* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - نصایح+صفا+بزرگان+نصیحت+درست+صحیح+مناسب جوان+مشاوره+پند+اندرز+مشکلات+روحی+روانی

http://s5.picofile.com/file/8137294334/5040_ir_safaa.jpg
خریدی آسان مطمئن ارزان از فروشگاه بزرگ اینترنتی  5040

.
.http://s5.picofile.com/file/8135661634/safaaa.jpg
.عکس+پوستر+تصاویر+کارت پستال+والپیپر عاشقانه :
 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1011121314 15
 16
 17
 18خوش آمدی...
شماره های بالا  لینک عکس عاشقانه هست ، در ادامه ...
دانلود 2 ترانه معروف هایده+متن شعردانلود 3 ترانه معین+پوستر+تکست
گشت و گذاری مجاز در فضای مجازیعکس نوشته سخن بزرگان اندیشه جهان
دانلود2آهنگ علی اصحابی+عکسچرا مدام حس تنهایی داریم ؟+والپیپر
نکته‌های آرایشی که از آنها بی خبریداس،پیامک طنز و خنده دار ماه رمضان
برگرداندن انگیزه از دست رفته !؟چشم اندازهای دیدنی غروب خورشید
بهترین و بدترین روشهای پخت ماهیعکس نوشته متحرک ولادت امام زمان
گلچین بهترین پیامک های عاشقانهگلچین بهترین پیامک های فلسفی
دلایل وعلل شکست عشقی 1-2-3-4
 فراموشی شکست عشقی و جدایی
دانلود یاد ایام استاد شجریان+تصاویردانلود یار شیرین ، لیلا فروهر+تصویر
سخن بزرگان ادبیات درباره مولانادانلود ساقی شهرام ناظری+عکس پوستر


.

http://s5.picofile.com/file/8134649042/5Y45Y.JPG
پند اندرز نصیحت... نوشته صفا:05 شهریور1393
-بخش3یکی از اون چیزهایی که روی اعصاب بسیاری از ماها هست به ویژه نوجوان ها و جوان ها ( پند و اندرز و نصیحت نابجا و نادرست و از سر تهدید و تمسخر و خود برتر بینی هست! اونم از سوی کسی که خودش بیشتر نیاز به اندرز داره ! ) در ادامه ...


http://rozup.ir/up/safaa/Pictures/e4y0936.JPG

کلی طرح برای نوشتن داشتم با شیوه روشن و گویا و کاربردی همه اش پرید ! اگه یادتون باشه من اهل نوشتن بودم تا درگیر احساس شدم نوشته درست درمون دیگه از من ندیدید ! گر چه اونم لازم بود ، کلی چی یاد گرفتم  ...
.دانلود آهنگ ترانه یاد من باش سیاوش قمیشی+عکس
http://s5.picofile.com/file/8135482700/1233.jpg


http://s5.picofile.com/file/8135661634/safaaa.jpg

یه چیزی رو همین آغاز براتون روشن کنم ! :

شاید یکی بگه چرا نوشته های تو آکادمیک و دانشگاهی نیست !!!

نخست اینکه من ادعایی نکردم دو دیگر اینکه آدم کلی پول می ده می ره پزشک ، اون پزشک زورش می آد دو کلمه سخن بگه چه رسد به من که .... سوم اینکه توی فضایی که هنرشون کپی پیست و دزدی اندیشه دیگری است من بیام خودم رو بکشم یکی دیگه به نام خودش بزنه ؟ چهارم : کسی که بخواد چیزی رو پژوهش کنه در دل این گفتار و نوشتارم بسیاری چیزها رو در می یابد ...
پنجم:همین که هستم و به روز می شم خودش شگفت آور هست هر کسی دیگه بود ....
اگه دوست داشتید پیش از خواندن این نوشتار بخشهای پیشین  رو هم بخونید :


پند اندرز نصیحت...1

**

پند اندرز نصیحت...2

**
پند اندرز نصیحت...3انتشار مطالب به ویژه این جستار ، بدون ذکر منبع لینک دار* www.safaa.tk *حرام است.


پند اندرز نصیحت... ( بخش سوم )


پیش از هر چیز در بخش 2 یه مسئله مهم رو درست توضیح ندادم :

ببینید شما می آی به کسی پند و اندرز می دی درست از پسش بر نمی آی یا اصلا نیازی به نصیحت کردن نبوده یا بد موقعی رو انتخاب کردی برای پند دادن ، اون طرف از سر لج یا هر چی ، وارونه اندرز شما رو انجام می ده یا نه اصلا هر چی شما می گی رو انجام می ده در حالی که شما نادرست می گفتی. بعدش حالا خر بیار و باقالی بار کن! تا بیای باز برش گردونی سر جایی که بوده خودت و اون رو بدبخت کردی پس گاهی همین جور نرو رو منبر ببین طرف اگه اون کاری که شما می گی و از دید خودت بسیار هم خوب هست ، چی می شه آخر پند و اندرزت ، شاید این نتونه و  از عهده و توانش خارج باشه یا به روحیه اش نخوره بدتر شد یه بلایی سر خودش آورد بعد چیکار می کنی ؟ دیگه باید خدا خدا کنی برگرده سر جای نخستی که بوده که ای بسا برنگرده و خیلی بدتر بشه. گاهی خفه خون بگیریم خیلی بهتره تا اینکه الکی هی به جون یکی نق بزنیم !

22-گاهی از برخی نصیحت ها و اندرزها باید ترسید ! چون اندرزگو  در پی نیت و گمان بدی هست می خواد شما رو از کاری که می کنید به سوی کاری که به سود اون هست بکشونه چون سودش مزایاش در این هست که شما رو هم با خودش همراه و همسو بکنه و باز هم به گفته مولانا :

ای بسا ابلیس آدم رو که هست * پس به هر دستی نشاید داد دست

یا اصلا صحبت این حرف ها نیست می خواد شما رو از راه پیروزی و راستی بکشونه به سوی ناکامی و شکست و بدبختی حالش رو ببره برخی هستن ذاتشون خرابه حالا به هر دلیل پس گاهی دوزار برای اندرز برخی ارزش قائل نباشید نه اینکه از فردا هر کسی رو دشمن بپندارید نه دیگه اینم خوب نیست .


23-معمولا کسانی که سن کمتری دارن کسانی که از خودشون چندین سال و ای بسا چندین دهه بزرگتر هستند رو کمتر پند و اندرز می دهند نمی خوام بگم بد کاری هست با اینهمه سخن کسی که سنش بیشتره بیشتر اثر داره روی کسی که سنش کمتره تا اینکه کسی که سنش کمتر باشه واسه این بره رو منبر .حالا حتما نباید بحث سن باشه ای بسا توی یه کارخونه یا کارگاه یا هر جایی و هر شغلی یکی 30 سالش هست ولی تجربه اش بیشتره از کسی که 50 سالش هست خب اینجا هست که از یه دیدگاهی سخن و اندرز درست اون که سنش کمه رو اون سن بالاهه بیشتر می پذیره ( مگر اینکه اون سن کمه بخواد اذیت کنه و هی تجربه اش رو به رخ این بکشه خب اونم که زیر بار نمی ره هر چی باشه سنی ازش گذشت دلش می سوزه یه حرمتی احترامی چیزی باید باشه چه نسبت به بزرگتر چه نسبت به کوچیکتر فرقی نداره و گر نه سنگ رو سنگ بند نمی شه !) ولی قانون کلی اش این هست که اندرزگو سنش بیشتر باشه اثرگذارتر هست مگر اینکه عقلش پاره سنگ برداره و تو اون بخش چیزی برای گفتن نداشته باشه پس همه چی رو باید در نظر داشت. سن بالاهه هر چی باشه دو تا پیراهن بیشتر پاره کرده کلی دام و دد و دیو دیده کلی احساس داشته کلی گرفتاری رو از سر گذرونده یا دیده یا براش گفتن زندگی نباتی که نداشته هیچی درک نکنه ! توی یه بخشی خام هست توی بخش های دیگه ای بسا کلی چی حالیش باشه ،از سوی دیگه گاهی نوجوان ها خوششون نمی آد کسی که توی فضای ذهنی اشون نیست براشون نطق کنن دوست دارن هم سن و سال هاشون ناراستی هاشون رو گوشزد کنن ای بسا برای این هست که هم نسل هستن و سخن دل هم رو می فهمن و می دونن تو چه روزگاری هستن که ای بسا اون که از یه نسل دیگه هست ندونه اینها چی به سرشون هست مثلا نسل سوخته دوست نداره نسل برخوردار از یک دیگاهی براشون هی نطق کنه که چیه همش نق می زنید و ... خیلی هم وضع خوبه اصلا گوش نمی کنن مگر اینکه اونم همرنگ اینها بشن و بگن راست می گید اوضاع گندش همه جوره در شده!


24-شما می ری خارج از همه جا بی خبر بخوای هی پند و اندرز بکنی که ای بابا این چه شیوه ی پوشش و برخورد هست نه تنها گوش نمی کنن بلکه شما رو هم ریشخند می کنن حتی درون همین ایران برخی شهرها راحت تر هستن توی برخی کارها با اون دیدگاه شهر خودت بخوای براشون نطق کنی به ریشت می خندن پس باید بدونید توی نصیحت کردن گاهی شرایط اجتماعی ویژه ی اون شهر رو هم باید بشناسید ای بسا برای اونها اصلا چیزهایی که شما می خوای ایراد بگیری هیچ مشکلی نباشه جز اینکه خودت رو خسته می کنی هیچ سودی نداره نمی خوام بگم کار اون ها درست هست یا هر چی با اینهمه روش گفتن باید پیشرفته تر و رندانه تر باید باشه چون اصلا اون کار رو بد نمی دونن نخست باید براشون باور پذیر کنی که این رفتار و کردارش چه خطرهایی به همراه داره ای بسا یک دهم از کارهایی که می کنه بکاهد شاید !


28-یه وقتهایی طرف همه جوره خودش فهمیده کارش نادرست بوده خودش داره هی با خودش کلنجار می ره کجای کارش نادرست بوده: ای خاک وچوکت چرا چنین کردی و همه جوانبش براش روشن می شه حالا شما دیگه این وسط چی می خوای بگی؟جز اینکه اون رو عصبی می کنی و خودت رو کوچیک ای بسا اون طرف از سر لج بگه خوب کاری کردم به تو چه ! در حالی که داشته خودش پشیمون می شده از رفتار گذشته اش پس گاهی باید سکوت کرد به ویژه این موقع ها ، مگر اینکه بخوای انتقام بگیری و حال طرف رو بگیری و بگی آهان دیدی دلم خنک شد دیدی من درست می گفتم و ... اینم روش انسانی نیست.


25-طرف از همه چی بریده حالش از همه چی به هم می خوره تو داری می گی فردا برات پفک می خرم !!!! یعنی اینکه با مثال ها و وعده های مسخره کوچولو و ای بسا مادی اون رو بدتر داغون و مسخره نکن ببین چی بیشتر خشنودش می کنه حتما که نباید اون چیز مادی باشه ای بسا یه اجازه دادن یک بی خیال شدن یه کمتر گیر دادن یه کمی بیشتر محبت کردن و توجه کردن بهش براش از ده میلون تومان پول هم بیشتر ارزش داشته باشه می خوام بگم با توجه به روحیه و بدبختی اون طرف نطق و نصیحت کنید طرف مشکلش فلسفی هست روشنفکری هست شما می گی ول کن برو بگرد خوش باش!!! خب این از صد دشنام براش بدتره که یه کوچولو درکش کنی براش بهتره تا این جوک های مسخره که براش می گی ... نه اینکه حالا جوری رفتار کنی از فردا هی سوارت بشه ازت باج گیری کنه هی تهدید هی تو بترسی بدتر گند کار در بیاد ....

26-یه وقتایی می آیم نصیحت کنیم فقط خودمون رو مسخره می کنیم طرف جیغ و داد می کنه این چه وضعی هست چرا هیچی سر جاش نیست؟ تا کی گرانی و بی کاری و  فقر و اعتیاد و فساد و ... تو بهش بگی: آخه تو چیکاره مملکتی!؟ و از در دلسوزی و اندرز وارد بشی اینجوری که خیلی بد هست تازه بدتر طرف احساس تنهایی می کنه و خشمگین تر می شه تازه بهش توهین هم کردی که هیچی حالیش نیست بدتر داغ می کنه اونم می گه کور که نیستی چشم داری نگاه کن بعدش باید لال بشی! همراهی و تایید حرف هاش می تونه آرومش کنه ولی هی لج کنی وارونه بگی، اونم بدتر هی داغ می کنه و هی بیشتر دلیل و برهان می آره . وارونه، می آی آتیش خشمش رو خاموش کنی بدتر روشن می کنی اون احساسی که داره و احساس بدی هم نیست اگه قرار باشه هر کسی سرش تو لاک خودش باشه و کاری به وقایعی که تو جامعه می گذره نداشته باشه که گند همه چی در می شه تازه پلشت کاران هم یه نفس آسوده می کشن می گن آخیش کسی کارمون نداره و بدتر می شه کارها، حالا شما این نقد و گلایه ساده رو هم از اون طرف بخوای بگیری ، که دق مرگ می شه یا اینکه لج می کنه یا اینکه دیگه پیش شما چیزی نمی گه می ریزه تو دلش غم باد می شه سکته می کنه می میره خب یه کمی تو هم درک کن چه خبره جوان ها چی می کشن از این وضعیت گرونی و بی عدالتی فساد و اعتیاد و پارتی بازی و چشم و هم چشمی اگه هم قبول نداری که بی خود می کنی ! دست کم اون موقع نمی خواد کار رو بدتر کنی بگو آره راست می گی تمام شد رفت پی کارش .اتفاقا اون طرف هم آروم تر می شه کمتر بحثش رو می کنه ولی حس کنه تو نمی فهمی چی به چیه بدتر تحریک می شه بره رو منبر واست .


27- گاهی طرف به زمین و زمان دشنام می ده جیغ می زنه هی اظهار بدبختی و افسردگی و داغونی می کنه که یه کمی بیشتر بهش توجه کنی یه کمی بیشتر هواش رو داشته باشی یا کمتر بهش گیر بدی تو پیامش رو نمی گیری هی می ری رو منبر که نکن همچین خوب کاری نیست افسردگی و نا امیدی و دشنام و ناسزا دادن ! گاهی یه توجه یه نگاه مهربانانه یه همدلی و همراهی ساده می تونه راهگشا باشه به جای اینکه بخوای به جونش نق بزنی و نصیحتش کنی پس گاهی برخی ناهنجاری های رفتاری دیگران نشونه این هست که ما خوب بهش توجه نکردیم تنهاش گذاشتیم


28-هنگامی که می خوای پند و اندرز بدی و همین جور زبونت رو رها کنی بری رو مخ یکی نخست بیندیش که ( هر چه را برای خود می پسندی ، برای دیگران هم بپسند ) ببین توی شرایط اون یکی همانند تو براش این چیزها که اکنون می خوای بگی رو بگه خودت چه حسی پیدا خواهی کرد بهت بر می خوره ؟ خشمگین می شی ؟ آبروت می ره ؟ اصلا موضوع اونی نبوده که توی دلت بوده ؟ خب پس لطفا خفه و نه خودت رو خسته کن نه اون بیچاره رو عصبی و غمگین اوکی ؟ افتاد ؟


29- گاهی باید حق بدی دوستت رفیقت فرزندت یا هر کسی که می خوای بهش پند و اندرز بدی دو زار برات تره خرد نکنه و هر چی هم درست بگی گوش نکنه چون یه روزی یه روزگاری تنهاش گذاشتی و به خودت و دوستات و دل خوشی هات مشغول بودی پس حالا اونم لج کرده می گه برو تا حالا کجا بودی اون زمان که بهت احتیاج داشتم نیاز داشتم کنارم باشی به حرف هام گوش کنی نبودی حالا یهو دلسوز شدی که دور برت تنها شد باز اومدی عروسک بازی ؟ خب دیگه محل نمی ده یه جور حق داره گر چه نه زیاد پس اگه گاهی یار کسی نیستید انتظار نداشته باشید سخن شما رو گوش بده گوش کردن به سخن شما از سوی دیگران بستگی به خیلی گزینه ها داره که من در این سه جستار به اندکی از اون ها نیم اشاره ای داشتم امیدوارم سودمند بوده باشه.

30 - گاهی می آی ثواب کنی کباب می شی !!! یعنی به جای اینکه طرف به چیزی که تو اشاره می کنی بنگره و به اون سو گام برداره به تو و انگشت تو نگاه می کنه !!! یعنی اینکه در این جهان پر از تباهی و نامردی می گه اصلا همین خوبه !!! بعدش اونم مشکلاتی داره نمی تونه با این باشه اینجا هست که دو طرف داغون می شن ... یادمه توی چت روم یه دختر نوجوان 17 ساله غمگین بود از روی نامش فهمیدم ! گفتم چی شده گفت دوست پسرم منو بردخونه خالی به زور بووووق ! باور کنید زمین و زمان دور سرم گشت خون جلو چشمام رو گرفت و ... دو سه شب بعدش ( آخه نیمه شب 3-4 بامداد تو چت روم می اومد !) من نبودم شب بعدش گفت کلی گریه کردم نبودی ! همیشه بشر دنبال یکی می گرده نگرانی هاش رو کم کنه دلسوزش باشه و ... ولی من با توجه به پیشینه ای که داشتم دیدم اینم انگار داره وابسته می شه الکی الکی این موقع ها زود یکی جذب یکی با این ویژگی ها می شه ! ... گریختم ازش ولی نامردی نکردم تا جایی که می شد بهش گفتم چیکار کنه و نترسه و بگه همه چی رو به یکی که می تونه بگه ( چون اگه نگه اون طرف کلی خوش به حالش می شه ! ) و توی این موقعیت تصمیم های مسخره نگیره و به هر کس و ناکسی هم دیگه رو نده و یا بخواد ازدواج کنه آخه این مواقع دخترشاه پریون هم باشن ، زودی به هر ننه قمری ...( آهای شمایی که خدا رو بنده نیستی خوشگلی پول داری هزار هنر بلدی مدرک داری مبادا کاری کنی یه روزی حاضر باشی به هر کس و ناکسی بگی بله !!! بله گاهی اینجوریاس ! حالا برو خونه خالی تا جونت در بیاد بعدش اونم بگه برو فاحشه !!! من یک پسرم با همه وجود می گم 90 % پسرها تن پرستن و تنوع طلبند !  )
برخی نامردها از نوشته های دلسوزانه + هم راه کار نادرست گزینش می کنن پس هر چیزی رو هم نمی شه گفت ... ابلیس های آدم رو همه جا هستن ...

31-برخی تنها هنر نوشتنشون نق زدنه نه راه کار می دن و نه درست توضیح می دن یه مشت واژه قلمبه سلمبه چه سود ؟ از این 3 جستار که نوشتم خوشم اومد  نگاه کن می خوای نصحیت کنی راه کار نشون بده ، الکی نپیچون ! برخی اون چیزی که به درد آدم می خوره رو نمی گن سپس هر چی مزخرف و چرت و پرت و چیزی که خود اون طرف می دونه رو شبانه روز بهش می گن!!! ... پس روش درست شیرین راهگشا ساده موثر قابل عمل کردن رو پیشنهاد بدیم و گر نه منم می تونم بگم برو قله قاف اونجا گیاهی هست بخوری همه مشکلاتت حل می شه !!! خب کی هست که عمل کنه به این کار بسیار سخت دور از دسترس؟پس نصیحت های که خیلی سخته و طرف عمرا بهش عمل کنه نه بگید نه سودی داره و اینکه گاهی چیزی نگیم بهتره ...
پند اندرز نصیحت...1

**

پند اندرز نصیحت...2

**
پند اندرز نصیحت...3

 

*خیلی چیزهای دیگه می شه بگم ولی بی خیال !.... پایان /

مواظب خودتون و خوبی هاتون و خدای خودتون باشید فدای همتون یا حق

انتشار مطالب به ویژه این جستار ، بدون ذکر منبع لینک دار* www.safaa.tk *حرام است.
انتشار مطالب بدون ذکر منبع لینک دار* www.safaa.tk * مجاز نیست.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgکارت پستال زیبا و خوشگل تبریک تولدتصاویر متحرک تبریک جشن تولد
راهنمای خرید عینک آفتابی مردانهمعیارهای دختران برای ازدواج
گلچین بهترین ترول های بامزه باحالگلچین فتوکاتور=عکس نوشته طنز
لطیفه های بامزه شبکه های اجتماعیلطفا با فرهنگ شویم !
چرا باید فیلم 300 را ببینیم؟+تصاویر
عکس: زنان نینجای ایرانی !
با مجرد ازدواج کنم یا مطلقه !؟زندگی و آثار فردوسی توسی
زندگی و آثار خیام نیشابوریزندگی و آثار سعدی شیرازی
دانلود حنا ، اندی+شعر+عکسعکس ها و تصاویر متحرک آدم برفی
دانلود نارفیق ِ احمدوند+شعر+عکسدانلود دختر کابلی ، شهاب تیام+شعر
دانلود بچه قرتی محسن لرستانی+شعردانلود آهنگ بارون،قمیشی+شعر


=دانلود تصنیف یاد ایام+شعر+گالری عکس و پوستراستاد شجریان

مشاوره+نوجوان+هنجار+ناهنجار+روحی+روانی+بیماری+مشکلات+دردسر+تیمارستان+درس عبرت+جدید+تازه+مدیریت+ذهن+موفقیت+افسردگی+کنکاش+چالش+واکنش+جنجال+قتل+کشتن+
برچسب ها: روش درست نصحیت کردن ، مشاوره نوجوان و کودک ، روش درست ، طریقه درست صحیح ، پند و اندرز درست ، دل نوشته صفا ، نصیحت کردن روش مناسب ،

سهیل
1393/06/9 23:24این زمان یارب مه محمل نشین من کجاست

آرزو بخش دل اندوهگین من کجاست

جانم از غم بر لب آمد، آه از این غم، چون کنم

باعث خوشحالی جان غمین من کجاست

ای صبا یاری نما اشک نیاز من ببین

رنجه شو بنگر که یار نازنین من کجاست

دور از آن آشوب جان و دل ، دگر صبرم نماند

آفت صبر و دل و آشوب دین من کجاست

محنت و اندوه هجران کشت چون وحشی مرا

مایهٔ عیش دل اندوهگین من کجاست


غزل شماره 34 وحشی
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ :
سهیل
1393/06/9 23:24


ز شبهای دگر دارم تب غم بیشتر امشب

وصیت می‌کنم باشید از من با خبر امشب

مباشید ای رفیقان امشب ِ دیگر ز من غافل

که از بزم شما خواهیم بردن درد سر امشب

مگر در من نشان مرگ ظاهر شد که می‌بینم

رفیقان را نهانی آستین بر چشم تر امشب

مکن دوری خدا را از سر بالینم ای همدم

که من خود را نمی‌بینم چو شبهای دگر امشب

شرر در جان وحشی زد غم آن یار سیمین تن

ز وی غافل مباشید ای رفیقان تا سحر امشب


غزل شماره 32 وحشی

پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ :
سهیل
1393/06/9 23:23

چیست قصد خون من آن ترک کافر کیش را

ای مسلمانان نمی‌دانم گناه خویش را

ای که پرسی موجب این ناله‌های دلخراش

سینه‌ام بشکاف تا بینی درون خویش را

گر به بدنامی کشد کارم در آخر دور نیست

من که نشنیدم در اول پند نیک اندیش را

لطف خوبان گرچه دارد ذوق بیش از بیش، لیک

حالتی دیگر بود بیداد بیش از بیش را

حد وحشی نیست لاف عشق آن سلطان حسن

حرف باید زد به حد خویشتن درویش را

غزل شماره 14 وحشی
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ :
سهیل
1393/06/9 23:22سلام صفاجان امیدوارم که حالتون

خوب باشه دشمنت شرمنده باشه

هر وقت فرصت کردی سر بزن

برات بهترین ها را آرزو دارم
پاسخ گلچین صفاسا تلگرام + اینستاگرام safasa_com@ : درود خیلی خوبی
سپاس فدات
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com