* * * گلچین صفاسا www.safasa.com * - استیون هاوکینگ فیزیکدان کیهان شناس دانشمند جهانی زندگی بیوگرافی عکس تصویر

استیون هاوکینگ  دانشمند بزرگ (+) عکس تصویر Stephen Hawking

استیون هاوکینگ؛ ذهن برتر، رهایی از زندان جسم..
زمانی که فرانک و ایزابل هاوکینگ، از ترس بمباران هواپیماهای آلمانی، برای دنیا آوردن فرزندشان لندن را به مقصد شهر آکسفورد ترک کردند، به خوبی می‌دانستند که با مشکلات مالی کمرشکنی روبرو خواهند شد. چیزی که آن‌ها نمی‌دانستند این بود که چند دهه‌ی بعد پسر آن‌ها، به یکی از مشهورترین دانشمندان دنیا تبدیل می‌شود. / گلچین صفاسا www.safasa.com فیزیک اختر ستاره شناسی آسمان کیهان سیاره هوا فضا ذهن اندیشه تفکر برتر حاشیه مقاله داستان زندگی نامه بیوگرافی شرح حال علمای دنیا جهان علم دانش فناوری تکنولوژی مخترع ابتکار مبتکر اختراع دانشگاه آکسفورد رشته تحصیلی بیماری «اسلکروز جانبی آمیوتروفیک» (ALS) فلج کامل معلول ویلچر کافر بی دین مذهب اعتقاد  امید انگیزه روحیه  نظریه دیدگاه خدا قیامت ماورا  فیزیک‌دان مشهور بریتانیایی انگلیس آخر عاقبت دنیا جهان  اخترشناسی موج مثبت  در ادامه ... ((++))

صفا: نمی دونم دیدگاه واقعی هاوکینگ درباره خدا چی هست با اینهمه سخنی با برخی شبه روشنفکران دارم که امیدوارم به گوش جان بشنوند : اصلا 100 % گمان کنیم نه خدایی هست نه دینی نه هیچ بگیر و ببند و قیامتی ! (( استغفرالله )) خب که چی  ؟ مثلا از فردا میخوای چیکار کنی ؟ مگه کشورهایی که خدا رو قبول ندارن و نداشتن می ذارن هر کسی هر کاری بکنه ؟ مگه تهش باز نباید هزار بدبختی و افسردگی رو تحمل کنی ؟ حتی بین حیوانات هم قانون هایی هست که باید رعایت کنن !؟ اصلا خیال کن توی یه جزیزه ای نه خدایی نه شاهی نه مجازاتی ! هر کار دوست داری می تونی بکنی... بشین فکر کن می بینی به یک سال نرسیده همدیگه رو خواهیم جوید !؟ و مجبور می شیم قانون هایی بذاریم و حتی شده به درختی کوهی سنگی ایمان بیاریم ! پس مثه بچه آدم زندگی ات رو بکن و درگیر این  فکرهای مسخره شبه روشنفکری یا بهتر بگم احمقانه نباش . ( آدمی که درونش کرمی هست زود گول می خوره چون خودش می خواد !؟ چون ذهنش بیماره و ضعیف شده و پچ پچ نامردمان و دیوان از راه به درش برده است چه بسیار مدعیان دین و ایمان که خودشون از همه بدتر هستن پس مشکل از درون ِ خام ما هست  )  از سوی دیگه برخی جماعت ترمز بریده  تندرو متحجر با ندانم کاری و سخت گیری های بیهوده ؛ خیلی ها  رو از دین زده کردن... پس درود به کسی که میانه ی این دو گروه ِ بیخود هستن (مانند من) ره رو چنان که رهروان رفتند   نمی خوای !؟  برو ببینم به کجا می رسی
 چارانه و رباعی مولانا مولوی :
نور فلک است این تن خاکی ما رشک مَـلَک آمده است چالاکی ما
گه رشک برد فرشته از پاکی ما   گه بگریزد دیو ز بی باکی ما
[http://www.aparat.com/v/Sc52q]

داستان پیدایش کیهان دنیا جهان فیلم گلچین صفاسا


گلچین صفاسا ★ www.safasa.com ❤  منبع : دیجی کالا : جهانی که در آن زندگی می کنیم، دارای یک آغاز است. همه چیز از ۱۳.۷ میلیارد سال پیش و یک انفجار بزرگ شروع می شود. کیهانی که اکنون ابعاد آن به میلیاردها سال نوری می رسد، زمانی به اندازه ی یک نقطه ی کوچک بود. در این فیلم کوتاه، به تماشای داستان پیدایش کیهان می نشینیم. / دانلود مستند ویدیو کلیپ جالب عجیب شگفت آغاز دنیا جهان گیتی فیزیک علم
|
دانلود آهنگ ترانه : ازم بریدی -  خواننده : مهدی احمدوند  کلیک کنید ((++))
.
#گلچین_صفاسا #گلچین #صفاسا  #صفاصا  گلچین صفاسا  www.safasa.com
.
 وایبر+لاین+تانگو+تلگرام+لنزور+کلوب+اینستاگرام+فیسبوک+عکس+تصویر+واتساپ+پروفایل+جدید+2015+1394+2016+1395+خوشگل+

http://s1.freeupload.ir/i/00059/kqyxtrquheyd.gif.


 

+

 انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ ./
استیون هاوکینگ؛ ذهن برتر، رهایی از زندان جسم عکس پوستر تصویر تصاویر

استیون هاوکینگ؛ ذهن برتر، رهایی از زندان جسم..

زمانی که فرانک و ایزابل هاوکینگ، از ترس بمباران هواپیماهای آلمانی، برای دنیا آوردن فرزندشان لندن را به مقصد شهر آکسفورد ترک کردند، به خوبی می‌دانستند که با مشکلات مالی کمرشکنی روبرو خواهند شد. چیزی که آن‌ها نمی‌دانستند این بود که چند دهه‌ی بعد پسر آن‌ها، به یکی از مشهورترین دانشمندان دنیا تبدیل می‌شود.

استیون هاوکینگ، هشتم ژانویه‌ی ۱۹۴۲ متولد شد. تولد او دقیقا مصادف با ۳۰۰امین سال‌روز مرگ «گالیلیو گالیله» و حدودا همزمان با سال‌روز تولد «ایزاک نیوتون» بود. هرچند که استیون از پدر و مادری کاملا فرهیخته و هردو تحصیل‌کرده در دانشگاه آکسفورد زاده شده بود، ولی در مدرسه عملکرد خیلی درخشانی نداشت. با این حال علاقه‌ی او به ستاره‌شناسی و علم زیاد بود و طبق آن‌چه مادرش می‌گوید: «می‌دیدم که ستاره‌ها چگونه او را جذب خود می‌کنند؛ استیون همیشه حس جست‌و‌جوگری داشت.»

استیون ریاضیات را بیشتر از هرچیز دوست داشت. با این حال پدرش، ترجیح می‌داد که او نیز مانند خودش در رشته‌ی پزشکی تحصیل کند، چرا که یافتن شغل برای فارغ‌التحصیلان ریاضیات کار آسانی نبود. به هر صورت استیون بر انتخاب خود پافشاری کرد، ولی از آن‌جا که دانشگاه آکسفورد رشته‌ی ریاضیات ارائه نمی‌داد، در سن ۱۷ سالگی وارد رشته‌ی فیزیک شد.

استیون هاوکینگ..

چند ترم بیشتر از حضور استیون در دانشگاه آکسفورد نگذشته بود که متوجه تغییرات عجیبی در وضعیت جسمانی خود شد. گاهی اوقات وقتی در حال راه رفتن بود، بی‌دلیل به زمین می‌خورد؛ تکلم او نیز دچار مشکل شده بود. با این حال سعی کرد مشکلاتش را پنهان نگه دارد، ولی بالاخره پدر او متوجه شد و استیون ۲۱ ساله را نزد پزشک متخصص برد. هاوکینگ می‌گوید: «آن‌ها از ماهیچه‌ی بازوی من نمونه‌برداری و الکترودهایی در بدن من فرو کردند. سپس مایع رادیو-اوپاک به ستون مهره‌های من تزریق کردند. تخت را مرتب کج و با پرتوی ایکس بالا و پایین رفتن مایع را تماشا می‌کردند.» ولی باز هم پزشک‌ها نتوانستند مشکل استیون را بفهمند و فقط به او گفتند که به بیماری MS مبتلا نیست. در نهایت پس از معاینات بسیار، پزشکان به پدر و مادرش می‌گویند که پسر شما در مراحل اولیه‌ی بیماری «اسلکروز جانبی آمیوتروفیک» (ALS) است. بدین معنی که به مرور فلج کامل می‌شود و تا حدود دو سال دیگر می‌میرد.

ظاهرا برخلاف پیش‌بینی پزشکان، زمان مرگ هاوکینگ آن‌قدرها هم نزدیک نبود. او برای تحصیل در مقطع دکترای کیهان‌شناسی وارد کمبریج شد و در سال ۱۹۶۵ با نامزد خود، «جین وایلد» (Jane Wilde) ازدواج کرد.

استیون هاوکینگ..

استیون هاوکینگ و همسرش Jane Wilde

در ضمن، تصور دائم از اینکه اندکی بیشتر زنده نخواهد بود، باعث شد تلاش و تمرکز او روی پژوهش و تحقیقاتش بیشتر شود. تمرکزی که باعث شد به استیون هاوکینگ مشهور امروزی تبدیل شود. استیون در سال ۱۹۶۸ به عضویت انستیتوی نجوم کمبریج در آمد. در همین سال‌ها پسر و دخترش به نام رابرت و لوسی به دنیا آمدند. (۱۰ سال بعد هم صاحب پسری به نام تیموتی شد.)

او با همکاری «راجر پنروز» (Roger Penrose) مطالعات خود روی سیاه‌چاله‌ها را شروع کرد و در حالی که کاملا توانایی حرکت خود را از دست داده بود و از ویلچر استفاده می‌کرد، توانست در سال ۱۹۷۴ دستاوردی بزرگ کسب کند. هاوکینگ و پنروز نشان دادند که برخلاف تصور پیشین، ماده می‌تواند به شکل تابش از سیاه‌چاله فرار کند. این کشف تاثیری عمیق روی فهم دانشمندان از سیاه‌چاله‌ها گذاشت و باعث شد که هاوکینگ در دنیای علم به یک سوپراستار تبدیل شود. او در سن ۳۲ سالگی به عضویت انجمن سلطنتی بریتانیا درآمد و بعدا جایزه‌ی آلبرت انشتین و جوایز زیاد دیگری دریافت کرد. هرچند که هاوکینگ هیچ‌وقت جایزه‌ی نوبل نگرفت، ولی تا به حال مدال‌ها و افتخارات زیادی کسب کرده است. او در سال ۱۹۷۹ به مسند کرسی لوکازین در دانشگاه کمبریج منصوب شد. همان کرسی که سال‌ها ایزاک نیوتون آن را در اختیار داشت. در سال ۲۰۰۹ نیز از باراک اوباما، مدال آزادی ریاست جمهوری را گرفت؛ این بالاترین مدال افتخار غیرنظامی در آمریکا است.

استیون هاوکینگ..

هاوکینگ در حال پرواز بدون جاذبه

از اواسط دهه‌ی ۱۹۷۰، وضعیت جسمانی استیون وخیم شده بود و بدون کمک دیگران نمی‌توانست کارهای شخصی خود را انجام دهد. در ضمن فقط نزدیکان او می‌توانستند متوجه صحبت‌هایش شوند، چرا که دیگر حرف زدن او هم مفهوم نبود. در سال ۱۹۸۵ به طور کلی قدرت تکلمش را از دست داد. این وضعیت وخیم، توجه یک برنامه نویس کامپیوتر آمریکایی را جلب کرد. او قبلا نرم افزاری نوشته بود که می‌توانست حرکات کوچک سر و چشم را به کلام تبدیل کند. مهندسان برای استیون دستگاهی ساختند که می‌توانست با تکان‌های کوچک دست (هنوز انگشتان هاوکینگ اندکی تکان می‌خورد)، کلمات را روی یک نمایشگر انتخاب کند؛ سپس این کلمات از طریق بلند‌گوی دستگاه ادا می‌شدند. با این حال اکنون استیون هاوکینگ به جز اندکی در ماهیچه‌ی گونه‌ی صورت خود حرکت دیگری ندارد و به همین دلیل نیز از حسگری که روی گونه‌اش قرار گرفته برای انتخاب کلمات و صحبت کردن استفاده می‌کند. شرکت اینتل از سال ۱۹۹۷ ساخت و پشتیبانی کامپیوتر استیون هاوکینگ را بر عهده گرفته است. او با استفاده از همین رابط کاربری وابسته به گونه‌ی صورت خود، می‌تواند ایمیل‌اش را چک کند. هاوکینگ از همین طریق سخنرانی‌های زیادی کرده و مقاله‌ّهای زیادی نوشته است.

استیون هاوکینگ..

سیستم طراحی شده توسط شرکت اینتل برای پروفسور هاوکینگ

هاوکینگ در سال ۱۹۸۳ به همراه جیم هارتل نشان داد که هرچند جهان محدود است، ولی هیچ حد و مرزی ندارد. او برای توضیح این ویژگی گفت که وقتی بر روی سطح زمین حرکت می‌کنید، هیچ حد و مرزی برای حرکت شما وجود ندارد و می‌توانید روی سطح دو بعدی آن به هرجا بروید، ولی این به معنی نامحدود بودن زمین نیست. او گفت که هرچند در قطب شمال مرز و محدوده‌ای وجود ندارد، ولی کسی نمی‌تواند به جهت‌شمال‌تر برود. قطب شمال جاییست که همه‌ی خطوط منتهی به شمال، به آن‌جا می‌رسند.

در سال ۱۹۸۸، هاوکینگ کتابی به نام «تاریخچه‌ی زمان» نوشت. این کتاب، کیهان‌شناسی به زبان ساده و برای عموم بود و برای چهار سال پیاپی در بالای لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ساندی‌تایمز قرار گرفت. این کتاب همچنان یکی از بهترین منابع آشنایی با کیهان‌شناسی است و در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. تا به حال میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رفته و به ۴۰ زبان ترجمه شده است.

استیون هاوکینگ..

کتاب «تاریخچه‌ی زمان»

در سال ۲۰۰۱ نیز کتابی به نام «جهان در پوست گردو» نوشت که کتاب قبلی را تکمیل کرد و مفاهیم کیهان‌شناسی را باز هم ساده‌تر توضیح می‌داد. به همین ترتیب بود که هاوکینگ توانست علاوه بر جامعه‌ی علمی، به مشهورترین دانشمند زنده‌ی جهان در بین مردم تبدیل شود.

استیون هاوکینگ..

شوخی «جیم کری» با هاوکینگ

هاوکینگ در سال‌های گذشته مثل ستاره‌های سینما، حواشی زیادی داشته است و در کل خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیز علاقه‌ی زیادی به نوشتن درباره‌ی حاشیه‌های او دارند. از طلاق همسر دوم و ازدواج مجدد با همسر قبلی گرفته تا نظریه‌پردازی‌های مختلف درباره‌ی عدم وجود خدا، امکان حمله‌ی فضایی‌ها به زمین و خطرهایی که هوش مصنوعی می‌تواند برای ما داشته باشد. او در ضمن در فیلم‌، سریال و برنامه‌های تلویزیونی مختلف هم شرکت کرده است و یک بار در قسمتی از سریال «بیگ‌بنگ تئوری» نیز بازی کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز فیلمی به نام «نظریه‌ی همه‌چیز» از زندگی او ساخته شد.

استیون هاوکینگ..

استیون هاوکینگ به همراه همسرش در مراسم رونمایی فیلم The Theory of Everything

وب‌سایت رسمی استیون هاوکینگ(+)

|

فیس‌بوک استیون هاوکینگ(+)


;

منبع : دیجی کالا مگ mag.digikala.com

|

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  

. گلچین صفاسا ❤ www.safasa.com ★ .

|

پنج روش علمی برای آغاز صبحی مفیدتر سودمندتر (+) عکس تصویر سبک زندگی بانشاط
۵ روش علمی برای این‌که صبح را مفیدتر آغاز کنیم..

خیلی اوقات شب‌ها با خیال راحت به تخت خواب می‌رویم و درباره‌ی تمام کارهایی که می‌خواهیم فردا انجام بدهیم، فکر و خیال می‌کنیم. اما صبح روز بعد با کرختی در رخت‌خواب می‌مانیم و منتظر صبحانه و باقی روتین‌های روز می‌شویم.// گلچین صفاسا www.safasa.com صبح و نشاط شادی سرزندگی امید روحیه مثبت دوری پرهیز از استرس افسردگی مشاوره  در ادامه ..((++))
|
عکس نوشته های زیبا و عاشقانه ناب,عکس عاشقانه با متن زیبا,عکس های نوشته دار عاشقانه,عکس نوشته زیبا,عکس های عاشقانه متن دار جدید,کارت پستال عاشقانه جدید,عکس
گلچین صفاسا www.safasa.com عکس تصویر تصاویر تازه بروز نو عالی فوق العاده وبلاگ برتر ایران عکس نوشته های زیبا و عاشقانه ناب,عکس عاشقانه با متن زیبا,عکس های نوشته دار عاشقانه,عکس نوشته زیبا, در ادامه .... ((++))

|
بهترین جملات قصار عکس نوشته سخن بزرگان (+) گفتار اندیشمندان سخنان فاز بالای سنگین متفکران +عکس تصویر جدید
هایلایت (101)
جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
هایلایت (101)
 گلچین صفاسا  www.safasa.com .. گلچین صفاسا :  این جمله از یه دیدگاه درست هست از دیدگاه دیگه نادرست و خطرناک ! یعنی ما عاشق شدیم  یا یکی رو دوست داریم بعدش فهمیدیم طرف دور از جون شما فاسد و خراب و نامرد و در خطر هست..... نباید هیچ کاری بکنیم بهتر بشه ؟ یا دست کم فرار کنیم !؟ چه حرفا    در  ادامه دیگر کارت پستال های متفکرانه خواندنی ...((+))

|

۱۵ راه برای افزایش تمرکز (+) شیوه روش حواس جمع هوش دقت عکس تصویر

۱۵ راه برای افزایش تمرکز.

در طول روز برای همه‌ی ما پیش آمده که بارها حواس‍مان پرت شده و بعد از خودمان پرسیده‌ایم: “من داشتم چی کار می‌کردم؟” گاهی این حواس‌پرتی و عدم تمرکز واقعا آزاردهنده می‌شود. /// + گلچین صفاسا www.safasa.com راه حل درمان بیماری حواس پرتی نداشتن دقت در ادامه ... ((++))|
بهترین عکس نوشته جملکس عاشقانه غمگین (+) مخصوص جدایی دوری طلاق نامردی خیانت دختر پسر زن مرد جدید

ax (14)

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com   در ادامه... ((++))


|/
کارت پستال غمگین عاشقانه جدید (+) عکس نوشته خوشگل قشنگ زیبا جدایی دوری طلاق شکست عشقی گریه شدید اشک
عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین,gham

عکس نوشته های غمگین با متن زیبا,عکس نوشته تنهایی,عکس نوشته رفت,عکس نوشته وابستگی,عکس نوشته دار تنهایی,عکس عشق دوم,کارت پستال های ناب,عکس عاشقانه غمگین, گلچین صفاسا www.safasa.com بهترین برترین والپیپر کارت پستال عکس تصویر تصاویر عاشقانه دلبرانه عشقولانه جدید تازه خوشگل قشنگ زیبا دختر پسر بوس بغل آغوش عشق


/

بهترین و بدترین فیلم‌های سینمایی جیمز باند در ۵۳ سال گذشته(+) عکس تصویر

Goldfinger-2

یکی از باقدمت‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین مجموعه‌های سینمایی تاریخ، مجموعه فیلم‌های جیمز باند هستند. در ادامه ... ((++))

/

.

اشعار ناب عاشقانه جدید شعر کوتاه دلبرانه (+) دخترانه معاصر + عکس تصویر والپیپر کارت پستال پوستر تصاویر
http://hw8.asset.lenzor.com/lp/12480747-1990-l.jpg

www.safasa.com❤صفاسا★#گلچین #گالری #عکس_نوشته #تصویر #تصاویر #جدید #والپیپر #کاور #فیسبوک #شعر #اشعار #فارسی #ادبیات #بیت #مینی #جملکس #معناگرا #موبایلی #اینستاگرام #واتساپ #خوشگل #زیبا #قشنگ #عاشقانه #دلبرانه #فانتزی #رمانتیک #لنزور #کلوب   در ادامه ... ((++))

.


تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

//

+

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (36+37)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (38+39)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (40+41)

هایلایت سخن بزرگان +عکس  (42+43)

+


تصاویر و عکس نوشته های جالب ادبی شعر کوتاه عاشقانه کلیک کنید ((+++))

=

+


گلچین صفاسا کارت پستال عاشقانه جدید باکیفیت عکس نوشته  عشقولانه شعر متن پیامک تکست دلبرانه شاعرانه شاد1395 2016
http://s6.picofile.com/file/8214101284/love1_11.jpg


=


=

بهترین مجموعه تصاویر عکس گل سرخ رز قرمز صورتی خوشگل قشنگ زیبا (++)

/
 *
چگونه به خودمان انگیزه بدهیم؟(++)

انگیزه ای برای درس خواندن ندارم(++)


چگونه با انگیزه باشیم و بمانیم.(++)

40 گام در زمینه خود باوری 1 (++)40 گام در زمینه خود باوری 2  (++)

10 راه و دلیل برای شروع دوباره (++)


22 روش منحصر به فرد برای شاد بودن(++)

چگونه انگیزه از دست رفته را برگردانیم؟
آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند

عکس نوشته های جملات الهام بخش برای زندگی  روی لینک های زیر کلیک کنید :


1 ( + )  .....  2 ( + )  ..... 3 ( + )

*


آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند
.


=


تصاویر ویژه عاشقانه و فانتزی فصل پاییز
.عکس نوشته های جذاب و دیدنی روحیه بخش(+) جدید خوشگل جملکس متن تکست 1395 2016

عکس نوشته الهام بخش، گل واژه های آموزنده، جملات تصویری زیبا.
.

عکس نوشته های زیبا و آموزنده از بزرگان اندیشه(+) فلسفه حکمت عرفان  تفکر ادیب
جملکس های زیبا, جملات قصار
#گلچین_صفاسا عکس نوشته متن تکست ادبی فاز بالا فلسفی سخن بزرگان مطالب پربازدید لایک خور سودمند www.safasa.com

جملات قصار, سخنان زیبا و آموزنده بزرگان+
بهترین والپیپر تصاویر زیبا خوشگل قشنگ روز برفی زمستان سرد یخبندان ((+)) عکس تصویر تصاویر پوستر کارت پستال


گلچین صفاسا www.safasa.com  عکس تصویر والپیپر تصاویر بکگراند باکیفیت بالا خوب عالی فوق العاده سایز بزرگ

|

مجموعه گلچین بهترین ویدیو کلیپ فیلم جذاب جالب دیدنی  بامزه آخر خنده باحال دانلود کانال آپارات گلچین صفاسا (++)
 کانال گلچین صفاسا در آپارات با بیش از هزار ویدیو کلیپ و فیلم جذاب باحال دیدنی

+
|

+عکس تصویر تصاویر والپیپر پوستر آرم نشان علامت وبلاگ تارنما تارنگار سایت گلچین صفاسا www.safasa.com
 فقط با ذکر منبع لینک دار   گلچین صفاسا  کپی کنید www.safasa.com

انتشار مطالب فقط  با ذکر این   منبع: گلچین صفاسا  www.safasa.com  =برچسب ها: استیون هاوکینگ ، Stephen Hawking ، فیزیک ، کیهان شناس ، دانشمند ، گلچین صفاسا ، www.safasa.com ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com