* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - کارتون دهه شصتی انیمیشن کودک نوجوان تلویزیون خاطره قدیم تاریخچه ژاپن+عکس

http://rozup.ir/up/safaa/Pictures/www.safaa.tk--08-1394.jpg
.
1 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8 9
1011121314 15
16
دانلود2آهنگ مرتضی پاشایی+عکسدانلود یار شیرین لیلا فروهر+عکس
گشت گذار فضای اجتماعی مجازیعکس نوشته سخن بزرگان اندیشه
دانلود2ترانه علی اصحابی+عکسچرا حس تنهایی داریم؟+والپیپر
نکته‌های آرایشی که نمی دانیددانلود3تصنیف شکیلا+شعرمولوی
برگرداندن انگیزه روحیه !چشم انداز دیدنی غروب خورشید
بهترین بدترین روش پخت ماهیعکس نوشته متحرک مذهبی
گلچین بهترین پیامک عاشقانهگلچین برترین پیامک فلسفی
دلایل علل علت شکست عشقی فراموشی شکست عشقی جدایی
دانلود یاد ایام استاد شجریان+عکسدانلود3ترانه معین+شعر+تکست
سخن بزرگان ادبیات درباره مولانادانلود ساقی شهرام ناظری+گالری
دانلود ترانه ناهید از آلبوم رازتصاویر جشن تولد+ترانه میلاد قمیشی
دختر پسر بیوفا+دانلود عشق اینترنتی نیمادانلودآهنگ یاد من باش قمیشی+عکس
دانلود تصنیف ساقیا شجریان+کلیپراز رمز اسرار محسن چاوشی+عکس
گیسو کمند مو بلنـد زن دختر دنیـا+عکسگلچین عکس نوشته جذاب دیدنی جدید طنز
عکس جذاب مناسب ویژه کلوب فیسبوکایجاد انگیزه امید شادی آرامش،رمزموفقیت
روش طریقه درست نصیحت  پنداندرزتصاویر تصویر پوستر والپیپر +18 
عکس هوای2نفره عاشقانه بارانی+ویدیوعروسک کلاه قرمزی فامیل دورببعی
گلچین بهترین دیدنی+خواندنی جذاب عالیگالری عکس عاشقانه خوشگل
دانلود پنهان چودل همایون شجریان+شعرگروه موسیقی کامکارها+تصویر+پوستر
بچه مایه دار تهرانی،اینستاگرام+عکسعکس نوشته ترفند حقایق ساده زندگی
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

*

دانلودآهنگ ترانه غمگین عاشقانه مرتضی پاشایی گریه کن+جاده یک طرفه+متن+عکس(+)
چقدر این کارتون  بچه های کوه آلپ به ویژه قهر کردن آنت و لوسین  منو توی فضایی ویژه و خاص می برد !
 آدم دلش واسه حس های ناب اون دوران تنگ می شه ...

نوستالژی

* بخش یکم 1(++)....  * بخش دوم2(++) ....  *بخش سوم 3(++) کارتون انیمیشن نقد بررسی
بیشتركارتون‌های خوب دوران بچگی‌مان را چشم‌تنگ‌های ژاپنی ساخته‌اند.


سوسمار ماجی پیر، عموی همیشه مریض بلفی، سگ پاكوتاه حنا، ‌پدر معروف پسر شجاع، عمو جغد شاخدار، برونكای بدجنس، چهاردست دوست‌داشتنی،‌گربه نرة احمق، پاریكال وفادار و مانتیس‌های وحشتناك هاچ و ... همه و همه‌شان مال یك كشور بودند.

شركت‌های ژاپنی كه اصلی‌ترین‌شان شركت« نیپون» بود. نمی‌دانیم وقتی شما بفهمید كه خانوادة دكتر ارنست و مهاجران و جودی ابوت و كلی كارتون دیگر را همین نیپونی‌ها ساخته‌اند، به اندازة ما هیجان‌زده می‌شوید یا نه.

شانسی كه ما آوردیم این بود كه بعد از انقلاب، رابطة ایران و آمریكا یك دفعه شكرآب شد و دیگر نتوانستیم از كمپانی‌های معروف آمریكایی مثل هانا-باربرا كارتون بخریم. 

برای همین، جذب چشم‌ بادامی‌های خاور دور شدیم و كارتون‌های ژاپنی را پشت سرهم خریدیم. دم هر كسی كه این كارتون‌ها را انتخاب كرد گرم. واقعا دست مریزاد! در این چند صفحه ابتدا به كارتون‌های ساخت نیپون پرداخته‌ایم و سپس به سراغ كارتون های دیگر شركت‌های ژاپنی رفته‌ایم.

 

راه‌‌های دودره كردن


ژاپنی‌ها به مرور، ابتكاراتی توی انیمیشن‌‌هایشان زدند كه حالا به مشخصه‌های ثابت كارتون‌های ژاپنی تبدیل شده. 

«چشم‌‌های وق زدة سایز بشقابی» تابلوترین آن‌هاست كه به خاطر عقدة ابدی و ازلی ژاپنی‌های چشم بادامی، وارد كارتون‌‌‌هایشان شده. چشم‌‌های كاراكترهای كارتون‌‌های ژاپنی حتی از چشم‌های هنرپیشه‌‌های هندی هم بزرگ‌تر است. چشم‌های وق‌زدة كارآگاه درك هم به این گندگی نبود. 

بقیة مشخصه‌ها، یك جورهایی به سیستم تراكتوریسم و تولید انبوه نیپون ربط دارد. نیپونی‌ها با چرتكه (ماشین حساب سنتی ژاپن) حساب كردند اگر بخواهند مثل والت دیزنی مته به خشخاش بگذارند و كارتون بسازند، باید برای هر سریال، هفت هشت سال وقت بگذارند. 

برای همین، كلی توی سر و كلة هم زدند و چند تا راه اساسی برای دودره كردن و سریع كار كردن پیدا كردند.

اول این كه تا توانستند، از سر و ته فریم‌هایی كه برای ساختن یك حركت استفاده می‌شد، زدند. مثلا برای پلك زدن به جای آن كه از چهار فریم استفاده كنند، از دو فریم استفاده كردند. 

وقتی كه لوسی‌می می‌خواست گریه كند، دهانش یك دفعه هورپی به اندازة در قابلمه باز می‌شد، بدون این كه نحوة باز شدن دهانش را كسی بتواند ببیند، در صورتی كه توی والت دیزنی، همچین حركتی با همه جزئیاتش به تصویر كشیده می‌شود. 

كار بعدی كه در راستای «دودره زاسیون» انجام دادند، این بود كه توی همة صحنه‌ها فقط آن قسمت از صحنه را كه مهم بود، حركت می‌‌دادند. مثلا وقتی یك نفر حرف می‌زد، فقط دهانش باز و بسته می‌شد و بقیة اعضای صورتش بی‌حركت بود. 

وقتی سندباد توی بازار راه می‌رفت، همة آدم‌های توی بازار ثابت بودند و تنها حركت صحنه، مربوط به سندباد بود و...

«سرسره بازی»، اختراع بعدی چشم‌بادامی‌ها بود. حتما می‌پرسید یعنی چه؟ بگذارید یك مثال بزنیم: فرض كنید كه روی سه تا طلق شفاف (سلفون) سه تا آدم با حالت‌های مختلف بكشیم و سه تا طلق را روی هم بگذاریم. حالا طلق اول را ثابت نگه داریم و دو تا طلق دیگر را حركت دهیم؛ انگار كه دو تا آدمِ پشتی در حال حركت هستند.

این تصویر توی خیلی از كارتون‌های ژاپنی هست: جلوی تصویر ثابت است و نفرات پشتی به سمت چپ، راست، بالا یا پایین می‌روند. 

در واقع، ژاپنی‌ها بدون این كه از فریم‌های متعدد استفاده كنند، با سر دادن دو سه لایة نقاشی روی هم، توهم حركت را به وجود می‌آورند. اصطلاح من‌درآوردی سرسره‌بازی را هم به همین خاطر آوردیم.

تولید انبوه (آن هم در حد دو سه تا سریال 26قسمتی در سال) راهی غیر از دودره كردن (آن هم از نوع حرفه‌ای) جلوی پای نیپونی‌ها قرار نمی‌داد.

با این وجود، امروزه همین دودره‌بازی‌ها به عنوان سبك ویژه انیمیشن چشم بادامی‌ها شناخته شده. خیلی‌ها حتی ادعا می‌كنند این كارتون‌ها نسبت به كارتون‌های والت دیزنی هنری‌ترند، چون متحرك‌سازی كارتون‌های والت دیزنی، یك جورهایی همان واقعیت فانتزی شده است.

ولی متحرك‌سازی كارتون‌‌‌های ژاپنی، چیزی است كه فقط ممكن است توی انیمیشن اتفاق بیفتد و برای همین به ذات انیمیشن نزدیك‌تر است.

اتفاق‌های مهم

1975: اولین تولید بین‌المللی‌شان «مایا، زنبور دوست‌داشتنی» یا همان «نیك و نیكو» خودمان بود كه به سفارش گروه آلمانی «كرچ» ساختند.

1979: تولید «میشا» یا «دهكده حیواناتِ» خودمان براساس كاراكتر مخصوص المپیك مسكو (سمبل المپیك) یعنی یك خرس، در همكاری با كمیتة برگزاری المپیك.

1981: تولید مشترك «سه تفنگدار» بر مبنای رمان معروف الـكـساندر دوما، با كمپانی اسپانیایی B.R.B. INTERNATIONAL S.A

1982: تولید مشترك «آلیس در سرزمین عجایب» بر اساس كتاب لوئیس كارول، با همكاری گروه آلمانی «كرچ»

1983: تولید مشترك «دور دنیا در 80 روز» بر مبــنای كــتاب ژول ورن، بـا كـمپانی اسپانیایی B.R.B. INTERNATIONAL S.A

1989: تولید مشترك «كتاب جنگل» با شبكة ایتالیایی Doro TV بر مبنای داستان جوزف كیپلینگ.

1992: تولید مشترك «كریستف كلمب» با شبكه Doro TV به مناسبت پانصدمین سالگرد كشف قارة آمریكا.

و نیپون متولد شد ...

سال 1975، یك چشم بادامی ژاپنی به اسم كوئیچی موتاهاشی، كه به اقتضای نسبت طول به عرض چشم‌هایش، همة دنیا را به صورت یك اسكوپ و وایداسكرین می‌دید، كمی ذوق به خرج داد و توی گینزوی توكیو یك شركت كوچولو زد. كار شركت، ساخت انیمیشن بود و اسمش «نیپون». نیپون، اسم دیگر ژاپن است؛ همان مجموعه جزایر شرق آسیا كه مثل نخود و لوبیای آش، روی اقیانوس آرام ولو‌اند.

كوییجی و برو بچ نیپون از همان اول سه تا قول اساسی به هم دادند: اول این‌كه به تبعیت از بقیة ژاپنی‌ها، عین تراكتور كار كنند و اصطلاح منفور «تولید انبوه» را دوباره احیا كنند. دوم این‌كه برای خانواده‌ها، سریال‌های دنباله‌دار بسازند، البته از نوع كارتون. سوم این‌كه بعد از یك مدت بزنند توی خط بینُل، و انیمیشن ترانزیت كنند.

ضرب شست اولشان، یك كارتون 23 قسمتی به اسم «Dog Of Flanders» بود كه تلویزیون فوجی (كانال 8) تهیه كرده بود. سال دوم كه كارشان گرفت، خط بین‌المللی‌‌شان هم راه افتاد و به سفارش آلمان «مایا، زنبور دوست داشتنی» یا همان «نیك و نیكو»ی خودمان را ساختند.

چهار سال بعد، آن‌قدر مشهور شده بودند كه كمیتة برگزاری المپیك روسیه (1979)، به‌شان سفارش داد كه با سمبل المپیك آن سال یك كارتون بسازند. آن سمبل یك خرس كوچولو بود كه از رویش «میشا» یا «دهكدة حیوانات» خودمان را ساختند. سفارش‌ها پشت سر هم می‌رسید: «سه تفنگدار» به سفارش اسپانیا، «آلیس در سرزمین عجایب» به سفارش آلمان و «كریستف كلمب» به سفارش شبكة ایتالیایی Doro TV و ...

سال 85، نیپون به همراه MIP-TV و MIP COM برای اولین‌بار توی بازار جشنواره كن فرانسه، یك غرفه زدند و كارهایشان را به نمایش گذاشتند. شش سال بعد، مدیران نیپون تصمیم گرفتند كه یك ساختمان جدید و چندتا دوربین جدید بخرند و تمامی مراحل تولید انیمیشن، مثل استوری بورد و تدوین را خودشان به طول كامل پوشش دهند. سال بعدش هم با كمك شركت NTT، بخش انیمیشن‌های كامپیوتری كمپانی را راه انداختند.

محبوب‌ترین‌ها 

بر خلاف آن‌چیزی كه ما فكر می‌كنیم، كمپانی نیپون در دنیا عملا با دو كاراكتر شناخته می‌شود: راسكال (یا همان رامكال) و «چیبی ماركوچان».

چیبی ماركوچان كه بر مبنای یك كمیك استریپ ژاپنی با همین نام (اثر ساكورا موموكو) ساخته شد، در زمان پخش‌اش به ركورد 9/39 درصد مخاطب تلویزیون دست پیدا كرد. هیچ كارتون ژاپنی تا حالا نتوانسته این ركورد را بشكند. 

آواز «اردو پونپو كورین» كه روی این كارتون بود، حتی امروز هم به عنوان یكی از محبوب‌ترین آوازهای ژاپنی شناخته می‌شود. در مورد «راسكال» دوست‌داشتنی هم توی صفحة خودش مفصل صحبت می‌كنیم.

زنبور بی‌ عمل

همیشه از این‌كه آدم بد قضیه یعنی «كلاه‌قرمزی» (نه‌آن كلاه‌قرمزی) روسری سرش است لجم می‌گرفت. (از همان زمان ردپای بیگانگان را در كارتون‌ها كشف كردم و بعد از آن سعی كردم به همگان بفهمانم كه این‌ها برای خراب كردن«حجاب»، سر عنكبوت غرغرو و بدجنس داستان، لچك بسته‌اند

.)

نیكو

  چنگی به دل نمی‌زد. با آن موهای فرفری زردش كه مع

لوم نبود به یك جانور چه ربطی دارد. زیادی بچه مثبت بود، مثل اكثر نقش اول‌های كارتون‌ها.


به طرز احمقانه‌ای درست رفتار می‌كرد و حالت را به هم می‌زد. ولی عاشق نیك بودم. پر دردسر، شكمو، خواب‌آلود و كله شق. كیف می‌كردم وقتی یك سنگ می‌انداخت ته چاه و صد تا عاقل را می‌گذاشت سر كار. 

با آن صدای با نمك و پر رویش كه ته بی‌خیال و علی‌السویه بود. از آن مورچه‌ها هم خوشم می‌آمد مخصوصا وقتی مثل خنگ‌ها راه كوتاه را نمی‌فهمیدند و جلوی پایشان را می‌گرفتند و می‌رفتند. 

موش دانشمند هم كه خیلی شبیه آقای صارمی‌فر خودمان بود (البته این را بعدها فهمیدیم) لج آدم را درمی‌آورد. 

اطلاعاتش راجع به آخرین پدیده‌های علم، زیادی كامل بود. و دیگر همان قصة همیشگی خرخوان‌ها و غیره. ولی خیلی حال می‌داد وقتی عینكش را برمی‌داشت. 

چشم‌هایش شكل به‌علاوه می‌شد. همیشه هم با خودم درگیر بودم كه این و آن یارو «مگسه»، عینك‌هایشان را از كجا آورده‌اند؛ آن هم دقیقا سایز خودشان. (اگر می‌گویید از همان جایی كه خالة كلاه قرمزی، میل بافتنی‌هایش را آورده بود، خیلی بی‌مزه‌اید.)

سرگین غلتانك‌ها هم به نظرم خیلی بی‌ادب و بی‌ملاحظه بودند. آخر چیز بهتر و مطبوع‌تری نیست كه آدم روی زمین بغلتاند و باهاش زندگی بچرخاند؟ (البته ناگفته نماند كه حضورشان باعث شد ما در آن سن، كلمة ثقیل و صحیح «سرگین غلتانك» را به توصیة مادر یاد بگیریم و به جای «سوسك» ازش استفاده كنیم)

.

هاردست

  هم یكی از آن كاراكترهای تو دل برو بود كه می‌توانست برایت خیلی مهم باشد؛ خودش، سرنوشت‌اش، دغدغه‌ها و مشكلاتش و خوشحالی‌اش. به عنوان یك ملخ، دوست خوبی برای این دو تا زنبور بود. 


اگرچه شاخك‌های اغراق‌آمیزشان (نیك و نیكو) آدم را گمراه می‌كرد (ما كه هر چی گشتیم رو كلة هیچ زنبوری همچین شاخك‌هایی ندیدیم.) ولی از آن‌جایی كه هاچ هم به عنوان نماد یك زنبور عسل اصیل، یك جفت از آن شاخك‌ها داشت، رضایت دادیم.

تازه این دو طفلك كه نه پدر مادر داشتند نه خانه و زندگی. روی گل‌ها ویلان و سیلان بودند و این دلیل دیگری بر زنبور بودنشان. هر چند هنوز هم نمی‌دانیم چرا مهم‌ترین ویژگی زنبوری‌شان را به كار نینداختند و هیچ‌كس را نیش نزدند.

دور دنیا با هشتاد جانور

همان اولین باری كه داستان را خواندم، به نظرم ضعیف‌تر از باقی كارهای ژول‌ورن آمد. و این، نه به‌خاطر تكنیك قصه‌گویی و نوع روایت و این حرف‌ها، بلكه به‌خاطر خود سوژة داستان بود. 

شرح گشتن به دور كرة زمین در هشتاد روز، ماجرایی كه حتی در زمان خود ژول ورن هم اصلا عجیب و هیجان‌برانگیز نبوده، نیاز به یك چیز اضافه دارد تا تبدیل به یك داستان جذاب و پركشش بشود

.

..

خود ژول ورن هم این را فهمیده و در داستانش سوژة تعقیب و گریز به‌خاطر سرقت بانك مركزی لندن را گذاشته.

اما این خط داستانی اضافی جواب نداده و كمك چندانی به جذابیت داستان نكرده است. هالیوود علاوه بر این سوژه، یك بار (در 1956) طنز و نیز دكورهای عظیم را به كار گرفت و یك بار (در 2004) جكی چان و هنرهای رزمی را وارد قصه كرد كه فكر می‌كنم باز هم جواب نداد و (علی‌رغم اسكار گرفتن آن اولی) كار چشمگیر و خاطره‌برانگیزی از آب درنیامد.

نیپون یك چیز دیگر رو كرد. استفاده از حیوانات (البته فقط خانوادة گربه‌سان‌ها و موش‌ها) به جای شخصیت‌های داستان. این یكی گرفت.

تنوع نوع، چهره و شخصیت كاراكترهای این كارتون، كه بستگی به نقش و اهمیت كاراكتر داشت(خود ویلی‌فاگ شیر بود و خدمتكارش گربه و دوست خدمتكاره هم موش)، پیش‌بینی كاراكتر بعدی را به یك سرگرمی جذاب تبدیل كرده بود. 

می‌نشستیم كارتون را می‌دیدیم و حدس می‌زدیم این‌بار چه حیوانی وارد می‌شود و چه قیافه‌ای دارد. این بار یخ داستان گرفت. طوری كه كمپانی اسپانیایی BRB (شریك نیپون در ساخت كارتون) دوتا دنباله هم برای آن ساخت. فانتزی، همیشه كه نه، ولی بیشتر وقت‌ها جواب می‌دهد.

«داستانی دربارة تلخی‌های زندگی، عشق، تنفر و بخشش...»، خیال می‌کنید این جمله‌ها راجع به داستانِ فیلمِ مثلا «21 گرم» است؟! نه، اشتباه نکنید، این‌ها دربارة داستانِ «گنجینه‌های برفی» نوشتة پاتریشیا سَنت جان، نویسنده‌ای است که برای بچه‌ها داستان می‌نویسد و سری کارتونی مشهور «قصه‌های آلپ: آنِتِ من»، محصول کمپانی «نیپون» که اولین بار در سال 1983 و در شبکه «فوجی» نشان داده شد و ما آن را با عنوانِ «بچه‌های کوه آلپ» دیده‌ایم، از روی داستان آن ساخته شده است.

سنت جان، نویسندة انگلیسی‌تبار، دوران نوجوانی‌اش را به خاطر کار پدرش، در یکی از دهکده‌های دامنة کوه آلپ و در سوئیس گذراند و به همین خاطر بیشتر نوشته‌هایش دربارة مردم آلپ و نوع زندگی روستایی آن‌جا است.


و آنت اسب چوبی لوسین را شكست

لابد یادتان مانده که ماجرا از چه قرار بود، آنت دخترِ نوجوانی است که برادری کوچک و شیرین به اسم دنی دارد، آن‌ها با پدرشان توی مزرعه‌ای در دامنه‌های آلپ زندگی می‌کنند و مادرشان بعد از به دنیا آوردن دنی کوچولو مُرد. در همسایگی آن‌ها لوسین با خانواده‌اش زندگی می‌کند که با آنت خیلی صمیمی است و خلاصه همه چیز، خیلی خوب است تا این که از بد روزگار لعنتی، طی حادثه‌ای دلخراش، دنی کوچولو از پرتگاهی می‌افتد و پایش فلج می‌شود، مقصر لوسین است و طبیعتا تمام دوستی بین او و آنت به تنفر و دشمنی مبدل می‌شود و... متوجه هستید که، با یک ملودرام ناب طرف هستیم که کلیشه‌ها را خوب رعایت کرده و شخصیت‌پردازی قرص و محکمی دارد.

اتفاقا کمپانی «نیپون» و سازندگان ژاپنی‌تبار این سری کارتونی، بهترین کار ممکن را انجام دادند و تا می‌شده همه چیز را غمناک و غلو شده نشان دادند، 

ملودی غمگین و زیبای موسیقی‌اش یادتان است؟

به خاطر همین، هر چقدر هم از پخش این کارتون بگذرد، تصویرهایش شفاف، در ذهنمان باقی مانده، مثل آن قسمت‌هایی که لوسین بیچاره توی برف و یخ بلند می‌شد و می‌رفت پیش آن پیرمردی که تنها توی کوهستان زندگی می‌کرد و از او تراشکاری یاد می‌گرفت، یادتان هست چقدر کاراکتر آن پیرمرد جذبه داشت؟ یا این قسمت که اگر بمیریم هم از ذهنمان پاک نمی‌شود که آنت از روی بدجنسی، اسب چوبی ای را که لوسین با بدبختی تراش داده بود، انداخت و شکست، تازه قبل از آن هم کشتی چوبی خوشگلی را که لوسین برای دنی ساخته بود، خردِ خاک شیر کرد! این چه وضعش بود دیگر؟!


مولفین : كاوه مظاهری-فاطمه عبدلی-احسان رضایی-نوید غضنفری-
حبیبه جعفریان-احسان لطفی-احسان ناظم بكایی-احسان عمادی

منبع : همشهری آنلاین

 


* بخش یکم 1(++)....  * بخش دوم2(++) ....  *بخش سوم 3(++) کارتون انیمیشن نقد بررسی

*انتشار مطالب بدون ذکر منبع لینک دار* www.safaa.tk * حرام است.

http://s5.picofile.com/file/8125055300/safaa_tk_.jpg

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

http://rozup.ir/up/safaa/Pictures/e4y0936.JPG

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کارت پستال خوشگل تبریک تولدعکس متحرک تبریک جشن تولد
راهنمای خرید عینک آفتابی مردانهمعیارهای دختران برای ازدواج
گلچین بهترین ترول بامزه باحالگلچین فتوکاتور=عکس نوشته طنز
لطیفه بامزه شبکه اجتماعیلطفا با فرهنگ شویم !
نقد فیلم سینمایی 300+تصاویرعکس: زنان نینجای ایرانی 
با مجرد ازدواج کنم یا مطلقه !؟زندگی و آثار فردوسی توسی
زندگی و آثار خیام نیشابوریزندگی و آثار سعدی شیرازی
دانلود حنا اندی+شعر+عکسعکس تصاویر متحرک آدم برفی
دانلود نارفیق احمدوند+متن+عکسدانلود دختر کابلی شهاب تیام+شعر
دانلودترانه"بارون"امین رستمی+عکسدانلود2آهنگ معروف هایده+متنبرچسب ها: کارتون دهه شصتی انیمیشن کودک نوجوان ، تلویزیون خاطره قدیم تاریخچه ژاپن+عکس ، داستان بچه های کوه آلپ+عکس کارتن ، انیمیشن کارتون دور دنیا در هشتاد روز ، نیک و نیکو کارتون کارتن+عکس تصویر ، کودک و نوجوان بچه دوران قدیم ، صدا و سیمای ایران انیمیشن کارتون ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com