر به جدایی فکر می‌کند.

 محاسن ازدواج زمانی که هر دو فرد مطلقه هستند:

- وجود تجربه زندگی مشترک و عدم ناپختگی در این زمینه و درک بهتر از شرایط زندگی مشترک و همسر فعلی

- شناخت نسبی بیشتر از جنسیت روانی و نیازهای جنس مخالف

- تلاش برای پیشگیری از تکرار اشتباه‌های گذشته

- تعهد و تلاش بیشتر برای حفظ و مراقبت از رابطه و پیشگیری از جدایی

- تمایل بیشتر خانواده‌ها برای آشنایی بیشتر این دو فرد با یکدیگر و ایجاد زمینه مناسب برای انتخابی دقیق‌تر (چون هر دو فرد یک تجربه ناموفق را پشت سر گذاشته‌اند بنابراین خانواده‌ها برای جلوگیری از تکرار آن، معمولا کمی راحت‌تر با موضوع آشنایی قبل از ازدواج برخورد می‌کنند تا فرد با شخص مورد نظرش ارتباطی معقول و مناسب داشته باشد و بتواند به این شناخت برسد که آیا این شخص فرد مناسب زندگی اوست یا خیر!)


 و اما معایب این ازدواج‌ها


- وجود توقع بالا و شاید انتظارات زیاد از همسر فعلی

- قیاس با رابطه قبلی در ابعاد مختلف و رسیدن به یأس و ناامیدی و بن بست در صورت برآورده نشدن خواسته‌های مهم

- ادامه ارتباط ذهنی- فکری یا واقعی با همسر قبلی یا خانواده وی که از جانب همسر فعلی قابل پذیرش نبوده و موجبات اختلاف را فراهم می‌کند.

چه باید کرد؟!ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که به واسطه وجود تفاوت‌های فردی میان انسان‌ها و تفاوت در دیدگاه‌ها و باورهای آنها محاسن و معایب مذکور در رابطه با همه ارتباطات مصداق ندارد و هر رابطه‌ای برای  خودش مختصاتی دارد که نیاز به بررسی را حتمی می‌کند. مجموعه آنچه که در این مطلب آورده شده، از موارد عمومی چنین ازدواج‌هایی است، اما آنچه در این میان حائز اهمیت بوده و باید اصلاح شود، وجود یک دیدگاه قالبی در جامعه است. بر اساس این دیدگاه ،ازدواج فرد مطلقه با فرد مجرد درست نبوده و حتما همسر بعدی وی باید یک مطلقه باشد. این دیدگاه نادرست است چرا که در مقوله ازدواج، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و صرفا نمی‌توان به دلیل آنکه فرد، سابقه ازدواج قبلی دارد از تمام گزینه‌های مثبت او چشم‌پوشی کرد و وی را گزینه نامناسبی دانست. در این زمینه نظر و دیدگاه شخص مجرد در انتخاب فرد مطلقه مهم است و وی باید به دنبال کشف تفاوت‌ها و شباهت‌ها  باشد.محمود هندی پور مراجعه به یک مشاور باتجربه و متبحر در زمینه ازدواج را برای تمامی این افراد امری ضروری و مهم می‌داند ،چرا که با انجام مصاحبه تخصصی و گرفتن تست سازگاری و شخصیت از این افراد، بسیاری از نکات در زمینه کیفیت رابطه و شکل تداوم آن برای آنها روشن می‌شود. همچنین وی معتقد است ازدواجی که بر پایه انتخاب صحیح و آگاهانه باشد، فارغ از مجرد یا مطلقه بودن می‌تواند سرانجام خوشایندی را برای هر دو نفر به ارمغان آورد.


برگرفته از :» برترین ها
فرق بین عشق و دوست داشتن از نظر دکتر شریعتی+دیدگاه صفا

*

*
*

عکس+عاشقانه+رمانتیک+دختر+خوشگل+عشق+عاشقی+تصاویرگلچین بهترین پیامک های عاشقانه،گزینش"صفا"9

*

گلچین بهترین پیامک های فلسفی،گزینش"صفا"9

*

عکس های عاشقانه و احساسی
بهترین دیدنی ها+خواندنی های سودمنددسته‌ گل عروس+عکس
دانلود آهنگ یارشیرین لیلا فروهر +عکس+متن شعرعکس عاشقانه رمانتیک دختر خوشگل عشق عاشقی تصاویر ولنتاین عشقولانهدانلود ترانه عروسی در روستا لیلا فروهر+عکس عاشقانه+جمله های جالب کارت عروسی
آمار نگران کننده ی طلاق در ایران حتی بیشتر از فرانسه !!!


صفا از صفا نیوز :»در گوشی !!! :


51 درصد از ازدواج‌ها در استان البرز به طلاق ختم می‌شوند


خودکشی پدر پس از قتل دوقلوهانیازه ؟ دین گفته ؟ رسمه ؟ عرفه ؟ خدا بزرگه ؟! آره بله درست با اینهمه ازدواج در شرایطی که شرایطش نیست ! یا مطمئنی نمی تونی خیلی چیزها رو تحمل کنی و تنها باید زجر بکشی بهتره واسمون؟ اکنون حس و حال و حوصله ی خودمون رو هم نداریم وااای به یکی دیگه و بهتر بگم 50-100 نفر دیگه که هی نگاه های و متلک های اونها رو هم باید تحمل کنیم . خب نمی شه و نمی تونید و حساس هستید رو برخی چیزها به ویژه به شدت درون گرا و آرمان گرا باشید توی این جامعه خراب و فاسد و تباه و با این گرونی و چشم و هم چشمی و ... مگه مرض دارید به ازدواج می فکرید ؟ ببخشید به خودم می گم شما هر جور راحت هستید .. گر چه دخترها نمی تونن زیاد تنها باشن هزار ناپاک می افتن دنبالشون گر چه با وضعیتی که من می بینم به هیچ کسی دیگه رحم نمی کنن ! از سوی دیگه خب آخرش چه؟اینجا هست که می گن مانند خر تو گل گیر کردن ... همه هم مانند من که نمی تونن تنها باشن و به تنهایی عادت کرده باشن درسته تا مثلا 25 -30 سالگی می پرن روی دختر مردم ولی آخرش چه ؟ هر چی هم بیزار باشی از ازدواج اون دختر حبابی و سرابی بیش نیست مال تو نیست یعنی اینکه دلش پیش تو نیست چند صباحی هست بعدش واست تره هم خرد نمی کنه . گر چه زن آدم هم دیگه اینجوری شده خدا به خیر کنه ((( ناگفته نماند من یکی هرگز هرگز هرگز دستم به هیچ زن و دختری نخورده تا کنون و سپاس مر خدای را خدا کنه هرگز نخوره ... ))) بحران روحی ترس از آینده و هزار چیز دیگه روانی می کنه بیشتر این جوون ها رو . من یکی که ملیونر هم باشم بازم می ترسم به ازدواج بفکرم وااای به ... خدایا چی سر این ملت اومده؟ چی می شه آخرش؟ باور کنید هر کسی که ازدواج می کنه من بد جور نگرانش می شم و هر گاه سر و صدای خودرو ها بلند می شه شب عروسی بوووق بوووق بووووق می گم ای واااای یکی دیگه بدبخت شد !!! همین ها که می گن خدا بزرگه و ... دو روز دیگه محل سگ به شما نمی ذارن و همین ها خودشون پشیمون هستن پس این همه طلاق و اختلاف چی هست؟ من به دخترها حق می دم کاملا نگران آینده باشن با این همه جوان مفنگی معتاد بی کار بی پول و بی عار و فاسد و .... همین جور هم به پسرها حق می دم نگران باشن نگران خیلی چیزها باشن دختری که با چند تا پسر بوده زن می شه واسه آدم ؟ هرگز . بگذریم خدایا خودت به داد این ملت برس ، به سرعت نور به نیستی می رویم و فریاد رسی نیست خودمون هم که تو خواب خرگوشی هستیم .... هی روزگار تو رو خدا از سر شهوت یا خیالات یا عشق زود گذر یا زور  و تحمیل اطرافیان و هزار حماقت دیگه با کسی ازدواج نکنید . فردا همون که براش می مردید براتون می شه آینه دق ، سوهان روح یا شما براش اینگونه می شید پس نه خودتون رو عذاب بدین نه یه بدبخت بی نوای دیگه رو اگه مرد هستین می بینید نمی تونید از رفتارهای بدتون دست بردارید نمی تونید دست از اعتیاد و فساد و دختر و رفیق بازی و هزار گند کاری دیگه دست بکشید پس غلط می کنید یکی دیگه رو بیچاره می کنید. همین طور دخترها این همه احساسی نباشید چشم و گوشتون رو باز کنید زندگی بدون پول بدون عشق بدون صفا و پاکی بدون وفا و مهر و شکیبایی از سرطان بدتر هست هی از طرف فرشته نسازید الکی ، ول کن من برای کی می گم ؟! چنان چشم و گوش این ملت بسته شده که یک متری پرتگاه هم باشن بازم نمی دونن چی به سرشون می خواد بیاد عهد بوق که نیست کسی ندونه چه خبره ... پس مقصر اصلی بیشتر بدبختی ها و طلاق ها و ندانم کاری ها و گرفتاری ها خود ما هستیم هنگام عشق و عاشقی اندکی خرد و آینده نگری و منطق و اقتصاد و فرهنگ و ... در نظر بگیرید . این قلب هایی که دور کله شما اکنون که داغید می چرخه دو روز دیگه با نبود پول و تفاهم تبدیل می شه به آهرمن و کینه گاهی حالم از خودم به هم می خوره اون هایی که یک دهم من هم مشکل و بدبختی ندارن شب و روز می نالن تو وبشون من همچنان خودم رو شاد نشون می دم جوری که هر کسی ندونه میگه این باید خیلی روزگارش خوب باشه گاهی که اینجوری می گم دیگه زدم به سیم آخر ... بگذریم ببخشید تلخ شدید ! گاهی ننویسم می ترکم . شما خوش باشید ما هم یه خاکی به سرمون می ریزیم و گوشامون رو دراز نگه می داریم ! . روزگار در آینده همه چی رو نشون خواهد داد .دانلود آهنگ شگفت و ماندگار آخرین نامه با صدای سیاوش قمیشی :

06 مگابایت

http://s1.picofile.com/file/7607610000/GOLCHINESAFA.gif  دانلود دختر کابلی با صدای شهاب تیام ، روی لینک زیر کلیک کنید:


3,790 KB


http://s1.picofile.com/file/7607610000/GOLCHINESAFA.gif


*

درآمد+شغل+دوم+اینترنتی+مطمئن+قانونی

.

*

هیس... ! کودکان خوابند 2

*

 وسایـل نقلیـه من درآوردی و عجیـب و غریـب 3


*
تصاویـر انتـخابی متـحرک جـالب و دیـدنی 2
( جستارهایی درباره شکوه ایران باستان 5 +)

باز نشر :  safaa.tk
گرد آوری و تنظیم : * صفا نیوز *


همه مطالب در این تارنما با ذکر منبع آورده می شودsafaa.tk

انتشار مطالب بدون ذکر منبع لینک دار* صفا نیوز * شرعا و قانونا مجاز نیست.  ■■  safaa.tk ■■
برچسب ها: طلاق ، مطلقه ، ازدواج مجرد با مطلقه ، معیار ، معایب و محاسن ، مرد و زن ، سن بالا ،

www.safaa.tk
1392/11/26 02:25

برای دیدن بهترین تصاویر عاشقانه زیبا و خوشگل به لینک های زیر روی کنید :

http://safanews2.mihanblog.com/post/721#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1580#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1581#

http://safanews2.mihanblog.com/post/1166

http://safanews2.mihanblog.com/post/681

گلچین بهترین پیامک های عاشقانه،گزینش"صفا"
http://safanews2.mihanblog.com/post/1522

فرق بین عشق و دوست داشتن از نظر دکتر شریعتی+دیدگاه صفا:
http://safanews2.mihanblog.com/post/573

دلایل شكست عشقی:
http://safanews2.mihanblog.com/post/1314

عکس های عاشقانه دختر تنها:
http://safanews2.mihanblog.com/post/1252
برای دیدن واپسین جستارهای این تارنما به این نشانی روی کنید :
http://www.safaa.tk/post/list
فقط و فقط با ذکر منبع لینک دار ■ www.safaa.tk ■■ می توانید از جستارها و عکس ها و مطالب این تارنما استفاده کنید با سپاس فراوان


عکس+عاشقانه+تصاویر+شکل+دانلود+عشقولانه+ولنتاین+سپندارمذگان+سپندارمزگان+اسپندارمذگان+اسپندارمزگان+روز+عشق
+بهترین+تصویر+دیدنی+جذاب+دختر+دوست+پسر+دریافت+
+جدید+نو+خوشگل+زیبا+ناز+جالب+خاطره+انگیژ+دو+نفره+صفا+نوشته+جملات+پیامک+جمله+اس+مسیج+عشق
عاشقی+آهنگ+ترانه+وب+وبلاگ+سایت+تارنما+عمگین+اندوه+دوری+قهر+جدایی+طلاق+گریه+وفا+صفا+مرد+زن
سـهــیــل
1392/10/30 06:30
دو چشمِ آمنه بر روی احمد

گره خورده دلش بر موی احمد

گهی خندان گهی محو تماشا

چو می‌بیند خمِ ابروی احمد

خجسته میلاد پیامبر اکرم مبارک باد
سـهــیــل
1392/10/30 06:29


سلام صفا جان امیدوارم که حالتون خوب یاشه

اگه کد موزیک ای ساربان و اندک اندک را داشتی

برام بفرست و این لینک را برات میفرستم برام

آپلودش کن و کدش را بفرست یه آهنگ از ابی

استدوست دارم سبد سبد
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ :
درود دادا
چشم ...
توی این لینکی که دادی انگار کد آهنگ بود . یا کد یه چیز دیگه ازش سر در نیاوردم
بهتره خودم بگردم آهنگ رو تو کامی و دی وی دی پیدا کنم هر گاه درست شد خودم می آم پیشت ای بسا یک هفته دیگه یا همین فردا شاد و خوش باشی
سـهــیــل
1392/10/30 06:24

ماه فرو ماند از جمال محمّد

سرو نباشد به اعتدال محمّد

قدر فلک را کمال و منزلتی نیست

در نظر قدر با کمال محمّد
سـهــیــل
1392/10/30 06:23


با نام نبی بكن مزین دهنت‎ ‎

تا خالق تو بیمه كند جان وتنت

ای آنكه زعاشقان قرآن هستی

خوشبوی كن از نام محمد(ص) دهنت

میلاد نبی مکرم منجی عالم بشریت

حضرت ختمی مرتبت مبارک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com