* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - راهنمای خرید کارت حافظه میکرو اس دی خوب مناسب MicroSD


پنج خطا  و اشتباه هنگام خرید کارت میکرواس‌دی MicroSD

5 اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید

هنگامی که یک کارت حافظه میکرواس‌دی خریداری می کنید انتخاب گزینه درست برای کاری که مد نظر دارید بسیار مهم است. این به معنای یافتن کارت حافظه با ظرفیت و سرعت کافی و نه لزوما پرظرفیت‌ترین و سریع‌ترین کارت حافظه موجود است. // گلچین صفاسا www.safasa.com  مشاوره راهنمای خرید فلش مموری کارت حافظه جانبی گوشی موبایل اسمارت فون تلفن همراه  بهترین برند مشخصات ویژگی اصل و مهم هنگام خرید خریدن سرعت خواندن نوشتن  شتاب usb3 کارت حافظه جانبیذخیره سازی فایل  کلاس 10 ده  در ادامه ... ((++))

 چارانه و رباعی مولانا مولوی :
تا از تو جدا شده است آغوش مرا از گریه کسی ندیده خاموش مرا
در جان و دل و دیده فراموش نه ای از بهر خدا مکن فراموش مرا
|
دانلود آهنگ ترانه : ازم بریدی -  خواننده : مهدی احمدوند  کلیک کنید ((++))
.
#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com
.
 وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+

http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .
=

فناوری و IT
هنگامی که یک کارت حافظه میکرواس‌دی خریداری می کنید انتخاب گزینه درست برای کاری که مد نظر دارید بسیار مهم است. این به معنای یافتن کارت حافظه با ظرفیت و سرعت کافی و نه لزوما پرظرفیت‌ترین و سریع‌ترین کارت حافظه موجود است.

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - خرید یک کارت حافظه میکرواس‌دی چه برای یک تلفن همراه، یک دوربین یا هر گجت دیگری کاری آسان به نظر می رسد. اما بر خلاف تصور بسیاری از ما هنگام خرید یک کارت حافظه جدید باید به موارد مختلفی توجه داشت و حتی ممکن است با تله هایی مانند پرداخت هزینه بیش از اندازه و یا عملکرد ضعیف کارت حافظه مواجه شوید.

5 اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید..

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، هنگام خرید کارت حافظه میکرواس‌دی توجه به مشخصات آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آشنایی با آنها به انتخاب گزینه مناسب برای کاری که در نظر دارید و پرهیز از اشتباهات منجر می شود.

1. خرید کارت های ناسازگار

هنگامی که موضوع کارت های میکرو‌اس‌دی مطرح است بیشتر درباره ضریب شکل صحبت می شود. تمامی کارت های میکرواس‌دی در شکاف های کارت حافظه جای می گیرند اما لزوما همه آنها کار نخواهند کرد. سه فرمت مختلف از کارت های میکرواس‌دی و همچنین استانداردهایی متفاوت وجود دارند که سازگاری آنها را مشخص می کنند. احتمالا با این سه فرمت که شامل SD، SDHC و SDXC می شوند، آشنا هستید. هر فرمت بر اساس مشخصات اس‌دی تعریف می شود اما به روش هایی مشابه کار نمی کنند. امکان استفاده از کارت های جدید در دستگاه هایی که از فرمت های قدیمی‌تر پشتیبانی می کنند، وجود ندارد.

تفاوت های بین این سه فرمت قابل توجه هستند:

میکرواس‌دی: دارای ظرفیتی تا 2 گیگابایت است و می تواند در هر شکاف میکرواس‌دی استفاده شود.

میکرواس‌دی‌اچ‌سی: دارای ظرفیتی بیش از 2 گیگابایت تا 32 گیگابایت است و می تواند در سخت افزاری که از فرمت های اس‌دی‌اچ‌سی و اس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کند، استفاده شود.

میکرواس‌دی‌اکس‌سی: دارای ظرفیتی بیش از 32 گیگابایت تا 2 ترابایت است و می تواند در دستگاه هایی که از اس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کنند، استفاده شود.

افزون بر بررسی سازگاری فرمت کارت حافظه با دستگاه مورد نظرتان باید چند مورد جزئی دیگر را نیز مد نظر قرار دهید.

اندازه فیزیکی

سخت افزاری که از شکاف های میکرواس‌دی‌اکس‌سی پشتیبانی می کند به طور اتوماتیک از هر اندازه کارتی در این فرمت پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال، گوشی هوشمند اچ‌تی‌سی وان ام9 از کارت حافظه تا ظرفیت 128 گیگابایت پشتیبانی می کند و با اندازه های بزرگتر کار نخواهد کرد.

همچنین اگر قصد استفاده از کارت حافظه برای رایانه شخصی خود را دارید باید نسبت به پشتیبانی دستگاه از فایل سیستمی که کارت حافظه با آن فرمت شده است، اطمینان حاصل کنید. میکرواس‌دی‌اکس‌سی به صورت پیش فرض از exFAT استفاده می کند. سیستم عامل ویندوز مایکروسافت بیش از یک دهه است که از این فرمت پشتیبانی می کند اما سیستم عامل اواس اکس اپل از نسخه 10.6.5 (پلنگ برفی) پشتیبانی از آن را آغاز کرد.

فوق پر سرعت

فرمت های اس‌دی‌اچ‌سی و اس‌دی‌اکس‌سی از رابط کاربری باس فوق پر سرعت (UHS) پشتیبانی می کنند. دو نسخه یواچ‌اس شامل UHS-I (با سرعت باس تا 104 مگابایت در ثانیه) و UHS-II (تا 312 مگابایت در ثانیه) می شوند. برای بهره‌مندی از عملکرد ارتقا یافته یواچ‌اس، سخت افزار کاربر نیز باید از آن پشتیبانی کند. کارت های حافظه یواچ‌اس در شکاف های کارت حافظه قدیمی با سرعت باس کاهش یافته به 25 مگابایت در ثانیه کار می کنند.

2. انتخاب سرعت اشتباه

شناسایی سرعت یک میکرواس‌دی به پیچیدگی بررسی فرمت ها و سازگاری است. چهار روش برای نمایش میزان سرعت یک کارت حافظه وجود دارد و استفاده از همه آنها توسط تولیدکنندگان غیرمعمول نیست.

5 اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید..

کلاس سرعت (Speed Class)

کلاس سرعت سرعت نوشتن حداقلی یک کارت حافظه را بر مبنای مگابایت در ثانیه نشان می دهد. چهار کلاس سرعت متفاوت وجود دارند:

کلاس 2: حداقل 2 مگابایت در ثانیه

کلاس 4: حداقل 4 مگابایت در ثانیه

کلاس 6: حداقل 6 مگابایت در ثانیه

کلاس 10: حداقل 10 مگابایت در ثانیه

نمایش سطح عملکرد پایه به کاربر در تشخیص این که یک کارت حافظه برای انجام کاری که مد نظر دارد مناسب است یا خیر کمک می کند اما به دلیل آن که اشاره ای به حداکثر سرعت نمی شود از نظر فنی این امکان وجود دارد که کارت کلاس 2 سریع‌تر از یک کارت کلاس 6 باشد. کارت های کلاس 10 باید به طور قابل توجهی سریع‌تر باشند زیرا از سرعت باس 25 مگابایت در ثانیه در مقایسه با 12.5 مگابایت در ثانیه کلاس 2 تا کلاس 6 بهره می برند.

کلاس سرعت یواچ‌اس (UHS Speed Class)

کلاس سرعت یواچ‌اس حداقل سرعت نوشتن برای یک کارت میکرواس‌دی که از سرعت باس UHS-I و UHS-II پشتیبانی می کند را نشان می دهد. دو کلاس سرعت یواچ‌اس شامل موارد زیر می شوند:

یو1 (U1): حداقل 10 مگابایت در ثانیه

یو3 (U3): حداقل 30 مگابایت در ثانیه

سرعت ارزیابی شده

برخی تولیدکنندگان کارت های حافظه به حداکثر سرعت برای محصولات خود نیز اشاره می کنند. این سرعت ها بر مبنای مگابایت در ثانیه نشان داده می شوند و به کاربر در انتخاب سریع‌ترین کارت حافظه کمک می کنند. این سرعت ها بر پایه آزمایش های تولیدکننده ارائه می شوند و ممکن است عملکرد ضعیف‌تری را در دنیای واقعی شاهد باشید.

در عمل، عوامل خارجی دیگری نیز وجود دارند که بر سرعت های خواندن و نوشتن تاثیرگذار خواهند بود. به عنوان مثال، اگر در حال کپی اطلاعات روی رایانه شخصی خود باشید مشخصات این دستگاه و حتی کابل یواس‌بی مورد استفاده می توانند بر سرعت تاثیرگذار باشند.

سرعت نسبی

روش دیگری که تولیدکنندگان کارت های حافظه سرعت محصولات خود را نشان می دهند بازگشتی به روزگار دیسک فشرده یا سی‌دی است. نرخ انتقال اصلی برای سی‌دی ها 150 کیلوبایت در ثانیه بود. با پیشرفت درایوها نشان های 2x، 4x، 16x و بیشتر نیز شکل گرفتند که میزان سرعت بیشتر از 150 کیلوبایت در ثانیه را مشخص می کردند.

کارت های حافظه میکرواس‌دی نیز به این روش نشان دار می شوند. هنگامی که سرعت یک کارت حافظه به صورت 100x نشان داده می شود به معنای 100 ضربدر 150 کیلوبایت در ثانیه است که 15 مگابایت در ثانیه می شود. این سرعت بار دیگر تحت شرایط مطلوب آزمایشگاهی بوده و در دنیای واقعی ممکن است تغییر کند.

3. انتخاب کارت حافظه اشتباه برای وظیفه مورد نظر

هنگامی که یک کارت حافظه میکرواس‌دی خریداری می کنید انتخاب گزینه درست برای کاری که مد نظر دارید بسیار مهم است. این به معنای یافتن کارت حافظه با ظرفیت و سرعت کافی و نه لزوما پرظرفیت‌ترین و سریع‌ترین کارت حافظه موجود است. کارت های حافظه ظرفیت بالا UHS-II U3 اغلب دارای برچسب قیمت قابل توجهی هستند و ممکن است هیچ گاه از حداکثر توانایی آنها نیز استفاده نکنید.

اگر قصد دارید برای افزایش ظرفیت حافظه ذخیره سازی تلفن همراه خود یک کارت حافظه خریداری کنید انتخاب گزینه هایی با ظرفیت بالا منطقی هستند. از آن جایی که قصد ندارید به طور مکرر عملیات انتقال فایل را انجام دهید سرعت در این زمینه اولویت اصلی نخواهد بود. یک استثنا در این زمینه می تواند فیلمبرداری 4K باشد. اگر تلفن هوشمند جدیدی دارید که از این قابلیت پشتیبانی می کند ظرفیت زیاد و سرعت بالا الزامی هستند.

5 اشتباه که هنگام خرید کارت میکرواس‌دی نباید مرتکب شوید..

پاناسونیک کارت حافظه UHS Speed Class 3 (U3) را برای فیلمبرداری 4K پیشنهاد می دهد. برای فیلمبرداری فول اچ‌دی کارت های حافظه کلاس 10 یا کلاس 6 پیشنهاد شده اند. اگر سرعت نوشتن کارت حافظه بسیار پایین باشد افت فریم در فیلمبرداری را به همراه دارد.

برای عکاسی، برخی از کاربران ترجیح می دهند چند کارت حافظه کوچکتر داشته باشند تا این که یک کارت حافظه با ظرفیت زیاد خریداری کنند. بر همین اساس، خطر از دست دادن تمامی عکس ها در نتیجه خرابی کارت حافظه به حداقل می رسد. اگر با فرمت RAW عکسبرداری می کنید هر فایل ممکن است تا 20 مگابایت حجم داشته باشد و از این رو استفاده از کارت هایی با سرعت های U1 یا U3 منطقی خواهد بود.

4. خرید کارت های حافظه تقلبی

پرهیز از خرید کارت های حافظه تقلبی حقیقتی آشکار است اما به واسطه قیمت هایی پایین‌تر ممکن است کاربران به خرید آنها ترغیب شوند.

5. خرید کارت های حافظه از برندهای نامعتبر و ارزان

همه ما با کارت های حافظه و حافظه های فلشی مواجه شده ایم که بدون دلیل خاصی از کار افتاده اند. در شرایط که به طور کلی قابلیت اطمینان عنصری فوق العاده است اما خراب شدن کارت های میکرواس‌دی غیر معمول نیست و در این شرایط داده های کاربر نیز از دست می روند.

برای فاصله گرفتن هرچه بیشتر از این شرایط خرید کارت های حافظه تولید شده توسط شرکت های مطرح و شناخته شده همواره بهتر از خرید کارت هایی با برندهای ناشناخته و ارزان قیمت است. شما می توانید انتظار عملکرد بهتر، سطح اطمینان بالاتر و دوام بیشتر را از کارت هایی که در برابر شوک، آب و حتی پرتو اکس فرودگاه محافظت شده اند، داشته باشید. همچنین، از مزایایی مانند گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر و دسترسی به نرم افزارهای بازیابی داده بهره‌مند خواهید شد.

منبع : عصر ایران
|

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

|

استیون هاوکینگ  دانشمند بزرگ (+) عکس تصویر Stephen Hawking

استیون هاوکینگ؛ ذهن برتر، رهایی از زندان جسم..
 گلچین صفاسا www.safasa.com فیزیک اختر ستاره شناسی آسمان کیهان سیاره هوا فضا ذهن اندیشه تفکر برتر حاشیه مقاله داستان زندگی نامه بیوگرافی شرح حال علمای دنیا جهان علم دانش فناوری تکنولوژی مخترع ابتکار مبتکر اختراع دانشگاه آکسفورد رشته تحصیلی بیماری «اسلکروز جانبی آمیوتروفیک» (ALS) فلج کامل معلول ویلچر در ادامه ... ((++))

|

پنج روش علمی برای آغاز صبحی مفیدتر سودمندتر (+) عکس تصویر سبک زندگی بانشاط
۵ روش علمی برای این‌که صبح را مفیدتر آغاز کنیم..

گلچین صفاسا www.safasa.com صبح و نشاط شادی سرزندگی امید روحیه مثبت دوری پرهیز از استرس افسردگی مشاوره  در ادامه ..((++))
|
عکس نوشته های زیبا و عاشقانه ناب,عکس عاشقانه با متن زیبا,عکس های نوشته دار عاشقانه,عکس نوشته زیبا,عکس های عاشقانه متن دار جدید,کارت پستال عاشقانه جدید,عکس
گلچین صفاسا www.safasa.com عکس تصویر تصاویر تازه بروز نو عالی فوق العاده وبلاگ برتر ایران عکس نوشته های زیبا و عاشقانه ناب,عکس عاشقانه با متن زیبا,عکس های نوشته دار عاشقانه,عکس نوشته زیبا, در ادامه .... ((++))

|
بهترین جملات قصار عکس نوشته سخن بزرگان (+) گفتار اندیشمندان سخنان فاز بالای سنگین متفکران +عکس تصویر جدید
هایلایت (101)
جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
هایلایت (101)
 گلچین صفاسا  www.safasa.com .. گلچین صفاسا :  این جمله از یه دیدگاه درست هست از دیدگاه دیگه نادرست و خطرناک ! یعنی ما عاشق شدیم  یا یکی رو دوست داریم بعدش فهمیدیم طرف دور از جون شما فاسد و خراب و نامرد و در خطر هست..... نباید هیچ کاری بکنیم بهتر بشه ؟ یا دست کم فرار کنیم !؟ چه حرفا    در  ادامه دیگر کارت پستال های متفکرانه خواندنی ...((+))

|

۱۵ راه برای افزایش تمرکز (+) شیوه روش حواس جمع هوش دقت عکس تصویر

۱۵ راه برای افزایش تمرکز.

+ گلچین صفاسا www.safasa.com راه حل درمان بیماری حواس پرتی نداشتن دقت در ادامه ... ((++))|
بهترین عکس نوشته جملکس عاشقانه غمگین (+) مخصوص جدایی دوری طلاق نامردی خیانت دختر پسر زن مرد جدید

ax (14)

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com   در ادامه... ((++))


|/
کارت پستال غمگین عاشقانه جدید (+) عکس نوشته خوشگل قشنگ زیبا جدایی دوری طلاق شکست عشقی گریه شدید اشک
عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین,gham

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین برترین والپیپر کارت پستال عکس تصویر تصاویر عاشقانه دلبرانه عشقولانه جدید تازه خوشگل قشنگ زیبا دختر پسر بوس بغل آغوش عشق//


هایلایت سخن بزرگان +عکس  (36+37)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (38+39)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (40+41)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (42+43)

+


تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

=

+


گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=


=

بهترین مجموعه تصاویر عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (++)

/
 *
چگونه به خودمان انگیزه بدهیم؟(++)

انگیزه ای برای درس خواندن ندارم(++)


چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم.(++)

40 گام در زمینه خود باوری 1 (++)40 گام در زمینه خود باوری 2  (++)

10 راه و دلیل برای شروع دوباره (++)


22 روش منحصر به فرد برای شاد بودن(++)

چگونه انگیزه از دست رفته را برگردانیم؟
آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند

عکس نوشته های جملات الهام بخش برای زندگی  روی لینک های زیر کلیک کنید :


1 ( + )  .....  2 ( + )  ..... 3 ( + )

*


آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند
.


=


تصاویر ویژه عاشقانه و فانتزی فصل پاییز
.


.
عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com

جملات قصار, سخنان زیبا و آموزنده بزرگان+
بهترین والپیپر تصاویر زیبا خوشگل قشنگ روز برفی زمستان سرد یخبندان ((+)) عکس تصویر تصاویر پوستر کارت پستال


گلچین صفاسا www.safasa.com  عکس تصویر والپیپر تصاویر بکگراند باکیفیت بالا خوب عالی فوق العاده سایز بزرگ

|

مجموعه گلچین بهترین ویدیو کلیپ فیلم جذاب جالب دیدنی  بامزه آخر خنده باحال دانلود کانال آپارات گلچین صفاسا (++)
 کانال گلچین صفاسا در آپارات با بیش از هزار ویدیو کلیپ و فیلم جذاب باحال دیدنی

+
|

+عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر آرم نشان علامت وبلاگ تارنما تارنگار سایت گلچین صفاسا www.safasa.com
 فقط با ذکر منبع لینک دار   گلچین صفاسا  کپی کنید www.safasa.com

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  =

برچسب ها: کارت میکرواس‌دی ، کارت حافظه ، راهنمای خرید ، کارت حافظه میکرواس‌دی ، MicroSD ، گلچین صفاسا ، www.safasa.com ،

حمیدرضا
1395/03/31 16:37
سلام خیلی ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com