* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - ۱۵ راه برای افزایش تمرکز درمان حواس پرتی کم دقتی + عکس تصویر

۱۵ راه برای افزایش تمرکز (+) شیوه روش حواس جمع هوش دقت عکس تصویر

۱۵ راه برای افزایش تمرکز.

در طول روز برای همه‌ی ما پیش آمده که بارها حواس‍مان پرت شده و بعد از خودمان پرسیده‌ایم: “من داشتم چی کار می‌کردم؟” گاهی این حواس‌پرتی و عدم تمرکز واقعا آزاردهنده می‌شود. /// + گلچین صفاسا www.safasa.com راه حل درمان بیماری حواس پرتی نداشتن دقت لازم روانکاوی روانشناسی مشاوره رایگان بهترین مطالب مطلب راه درمان چاره کار افزایش دقت کاهش کم شدن بیشتر شدن مطالب سودمند کاربردی پربازدید مناسب ویژه مخصوص آلزایمر فراموشی مقاله علمی تحقیقی  + عکس تصویر پوستر در ادامه ... ((++))


|
دانلود آهنگ ترانه : ازم بریدی -  خواننده : مهدی احمدوند  کلیک کنید ((++))
.
#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com
.
 وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+

http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .


/
در طول روز برای همه‌ی ما پیش آمده که بارها حواس‍مان پرت شده و بعد از خودمان پرسیده‌ایم: “من داشتم چی کار می‌کردم؟” گاهی این حواس‌پرتی و عدم تمرکز واقعا آزاردهنده می‌شود.

تمرکز نداشتن یا حواس‌پرتی می‌تواند ناشی از خستگی، داشتن مشغله‌های زیاد، کمبود انگیزه و بسیاری دلایل دیگر باشد. تمرکز نداشتن روی هر کاری که در حال انجام‌اش هستیم باعث می‌شود بازدهی ما تحلیل برود و به دنبال آن، درصد موفقیت ما کاهش پیدا کند.

در این‌جا ۱۵ روش موثر که دانشمندان برای افزایش تمرکز توصیه می‌کنند را به شما می‌گوییم:

improve-focus-headphones..

۱. هم‌زمان چند کار را انجام ندهید

شاید کسی که چند کار را به طور هم‌زمان انجام می‌دهد ظاهرا فرد ماهر و موفقی به نظر برسد اما طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۰۹ در دانشگاه استنفورد صورت گرفت، مشخص شد افرادی که چند کار را هم‌زمان انجام می‌دهند در زمینه‌ی دامنه‌ی توجه، ظرفیت حافظه و توانایی برگرداندن توجه از یک موضوع به موضوع دیگر، در مقایسه با کسانی که روی یک کار واحد تمرکز می‌کنند، ضعیف‌تر هستند. افرادی که به انجام دادن چند کار به طور هم‌زمان عادت می‌کنند، به تدریج کوچک‌ترین چیزها هم حواس آن‌ها را پرت می‌کند.

۲. مدیتیشن کنید

انجام مدیتیشن نیاز به تمرکز فراوان دارد. هر بار که این کار را تکرار می‌کنید، بیش‌تر از دفعه‌ی قبل به افکارتان و عامل‌هایی که حواس شما را پرت می‌کنند مسلط می‌شوید. در دانشگاه کارولینا مطالعه‌ای روی تعدادی از دانشجویان انجام و مشخص شد آن‌هایی که هر روز ۲۰ دقیقه مدیتیشن می‌کردند، نسبت به سایرین در «تست‌های شناختی» (Cognitive Tests) نمره‌های بهتری می‌گرفتند.

۳. به طور مرتب ورزش کنید

ورزش برای سلامت جسم و مغز مفید است. انجام تمرین‌های ورزشی، ظرفیت حافظه و قدرت تمرکز را بالا می‌برد. با هر بار ورزش کردن، ماده‌ای به نام عامل مغزی نوروتروفیک در بدن آزاد می‌شود. این ماده باعث ترمیم مدارهای عصبی مربوط به حافظه در مغز شده و کارکرد آن را بهبود می‌بخشد.

۴. فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید

کارهای ناتمام همیشه گوشه‌ای از ذهن را اشغال می‌کنند و چیزی به اسم «اثر زایگارنیک» (Zeigarnik Effect) را به وجود می‌آورند. اثر زایگارنیک یعنی تمایل مغز به مرور دایمی کارهای ناتمام. با تهیه‌ی یک فهرست از کارهایی که در نظر دارید، هم اولویت کارهایی که باید انجام دهید برای‌تان مشخص می‌شود و هم کمک می‌کند مواردی را از قلمی نیندازید یا از یک کار به کار دیگر نپرید. به‌تدریج در هر زمان روی همان فعالیت متمرکز می‌شوید و احتمال این‌که کاری را ناتمام رها کنید، کاهش پیدا می‌کند.

۵. کمی کافیین مصرف کنید

اگر احساس خستگی می‌کنید و تمرکز ندارید، کمی کافیین مصرف کنید. کافیین در قهوه و بعضی انواع شکلات‌ها وجود دارد. توجه کنید که مصرف بیش از اندازه‌ی کافیین اثر معکوس دارد و باعث عدم تمرکز و حواس‌پرتی می‌شود.

2015-MindfulHappiness_WhatisMindfulness..

۶. هنگام کار به خودتان تفریح بدهید

شاید شنیده باشید که تماشای کلیپ‌های گربه‌ها روی اینترنت، باعث افزایش بازدهی افراد می‌شود. این صحت دارد و علاوه بر تماشای این‌ها، پیاده‌روی یا حتی بستن چشم‌ها به مدت چند دقیقه و استراحت به این حالت هم باعث می‌شود که ذهن‌تان آرام بگیرد و بهتر روی هر کار تمرکز کند. به هر حال باید در وسط کار، چند دقیقه به خودتان استراحت بدهید.

۷. کار را به خانه نیاورید

زمان استراحت و دور بودن از مسایل کاری در میزان تمرکز و کارایی شما مهم است. تا وقتی که در محل کار حضور دارید، مشغول هستید و باید پاسخگو باشید. ولی به محض این‌که آن‌جا را ترک کردید، دیگر به کار فکر نکنید. وقتی در دفتر را می‌بندید، کار را همان‌جا بگذارید و به خانه نیاورید.

۸. با تمرین، قدرت تمرکز ذهن‌تان را افزایش بدهید

مغز انسان و ماهیچه‌های ذهنی آن، با تمرین تقویت می‌شوند. البته نوع دقیق این تمرین‌ها و مدت ماندگاری اثر آن‌ها بر کارایی ذهن هنوز تا حد زیادی مشخص نیست.

۹. گاهی در مکان‌های آرام باشید

سروصداهای آزاردهنده‌ی محیطی مانند بوق ماشین‌ها یا جیغ بچه‌ها  باعث آزاد شدن کورتیزول، هورمون استرس، ‌می‌شود. کورتیزول زیادی در کارکرد مغز اختلال ایجاد می‌کند و تمرکز را پایین می‌آورد. خبر بد آن‌که هر قدر ما بیش‌تر در معرض آلودگی‌های صوتی باشیم، بدن ما عکس‌العمل شدیدتری نشان می‌دهد. پس اثرات مخرب آن بیش‌تر است.

۱۰. خیره شدن به یک شی در فاصله‌ی دور

بسیاری از ما ساعت‌های زیادی از روز را به مانیتور خیره هستیم. این خیره شدن، فشار زیادی به عصب‌های چشم وارد می‌کند. خستگی و فشار چشم باعث می‌شود که تمرکز برای ما سخت‌تر شده و در نتیجه تحلیل و پردازش اطلاعات را ضعیف‌تر انجام بدهیم. «قانون ۲۰-۲۰-۲۰» را فراموش نکنید: بعد از ۲۰ دقیقه کار (تمرکز روی مانیتور)، به مدت ۲۰ ثانیه به یک شی که در فاصله‌ی ۲۰ فوتی شما قرار دارد، خیره شوید.

12_15..

۱۱. شب‌ها خوب بخوابید

یکی از پیامدهای بد خوابیدن در شب، تمرکز ضعیف و حواس‌پرتی است. حتما ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه را داشته باشید؛ به خصوص اگر روز پرکاری را در پیش دارید.

۱۲. با اینترنت خاموش کار کنید

عامل‌های «حواس‌پرتی آن‌لاین» زیاد هستند. پس اگر می‌توانید اینترنت را در هنگام کار قطع کنید. افراد معمولا حین کار، صفحه‌های متعدد کاری و غیر کاری را باز می‌کنند و دایم با پیام‌ها و خبرهای مختلف سرگرم می‌شوند. در نظر داشته باشید هر بار که به کار جدیدی می‌پرید، اندکی از حواس و تمرکزتان روی کار قبلی باقی می‌ماند.

۱۳. فضای کاری مناسب خودتان را طراحی کنید

برای تمرکز، باید اراده‌ای قوی داشته باشید. مقدار انرژی ذهنی انسان محدود است و کارهایی مانند تصمیم گرفتن یا تقویت اراده تا حد زیادی انرژی ذهنی ما را تحلیل می‌برند. باید این انرژی را ذخیره و حفظ کرد. عامل‌هایی که دایم باید در مورد آن‌ها تصمیم بگیرید را از خودتان دور کنید. مثلا محل ثابتی را برای کار کردن در نظر بگیرید و فضا را به شکل ثابتی حفظ کنید. به این ترتیب هر بار نیاز نیست تا در مورد محل و متعلقات آن تصمیم بگیرید.

۱۴. در زمان استراحت، فقط استراحت کنید

بسیاری از افراد در زمان استراحت هم احساس می‌کنند که باید مشغولیتی داشته باشند. این اصلا خوب نیست و اثر منفی روی کارکرد ذهن و حواس شما دارد. گاهی فیسبوک و نت‌فلیکس را کنار بگذارید و از «هیچ کاری نکردن» لذت ببرید.

۱۵. ساعت‌های مشخصی را به کار اختصاص بدهید

معیارها و برنامه‌ی مشخصی را برای خودتان تعیین کنید و به آن‌ها پای‌بند باشید. به این ترتیب در هر لحظه باید به مسایل کمتری رسیدگی کنید. درست مثل انتخاب یک محل مشخص برای کار، اختصاص دادن ساعت‌های مشخص هم عامل موثری هست که باعث می‌شود در کل، تمرکز و دقت بیش‌تری داشته باشید.

multitasking..

منبع:   mag.digikala.com

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

|
بهترین عکس نوشته جملکس عاشقانه غمگین (+) مخصوص جدایی دوری طلاق نامردی خیانت دختر پسر زن مرد جدید

ax (14)

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com   در ادامه... ((++))


|/
کارت پستال غمگین عاشقانه جدید (+) عکس نوشته خوشگل قشنگ زیبا جدایی دوری طلاق شکست عشقی گریه شدید اشک
عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین,gham

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین برترین والپیپر کارت پستال عکس تصویر تصاویر عاشقانه دلبرانه عشقولانه جدید تازه خوشگل قشنگ زیبا دختر پسر بوس بغل آغوش عشق


/

بهترین و بدترین فیلم‌های سینمایی جیمز باند در ۵۳ سال گذشته(+) عکس تصویر

Goldfinger-2

یکی از باقدمت‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین مجموعه‌های سینمایی تاریخ، مجموعه فیلم‌های جیمز باند هستند. در ادامه ... ((++))

/

.

اشعار ناب عاشقانه جدید شعر کوتاه دلبرانه (+) دخترانه معاصر + عکس تصویر والپیپر کارت پستال پوستر تصاویر
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12480747-1990-l.jpg

www.safasa.com❤صفاسا★#گلچین #گالری #عکس_نوشته #تصویر #تصاویر #جدید #والپیپر #کاور #فیسبوک #شعر #اشعار #فارسی #ادبیات #بیت #مینی #جملکس #معناگرا #موبایلی #اینستاگرام #واتساپ #خوشگل #زیبا #قشنگ #عاشقانه #دلبرانه #فانتزی #رمانتیک #لنزور #کلوب #ترانه #بیوفا #کارت_پستال #پروفایل #ادبی #اشعار #ابیات #عشقولانه #عشق #متن #تکست #جمله #گلچین_صفاسا مهدی مظاهری:باور نتوان کرد که آن عشق همیشه بوده است کنار من و امروز دگر نیست #بیت #کوتاه #شعر_نو_معاصر #برگزیده #غمگین #ناراحت شعر کوتاه غمگین اشک گریه جدایی ناراحت دلگیر معشوق دلبرانه عشقولانه جدید تازه نو بروز شاعران معاصر ایران خفن جذاب جالب دیدنی تماشایی کارگاه شعر ادبی ادبایت رمانتیک فانتزی معناگرا سبک شیوه بیان سرودن سرایش عاشق دلتنگ دلگیر قهر آشتی طلاق پیامک اس مسیج دانلود  در ادامه ... ((++))

.


گلچین صفاسا بهترین برترین مجموعه شعرهای کوتاه عاشقانه خوب عالی جدید معاصر ادبیات فارسی+عکس(+)

http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12164936-3483-l.jpg
 www.safasa.com ❤ صفاسا ★ گلچین صفاسا  عکس نوشته شعر کوتاه مرتضی امیری اسفندقه : تا کی دل من چشم به در داشته باشد ؟ ای کاش کسی از تو خبر داشته باشد - شعر شاعران بیت غزل ادبیات فارسی تصویر جملکس تصاویر والپیپر عاشقانه عشقولانه احساسی رمانتیک فانتزی خوشگل قشنگ زیبا بهترین جدیدترین کارت پستال پروفایل دخترانه احساسی غمگین حسرت دیدار بزرگان جدایی دوری قهر طلاق مطالب دلبرانه هایکوهای ایرانی  مطالب پربازدید لایک خور اینستاگرام وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب واتساپ موبایل روز شعر و ادب فارسی مبارک تبریک یاد استاد محمد حسین بهجت تبریزی شهریار گرامی در ادامه (++)

.


تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

//

اشعار کوتاه عاشقانه ادبی (+) شعر مینی معاصر زبان و ادبیات فارسی شاعران رمانتیک عصر نو + عکس تصویر جملکس متن شعر تکست
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12457678-6959-l.jpg

www.safasa.com❤صفاسا★#گلچین #گالری #عکس #تصویر #تصاویر #جدید #والپیپر #کاور #فیسبوک #شعر #اشعار #فارسی #ادبیات #بیت #مینی #جملکس #معناگرا #موبایلی #اینستاگرام #واتساپ #خوشگل #زیبا #قشنگ #عاشقانه #دلبرانه #فانتزی #رمانتیک #لنزور #کلوب d #کارت_پستال #پروفایل #ادبی #اشعار #ابیات #عشقولانه #عشق #متن #تکست #جمله #گلچین_صفاسا #صفاسا #بهترین #برترین #عکس_نوشته #بیت #کوتاه #کوچولو #شعر_نو_معاصر #برگزیده #غمگین #ناراحت #خیانت #بیوفا #خائن دوستت دارم نفسم عزیزم عشقم عشقولانه دلبرانه نو تازه sher خاطره یاد ایام نوستالژیک اشک آه افسوس حسرت دخترانه پروفایل جذاب جالب دیدنی تماشایی قشنگ زیبا ناز دخملونه زن مرد شوهر همسر روابط رابطه احساسی شاعرانه خیلی کوتاه موضوع مناسب ویژه مخصوص وایبر لاین تلگرام لنزور کلوب فیس بوک  معناگرا موبایلی   در ادامه ... ((++))

.

+

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (36+37)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (38+39)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (40+41)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (42+43)

+


تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

=

+


گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=


=

بهترین مجموعه تصاویر عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (++)

/
 *
چگونه به خودمان انگیزه بدهیم؟(++)

انگیزه ای برای درس خواندن ندارم(++)


چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم.(++)

40 گام در زمینه خود باوری 1 (++)40 گام در زمینه خود باوری 2  (++)

10 راه و دلیل برای شروع دوباره (++)


22 روش منحصر به فرد برای شاد بودن(++)

چگونه انگیزه از دست رفته را برگردانیم؟
آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند

عکس نوشته های جملات الهام بخش برای زندگی  روی لینک های زیر کلیک کنید :


1 ( + )  .....  2 ( + )  ..... 3 ( + )

*


آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند
.


=


تصاویر ویژه عاشقانه و فانتزی فصل پاییز
.عکس نوشته های جذاب و دیدنی روحیه بخش(+) جدید خوشگل جملکس متن تکست 1395 2016

عکس نوشته الهام بخش، گل واژه های آموزنده، جملات تصویری زیبا.
.

عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com

جملات قصار, سخنان زیبا و آموزنده بزرگان+
بهترین والپیپر تصاویر زیبا خوشگل قشنگ روز برفی زمستان سرد یخبندان ((+)) عکس تصویر تصاویر پوستر کارت پستال


گلچین صفاسا www.safasa.com  عکس تصویر والپیپر تصاویر بکگراند باکیفیت بالا خوب عالی فوق العاده سایز بزرگ

/

معرفی ۵ اتومبیل ماشین خودرو لوکس گران قیمت دنیا (+) جهان عکس تصویر پوستر تصاویر

معرفی ۵ اتومبیل گران قیمت دنیا.
گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین برترین ماشین خودرو اتومبیل لوکس گران قیمت  در ادامه .. ((++))

/
.

نخستین اولین تصاویر عکس‌های تاریخ (+) جالب جذاب نوستالژیک قدیمی تصویر

تصاویر : نخستین عکس‌های تاریخ.
گلچین صفاسا www.safasa.com عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر کارت پستال قدیمی خاطره انگیز نوستالژیک اروپا غرب
   در ادامه ((++))

.

۱۲ روش برای ساختن محیطی شاد (+) خنده خوشحال بانشاط فضا خانه محله اداره  عکس تصویر

۱۲ روش برای ساختن محیطی شاد.
گلچین صفاسا www.safasa.com  در ادامه ((++))
/.
خطرات مضرات زیان های استفاده از وای فای اینترنت بی سیم وایرلس (+) عکس تصویر
.
.

گلچین صفاسا www.safasa.com خطر معایب عیب استفاده از اینترنت بی سیم وای فای wi-fi  در ادامه ... ((++))


/
/

مجموعه گلچین بهترین ویدیو کلیپ فیلم جذاب جالب دیدنی  بامزه آخر خنده باحال دانلود کانال آپارات گلچین صفاسا (++)
 کانال گلچین صفاسا در آپارات با بیش از هزار ویدیو کلیپ و فیلم جذاب باحال دیدنی

+
|

+عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر آرم نشان علامت وبلاگ تارنما تارنگار سایت گلچین صفاسا www.safasa.com
 فقط با ذکر منبع لینک دار   گلچین صفاسا  کپی کنید www.safasa.com

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  =

برچسب ها: حواس پرتی ، تمرکز ، گلچین صفاسا ، www.safasa.com ، ۱۵ راه برای افزایش تمرکز ، کنکور ، درمان آلزایمر ،

دنبالک ها: زود باوری در شبکه مجازی اینترنتی وابستگی اعتیاد به موبایل عکس تصویر ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com