* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - زود باوری در شبکه مجازی اینترنتی وابستگی اعتیاد به موبایل عکس تصویر

برای ما که این‌قدر زودباور و ساده هستیم (+) دروغ فریب شبکه مجازی عکس تصویر

برای ما که این‌قدر زودباور هستیم
گلچین صفاسا www.safasa.com شبکه های اجتماعی مجازی اینترنتی کلوب لنزور اینستاگرام فیس بوک واتس آپ وایبر لاین تلگرام تانگو وی چت گفتگو چت روم زود باوری اعتماد کردن الکی خطر هشدار احتیاط نیرنگ حقه ترفند خطرناک دختر پسر زن مرد ساده لوح فریب مکر مکار وعده وعید بیهوده سر خرمن تحقیق پژوهش جستجو آشنایی ازدواج خواستگاری مقاله روانکاوی روانشناسی جامعه شناسی کودک بچه کم سن و سال وظیفه والدین پدر مادر فرزند دختر دم بخت ازدواج عروسی فرد غریبه نا آشنا مشکوک شک عوض شدن رفتار کردار پندار فرد افراد جامعه ساده لوح احمق اسکول دیوانه زود باوری کلک گول ابله    در ادامه ((++))

چقدر به شبکه‌های اجتماعی وابسته شده‌ایم؟ + عکس تصویر اعتیاد معتاد اینترنت

چقدر به شبکه‌های اجتماعی وابسته شده‌ایم؟.
گلچین صفاسا www.safasa.com وابستگی اعتیاد معتاد موبایل گوشی همراه تلفن اسمارت فون تبلت لپ تاپ کامپیوتر رایانه دوست یابی واتساپ تلگرام لنزور کلوب اینستاگرام فیس بوک فالو بلاک توئیتر یوتیوب دانلود عکس تصویر تصاویر پوستر کارت پستال جدید هشدا خطر احتیاط زندگی نوجوان دختر پسر زن مرد جدایی طلاق هدر دادن عمر وقت روز و شب در ادامه ((++))


#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com

وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+
http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

+


/

برای ما که این‌قدر زودباور هستیم - دروغ فریب شبکه مجازی عکس تصویر

برای ما که این‌قدر زودباور هستیم.

سخن اول:

چند روز پیش دیدم یکی از دوستام پشت کامپیوترش نشسته و اطرافش معرکه‌ای بر پاست. کسانی که در کنارش بودند، از او سوالاتی می‌پرسیدند و دوست من با نوشتن آن سوالات در یک وب‌سایت فال‌بینی، جواب صحیح را می‌گرفت. با این حرکت فوق‌العاده، جمعیت بالای سرش شگفت‌زده می‌شدند. مثلا یکی گفت: «از او بپرس نام خودروی من چیست؟» دوستم نوشت و وب‌سایت جواب داد: «پژو ۲۰۶». همه فکر می‌کردند که این واقعا حیرت‌انگیز است؛ ولی شاید کمتر کسی به جادوی این وب‌سایت که می‌توانست سوالاتی این‌چنینی را پاسخ دهد، فکر می‌کرد. کمتر کسی به این فکر می‌کرد که شاید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه باشد و احتمالا دوست من به شکلی آن‌ها را گول می‌زند و خودش جواب‌ها را وارد می‌کند. البته بازیگری دوستم فوق‌العاده بود و می‌توانست به آن‌ها وانمود کند که وب‌سایت توانایی فال‌بینی دارد. احتمالا خیلی از شما وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های این‌چنینی را می‌شناسید و با کلک آن‌ها آشنا هستید، من هم نمی‌خواهم با معرفی آن‌ها، به گسترش این شوخی که گاهی اوقات دردسرساز است، کمک کنم. پرسش این‌جاست که واقعا چرا این‌قدر زودباور هستیم؟

در این باره باید گفت شاید به هر دلیلی، دوست داریم چیزهای ماورالطبیعی را باور کنیم. احتمالا به همین دلیل است که در سال ۲۰۱۵ میلادی هنوز افراد خیلی زیادی، بدون اینکه در جستجوی فهم مکانیسم دقیق طالع‌بینی و اینکه با عقل جور در می‌آید یا خیر باشند، آن را باور می‌کنند و پیش فال‌گیر می‌روند. هیچ‌کس فکر نکرد که آخر یک وب‌سایت چطور باید از اینکه چه کسی شما را در زندگی دوست دارد و چه کسی از شما متنفر است، خبر داشته باشد؟ البته اگر فردی که ارائه دهنده‌ی چیزی مثل طالع‌بینی است و مردم به او اعتماد می‌کنند، بازیگر قهاری باشد و اصطلاحا پروپاگاندای خوبی داشته باشد، باور جادو آسان‌تر می‌شود.

سخن دوم:

در مثالی دیگر از زودباوری ما، می‌توان به شایعاتی که خیلی سریع در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی پخش می‌شوند و مردم به راحتی و بدون فکر کردن درباره‌ی راست یا دروغ بودن آن‌ها، این پیام‌ها را به اشتراک می‌گذارند، اشاره کرد. پیام‌هایی مثل «لیست قیمت جدید خودروها (پراید ۱۰ میلیونی و سمند ۲۰ میلیونی!)» یا «در جهرم پلنگی به کنار یک خانواده آمد، از تشنگی سرش را در کتری کرد، سرش در آن گیر کرد و بعدا که پلنگ را رها کردند به ناگهان ۲۰ راس دیگر از آن‌ها کشف شد!» نقل قول‌های بزرگان فقید و کوروش بزرگ هم که دیگر معروف هستند. خیلی از افرادی که این پیام‌ها را به اشتراک می‌گذارند، وقتی مورد انتقاد قرار می‌گیرند، می‌گویند که ما فقط فوروارد کردیم! به هر صورت دوباره می‌پرسم، چرا این‌قدر زودباور هستیم؟

شاید اگر از یک زیست‌شناس و کسی که به خصوص روی تکامل و انتخاب طبیعی کار می‌کند بپرسیم، به ما می‌گوید اعتماد به اطلاعاتی که از افراد زیادی در جامعه به ما می‌رسد، در تکوین و تکامل زندگی اجتماعی انسان نقشی ضروری داشته است. بدین معنی که هر زمان به خرد جمعی اعتماد کرده‌ایم،‌ احتمالا نتیجه گرفته‌ایم و به عنوان موجودی اجتماعی، توانسته‌ایم بقای خود را بهتر حفظ کنیم. ولی نکته این‌جاست که بسیاری مواقع خرد جمعی اشتباهات بدی می‌کند و باعث می‌شود که یک ملت به طور دست‌جمعی ضررهای غیرقابل جبرانی بکنند. از این دست اشتباهات بزرگ در تاریخ مردمان مختلف دنیا کم نیستند.

حالا نکته این‌جاست که به چنین صحبت‌ها، پیام‌ها و خبرهایی اعتماد بکنیم یا خیر؟ واقعیت این است که بهتر است قبل از باور کردن، شک و سپس پرسش کنیم. سعی کنیم قبل از پذیرفتن، دقایقی تحقیق کنیم. در مورد پیام‌ها و خبرهایی که جاهای مختلف می‌بینیم، سعی کنیم منابع خبری قابل اعتماد (اینکه کدام منبع خبری قابل اعتماد است و کدام نیست بحث خود را دارد) را شناسایی کنیم. در ضمن پیام‌هایی که در شبکه‌هایی مثل «تلگرام» یا «واتس‌اپ» به اشتراک گذاشته می‌شوند را خیلی جدی نگیریم. متاسفانه این اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی، پلت‌فرم بسیار مناسبی برای شایعه‌پراکنی با سرعت خیلی زیاد هستند و ممکن است با اشتباهات دست‌جمعی، ضرر زیادی به خودمان، به دیگران و به جامعه‌مان بزنیم.


/

چقدر به شبکه‌های اجتماعی وابسته شده‌ایم؟ + عکس تصویر اعتیاد معتاد اینترنت

چقدر به شبکه‌های اجتماعی وابسته شده‌ایم؟.

بیشتر ما در زمان‌های مختلف به چک کردن شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم. کاری که فکر می‌کنیم زمان زیادی از ما نمی‌گیرد، اما در حقیقت تمرکز ما را از روی کاری که انجام می‌دهیم کم می‌کند. خیلی از ما می‌گوییم که در طول روز تنها یک یا دوبار وارد شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های مختلف این حوزه می‌شویم؛ اما در حقیقت خلاف این کار را انجام می‌دهیم و دفعات بیشتری حتی از روی عادت موبایل خودمان را برمی‌داریم و دقایقی مشغول گشت و گذار در برنامه‌های مختلف می‌شویم.

مشکل اینجاست که بیشتر ما به اینترنت به‌عنوان وسیله‌ای برای سرگرمی نگاه می‌کنیم. وسیله‌ای که در زمان بازی کردن، فیلم دیدن، گوش دادن به موسیقی، تماس با دوستان و بسیاری از کارهای دیگر از آن استفاده می‌کنیم. همین موضوع باعث شده زمانی که به اینترنت دسترسی نداریم احساس خلا کنیم و اینجاست که خودمان را در دنیای واقعی مشاهده می‌کنیم.

مشکل استفاده از اینترنت در محیط کار برای خود من هم پیش آمده بود. چند سال پیش در شرکت دیگری من به همراه بیشتر همکارانم از اینترنت برای استفاده‌های شخصی و انجام کارهای مختلف استفاده می‌کردیم. دانلود فیلم‌ها و بازی‌های مختلف یا حتی تماشای ویدیو‌های گوناگون در یوتوب بخشی از سرگرمی ما بود. حتی اگر هم پسورد اینترنت بی‌سیم تغییر می‌کرد به شکلی آن‌را به‌دست می‌آوردیم و باز کارخودمان را انجام می‌دادیم. این‌کار ما پس از مدتی نظر مدیران را به سمت خودش جلب کرد و باعث شد که آن‌ها استفاده از اینترنت بی‌سیم شرکت را ممنوع کنند. این اتفاق اعتراض‌هایی را به همراه داشت اما پس از مدتی همه‌ی ما سعی کردیم به شکلی خودمان را با شرایط جدید وفق دهیم. گروهی از ما از اینترنت‌های موبایل استفاده کردند که البته هزینه‌ی بالا و سرعت پایین‌اش باعث شد که پس از مدتی حضور آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی بسیار کم شود. گروهی هم سعی کردند که به‌جای استفاده از تلفن همراه در محیط کار، فعالیت‌های دیگری انجام دهند تا بتوانند عادت چک کردن شبکه‌های اجتماعی را از بین ببرند.

‌.

social networks.

شاید شما هم مثل آن روزهای من و همکارانم باشید و اکنون با اینترنت محل کار به انجام دادن کارهای مختلف مشغول شده‌اید. اگر فکر می‌کنید از اینترنت شرکت برای کارهای غیر ضروری استفاده نمی‌کنید و واقعا یک یا دوبار در طول روز به شبکه‌های اجتماعی خودتان وارد می‌شوید، کاری که در ادامه به شما پیشنهاد می‌کنیم را انجام دهید. از تمام شبکه‌های اجتماعی خود خارج شوید تا برای هر بار وارد شدن به آن‌ها نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور داشته باشید. همین کار باعث می‌شود که چک کردن شبکه‌های اجتماعی به سادگی گذشته نباشد.

این کار را تا چه مدت می‌توانید انجام دهید؟ از آخرین باری که از شبکه‌های‌ اجتماعی مورد علاقه‌ی خودتان خارج شده‌اید تا زمانی که دوباره وارد آن می‌شوید چقدر طول می‌کشد؟ آیا این کار باعث می‌شود که شما کمتر وارد شبکه‌های اجتماعی شوید یا دیگر این کار را انجام نمی‌دهید و کاری می‌کنید که همیشه در آن‌ها حضور داشته باشید؟


/

منبع:   mag.digikala.com

-

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

+

روش یافتن جستن پیدا کردن  تلفن همراه آیفون اپل اسمارت فون+ عکس تصویر جدیدFind My iPhone

گلچین صفاسا

/
هشدار خطر : سوسیس و کالباس عامل بروز سرطان هستند + عکس تصویر (+)
تایید شد: سوسیس و کالباس عامل بروز سرطان هستند+

گلهای زیبا خوشگل قشنگ ناز بهاری عید جشن نوروز عکس تصویر والپیپر بکگراند تازه نو جدید(+)
گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org
گل های سرخ زرد سفید آبی صورتی رز سرخ قرمز خوشگل خوشبو معطر عطر ناب رایحه گلاب خوب عالی بهترین برترین تصاویر جدید1394+2016+1395

..

.

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

+

تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

=

+


گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=

دانلود یاد ایام استاد شجریان+والپیپر3ترانه معین+شعر+تکست
سخن بزرگان ادبیات درباره مولانادانلود ساقی شهرام ناظری+گالری
بیوگرافی و آثار سعدی شیرازیجشن تـولـد+ترانه میلاد قمیشی
زندگینامه و آثار خواجه حافظدانلود2آهنگ مرتضی پاشایی+متن
شرح حال و زندگی فردوسی توسیدانلود آهنگ یاد من باش قمیشی
زندگی و آثار خیام نیشابوریدختر پسر بیوفا+عشق اینترنتی نیما

=

بهترین مجموعه تصاویر عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (++)

/
 *
چگونه به خودمان انگیزه بدهیم؟(++)

انگیزه ای برای درس خواندن ندارم(++)


چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم.(++)

40 گام در زمینه خود باوری 1 (++)40 گام در زمینه خود باوری 2  (++)

10 راه و دلیل برای شروع دوباره (++)


22 روش منحصر به فرد برای شاد بودن(++)

چگونه انگیزه از دست رفته را برگردانیم؟
آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند

عکس نوشته های جملات الهام بخش برای زندگی  روی لینک های زیر کلیک کنید :


1 ( + )  .....  2 ( + )  ..... 3 ( + )

*


آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند
.


=


تصاویر ویژه عاشقانه و فانتزی فصل پاییز
.عکس نوشته های جذاب و دیدنی روحیه بخش(+) جدید خوشگل جملکس متن تکست 1395 2016

عکس نوشته الهام بخش، گل واژه های آموزنده، جملات تصویری زیبا.


عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com

جملات قصار, سخنان زیبا و آموزنده بزرگان+
بهترین والپیپر تصاویر زیبا خوشگل قشنگ روز برفی زمستان سرد یخبندان ((+)) عکس تصویر تصاویر پوستر کارت پستال
 گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★
گلچین صفاسا www.safasa.com  عکس تصویر والپیپر تصاویر بکگراند باکیفیت بالا خوب عالی فوق العاده سایز بزرگ/

مجموعه گلچین بهترین ویدیو کلیپ فیلم جذاب جالب دیدنی  بامزه آخر خنده باحال دانلود کانال آپارات گلچین صفاسا (++)
 کانال گلچین صفاسا در آپارات با بیش از هزار ویدیو کلیپ و فیلم جذاب باحال دیدنی

+


+عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر آرم نشان علامت وبلاگ تارنما تارنگار سایت گلچین صفاسا www.safasa.com
 فقط با ذکر منبع لینک دار   گلچین صفاسا  کپی کنید www.safasa.com

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  =


برچسب ها: تلگرام ، واتس آپ ، گلچین صفاسا ، اعتیاد به موبایل شبکه اجتماعی ، زود باوری گول خوردن در اینترنت ، وابستگی شدید معتاد تلفن همراه ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com