* * 97/03/20 - هزینه تعمیر داخلی ساختمان + قیمت تعمیرات خانه اتاق منزل گلچین صفاسا

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/304/911876/safasacom22.gif.


 

+
تلگرام + اینستاگرام گلچین صفاسا  safasa_com@

||


کد خبر: ۲۳۳۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
مسكن و عمران » مسكن و عمران

هزینه تعمیر داخلی ساختمان چقدر است؟/ از کابینت 16 میلیونی تا نورپردازی 7 میلیونی

تعمیرات و تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان به نوع مواد، نوع کالای مورد استفاده و مهارت نیروی انسانی بستگی دارد. اگر میانگین متراژ واحدهای مسکونی در تهران را ۱۰۰ متر مربع درنظر بگیریم، تغییر دکوراسیون داخلی و تعمیرات حدودا برای هر متر 250 هزار تومان هزینه دارد.
هزینه تعمیر داخلی ساختمان چقدر است؟/ از کابینت 16 میلیونی تا نورپردازی 7 میلیونیپول نیوز، محمد قهرمانی کوشان- امروزه در جوامع پیشرفته شاهد هستیم که برای اینکه بناها و ساخت و سازهای خود را به صورت مدرن و به روز نمایند دیگر از فرآیند تخریب کامل بنا استفاده نمی کنند و در واقع تخریب کامل زمانی رخ می دهد که دیگر هیچگونه چاره ای برای توسعه آن بنا و ساختمان نباشد.

اما عمل جایگزین آن عملیات بازسازی ساختمان است که در نهایت می توان در زمان کمتر و با هزینه بسیار پایین تر آن را به انجام رساند. گاهی تعمیر خانه تغییر تمامی بخش های داخلی و خارجی و گاهی هم در حد تغییر دکور داخلی است. 

برای تعمیر خانه معمولا اولویت هایی در نظر گرفته می شود كه یكی از آنها اجرای عایق های صوتی و حرارتی است. با نصب پنجره های یو پی وی سی  و شیشه های دو جداره می توان تا حدودی این امر را محقق كرد.  نوع دیگری از تعمیرات اصلاح سیستم های قدیمی تهویه و سرمایش است. پكیج ها به عنوان نمونه موفق سیستم های گرمایشی به شمار می روند همچنین تاسیسات برقی و مكانیكی  كه در اكثر موارد نیاز به تعویض  و بازسازی دارد.

مهمترین دلیلی كه مالكین را وادار به بازسازی خانه می كند از حیث زیبایی است. در این بازسازی ها اوصلا كمدهای دیواری، كابینت ها تعویض و نو می شوند. عمر مفید ساختمان‌ها در کشورهای پیشرفته 100 سال است. اما درایران به طور میانگین این رقم به 20 الی 30 سال کاهش پیدا می‌کند و همین مسأله باعث می‌شود که  هر از چند سال مالکین نسبت به تغییر دوکور داخلی و تعمیر دیوارها، کف، کابینت و ... اقدام کنند. وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون داخلی می شود بیشتر توجه ها به سمت مبلمان، فرش و وسایل خانه جلب می شود اما در بیشتر اوقات تغییر اساسی با تعمیرات دیوارها، کف، سرامیک، شیرآلات و ... همراه است.


 به گفته حسین علمداری مدیر اجرایی یک شرکت ساختمان سازی« تعمیرات و تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان به نوع مواد، نوع کالای مورد استفاده و مهارت نیروی انسانی بستگی دارد. اگر میانگین متراژ واحدهای مسکونی در تهران را ۱۰۰ متر مربع درنظر بگیریم، برای  تغییر دکوراسیون داخلی و تعمرات حدودا هر متر 250 هزار تومان هزینه دارد. این در حالیست که مواد مصرف شده اعم از رنگ، بلکا، کاغذ دیواری و ... با کیفیت متوسط رو به بالا استفاده شده باشند. به گفته وی« اگر از محصولات درجه یک خارجی به خصوص در زمان کاغذ دیواری و یا بلکا  استفاده شود و همچنین پارکت زمین از بهترین نمونه های خارجی استفاده شود تعمیر یک واحد 100  هزینه های بالاتری را دارد. در این حالت ممکن است هر متر از این ساختمان حدودا متری 500 هزار تومان هزینه داشته باشد که برای یک واحد 100 متری حدود 50 میلیون هزینه دارد. 

تعمیرات داخلی ساختمان اصولا از رنگ دیوار آغاز می شود اما آشپزخانه به عنوان یکی از مهمترین اولویت های خانوارها  از این تغییرات هر گز بی نصیب نمی ماند. کابیت ها اولین مرحله تغییر  آشپزخانه  در یک ساختمان هستند قیمت هر متر كابینت بین 400  هزار تا 1 میلیون و 200 هزار تومان است.  به طور متوسط هر خانه 100 متری نزدیک به 20 متر کابینت نیاز دارد که به عبارتی اگر میانگین قیمت کابیت را 800 هزار تومان در متر در نظر بگیریم. یک واحد 100 متری با 20 متر کابینت نزدیک به 16 میلیون تومان هزینه کابینت دارد. در تغییرات دکوراسیون ایجاد نور تازه و کافی برای ساختمان یک اصل و اولویت به شمار می رود.در برخی مواقع نورپردازی منزل كاملا تغییر پیدا می كند كه  قیمت تغییر نورپردازی منزل بسته به میزان كیفیت و كالایی كه مورد استفاده قرار می گیرد متری 55 تا 100 هزار تومان است.  اگر سقف یک منزل به صورت کامل نورپردازی شود. یک ساختمان 100 متری نزدیک به 7 میلیون هزینه نورپردازی دارد

تغییرات داخلی منزل بیشتر در حوزه دیوارها انجام می شود. به طور متوسط برای تغییر و تعمیر دیوارهای داخلی ازكاغذ دیواری،‌رنگ و یا بلكا استفاده می شود. رنگ ساده توسط  تیم تعمیر كننده از متری 6 تا 12 هزار تومان انجام می شود. اما بلكا به دلیل  نوع مواد مصرفی  بین 12 تا 20 هزار تومان قیمت گذاری می شود. البته مولتی كالر روش تازه ای است كه برای عده ای جذاب بوده و از آن استفاده می شود. قیمت هر متر مولتی كالر حدود 6 تا 10 هزار تومان است. هر چارچوب در منزل بین 20 تا 39 هزار تومان رنگ آمیزی می شود و رنگ آمیزی نرده ها،‌ در و پنجره های فلزی 15 تا 40 هزار تومان هزینه دارد. رنگ آمیزی درهای چوبی هم 35 تا 80 هزار تومان قیمت گذاری می شود. 


در میان بخش هایی كه در تعمیر یك ساختمان به كار می رود كاغذ دیواری از سایر موارد پر هزینه تر است. هر متر كاغذ دیواری  با زیرسازی و اجرت نصب و اجرا از هشتاد هزار تومان تا 400 هزار تومان قیمت گذاری می شود.  بیشترین قیمت کاغذ دیواری مربوط به مدلی ایتالیایی است که هر رول آن 480 هزار تومان قیمت دارد و با توجه به اینکه هر رول این مدل هفت متر مربع از یک دیوار را می‌پوشاند به 10 رول از این کاغذ برای یک خانه 70 متری احتیاج است که قیمت کاغذ دیواری مورد نیاز برای این خانه معادل چهار میلیون و 800 هزار تومان می‌شود و با توجه به اینکه هزینه نصب این کاغذ رولی 15 هزار تومان است، هزینه نصب کل آن نیز 150 هزار تومان می‌شود. بنابراین هزینه کلی برای خرید کاغذ و نصب آن برای این خانه معادل چهار میلیون و 950 هزار تومان می‌شود.

البته مدل های آلمانی  با کیفیت پایین تر  و به دلیل تک رنگ بودن رولی حدودا12 هزار تومان قیمت گذاری می شود. با توجه به اینکه هر رول حدود 5 متر مربع را پوشش می دهد  قیمت تمام شده این محصول برای برای یک خانه 70 متری که نیاز به 14 رول دارد حدود 168 هزار تومان می شود البته عمر این کاغذ دیواری ها نهایتا سه تا چهار سال بوده و از نظر رنگ و کیفیت در سطح بسیار پایین قرار دارند. کف‌پوش‌های مختلفی نظیرسرامیک، پارکت، لمینت و سنگ به عنوان رایج‌ترین کف‌پوش‌های موجود دربازار هستند که هزینه اجرای هرکدام از آنها متفاوت است، به طوری که هزینه اجرای هر متر مربع پارکت از ۲۳ تا ۴۸ هزار تومان متغیر است. این اختلاف قیمت ناشی از کیفیت پارکت‌ها است که ارتباط مستقیمی با برند آن دارد. همچنین قیمت هر مترمربع لمینت نیزحدود ۲۴ هزار تا ۳۰ هزار تومان است.

البته برخی ترحیح می‌دهند که از کف‌پوش سنگ استفاده کنند، در این‌ باره باید گفت باید که سنگ‌های موجود در بازار شامل سنگ گرانیت، تراورتن، مرمر، مرمریت و ... است که از قرار معلوم و آن طور که فعالان این حرفه عنوان می‌کنند، گران‌ترین سنگی که برای کف‌پوش ساختمان‌ها به کار می‌رود، سنگ تراورتن است که البته این سنگ نیز از نظر کیفیت دارای انواع مختلفی است، اما هزینه آن از متر مربعی ۱۶ هزا رتا ۱۰۰ هزار تومان است که البته به این رقم هزینه دستمزد را باید افزود (در هر متر مربع حدود ۱۰ هزار تومان). سنگ گرانیت نیز از دیگر سنگ‌های رایج است که در قیاس با سایر سنگ‌های موجود، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و قیمت آن از متر مربعی ۷ تا ۴۰ هزار تومان متغیر است.  


منبع : پول نیوز poolnews.ir

دکوراسیون مخصوص ویژه متولدان ماه های مختلف سال (+) 
ماه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند
دکوراسیون خانه متولدین ماههای مختلف چگونه باشد؟
طراحی منزل اتاق خانه تکانی ویژه مناسب ایام عید جشن نوروز خوشگل قشنگ زیبا مد روز
در ادامه با دکور مناسب ماه تولد خودتون همراه باشید ... کلیک کنید (+)


||

|

نظافت تمیز  و مرتب کردن اتاق خواب چیدمان دکوراسیون خانه تکانی شب عید نوروز (+)
طراحی داخلی اتاق خواب مدرن با ترکیب رنگ سفید و بنفش.


|

نیرنگ حیله و پاپوش دختر عاشق و انتقام از  پسر 18 ساله فقیر (+)
|

|
|
|


نکاتی که قبل از خانه تکانی باید انجام دهید+عکس+تصویر+آموزش+کدبانو

نکات خانه تکانی,تکنیک های خانه تکانی

*

|

درود دوستان کمتر از یک ماه دیگه به آغاز سال 1395 خورشیدی هست کم کم بجنبید و آماده بشوید تا دیر نشده ،


کاریکاتور سال نو عید جشن نوروز ایران باستان طنز سرگرمی آخر خنده بامزه جالب جدید(+)

عید نوروز, طنز عید نوروز, کاریکاتور و تصاویر طنز.

|


برچسب ها: تعمیر خانه ، هزینه تعمیرات منزل ، خانه ، منزل ، تعمیر ، گلچین صفاسا ، www.safasa.com ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
* * ★❤★❤ انتشار مطالب فقط با ذکر منبع : گلچین صفاسا www.safasa.com مجاز است❤کپی از نوشته های شخصی من ممنوع ★ اینستاگرام گلچین صفاسا @safasa_com